Kayıtlar

Mart, 2014 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Blogger TabletDaily Teknoloji Şablonu

Resim
Blogger, şablonunuzu özelleştirerek kullanabileceğiniz,TabletDaily Teknoloji Şablonu Duyarlı, Wordpres alt yapı, 1 Kenar çubuğu, 2 sütun,  3 alt bilgi sütun, sabit genişlik, jQuery Slider, Açılır Menü ve statik sabir Menüden oluşmakta. Başlık kısmına 468x60 banner, 3 widget bir arada sekmeli Widget, turuncu ince üst başlık çizgili, gri gadget başlığı ve arka plan resimli tablet bilgisayar ile doldurulmuş bir görünüme sahip.

Blogger Dinnertime Restoran Şablonu

Resim
Dinnertime, yemek zamanı anlamına gelen Blogger özel Restoran Şablonu. Yemek çeşitleri ile ilgili Blogger yazar arkadaşların ilgisini çekeceğini düşündüğüm şablon Duyarlı, Wordpres alt yapı, 1 Kenar çubuğu, 4 alt bilgi sütundan oluşmakta. Dinnertime Blogger Şablon bir jQuery Slider, Açılır Menüler, 468x60 başlık banner, 3 widget bir arada sekmeli Widget, sabit genişlik, kırmızı başlık çizgili yuvarlak gadget başlığı ve üst gezinti bar ile yazım alanı genişletilmiş.

Notepad++ V6.5.5 Sürüm İndir

Resim
Notepad++ V6.5.5 her site yazarının elinin altında olması gereken gelişmiş metin editörünün yeni sürüm güncellemesi.Notepad++ 07 Mart 2014 tarihinde güncellenmiş olup eski sürümü bilgisayarınızda kurulu ise hemen güncelleme yapabilirsiniz. Notepad birçok proğramlama dillerini destekleyen ücretsiz bir programdır.

Blogger şablon kodları ve HTML/JavaScript gadget’inize ekleyeceğiniz kodları, önce Notepad++ metin editörüne yapıştırın gerekli düzenlemeli yaptıktan sonra blog şablonunuza düzgün bir şekilde ekleyin.
Notepad++ metin editörü görünüm örneği
Bilgisayarınızda bulunan metin dosyasına ekleyeceğiniz kodlar sağ tarafa doğru kayarak üzerinde çalışmalarınızı zorlaştırır. Notepad++ aslında bir proğramlama metin editörüdür. Eklediğiniz kodlar sol tarafa hizalanarak dizinin bozulmadan kullanılmasını sağlar. Bizlerde proğram yapmayacağımıza göre basit kullanımlar için ücretsiz bu editörden faydalanabiliriz. Notepad + + ücretsiz, kaynak kod editörü Türkçekullanabildiğiniz gibi birçok dil d…

Yeni Alexa Sitede Site Kaydı Nasıl Yapılır ?

Resim
Alexa.com yeni site görünümüne geçiyor.Web siteniz için site doğrulama meta kodu nasıl alınacak, site şablon kodlarına nasıl eklenecek ve siteniz Alexa tarafından nasıl onaylanacak! Alexa sitesinden bloglarımıza eklediğimiz Dünya Trafik istatistik Widget’i kaldırıldı. Eskiden Widget kodunu alıp bloglarımıza ekleyebiliyorduk. Blog veya Sitenizde Alexa verilerinin işlenmesi ve sonuçları görebilmeniz için tek yapmanız gereken işlem Alexa Meta etiketini site şablon kodlarınıza eklemek ve Tarayıcı uzantısını kurmakdır. Alexa.com Seo ve trafiği neden bu kadar önemlidir ilgili bağlantı linkinden inceleyin. Alexa Meta etiketi blog şablonuna nasıl eklenir ?1. Alexa sitesine giriş yapıyoruz.Kısa süre önce giriş yapmadı iseniz, Alexa yeni site görünümüne geçiş yapmanız için size bir mesaj gösterecektir.Yeni site görünümüne geçiş yaparak yeni görünüme şimdiden alışın. 2. Blogger TR geçiş döneminden önce blog’unuzun subdomain görünümü blogspot.com olarak görülmekteydi. Blogger, blogspot.com.tr uzant…

Haksız Hükümet Müdahalesine Maruz Kalma

Resim
Özgür ve açık bir dünya, özgür ve açık İnternet ile mümkündür. İnternet herkese konuşma, içerik oluşturma, öğrenme ve paylaşma hakkı verir.Hiçbir kuruluş, kişi veya hükümet tarafından denetlenemez.Dünyayı birbirine bağlar ve bizim bunu korumamız gerekir.

Alexa Site Görünümünü Yeniliyor

Resim
Alexa.com, Web site görünümünü değiştirerek daha duyarlı, sade anlaşılır ve görselliğini ön plana çıkarmış. Henüz eski tema görünümü ile çalışmalarına devam ediyor. Alexa.com sitesine giriş yaptığınızda, web sitesinin yeni sürümüne geçiş yapmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Guney59 paylaşım Blogger yöneticisi olarak her zaman yeniliği takip ettiğimden Alexa sitesinin yeni görünümüne geçiş yapıyorum. Site 21 yüzyıla yakışır sade, hızlı ve çok sevdiğim mavi renkler ile düzenlenme yapılmış.

Google Drive Çizim Slayt Araçlarında Yenilikler

Resim
Microsoft Office Proğramı alternatifi olan, Google Drive çizim sunu araçlarına yeni eklenen slayt, resim kırpma maskeleme ve birçok yeni özellikleri ile profesyonel güncellemelerine devam ediyor. Google Drive resmi blog’unda 25 Mart 2014 tarih ve PDT 01:24 saati ile yeni ürün gelişimlerinin açıklamasını yaptı. Google Drive’in çizim ve sunularda yaptığı yenilikleri Resmi Blog’undan inceleyebilirsiniz.Google Drive yeniliklerine baktığımızda ;1. Resimlerinizi yükleyin istediğiniz yerden kırpın,

2. Kırpılan resimlere birçok efekler uygulayarak maskeleme biçimleme yapabiliyorsunuz.

3. Seçtiğiniz resimlerin çevresini kalp biçimi veya beğendiğiniz örneklerden biri ile tasarlama şansına sahipsiniz.

4. Resim sınırlarını kalın büyük renkli desenli belirleyerek değişik görseller elde edebilirsiniz.

5. Hepsinden önemliside logo, banner gibi Resimlerinizin arka plan dokusunu transparan yani şeffaf yapabileceksiniz.

Daha ne olsun; exel, word, Office gibi ücretli bir proğramın ücretsiz olanını kullanm…

Windows Live Movie Maker 2011 Çalışmıyor Çözüm

Resim
Windows Live Movie Maker 2011, orjinal Windows işletim sistemi ile birlikte gelir. Movie Maker 2011’i 2012 sürümüne yükselttiğinizde çalışmayan proğram sorun ve çözümü nelerdir? Microsoft Windows Live Movie Maker resim, video, slayt, efekt, alt yazı ve sunu gibi birçok düzenlemer yapabileceğiniz ücretsiz proğramlar arasında yer alan profesyonel bir araçtır.Bilgisayarınızda kurulu olan Windows Live Movie Maker 2011 sürümü, 2012 sürümüne yükselttiğinizde, bilgisayarınız Windows Temel Parçalar 2012 sistem gereksinimlerini karşılamadığından veya ilgili proğramlar kurulu olmadığından dolayı Movie Maker 2012 proğramı hata mesajı vererek çalışmayacaktır.

Sistem dosyalarınızı geri alarak çalıştırmayı deneyebilirsiniz.Ancak başarı olmayacaktır.Yukarıda anlatılan hata ile karşılaştığınızda hiçbir uygulamaya başvurmadan bilgisayar denetim masasından Windows Live Movie Maker 2011 sürümünü eski durumuna alabilirsiniz.
Windows Live Movie Maker 2011 sürümünü çalıştırmak için gerekli adımlar :
1. Başl…

CCleaner v4.12 Yeni Sürüm

Resim
Bilgisayar bakım proğramı CCleaner v4.12.4657 yeni veri temizlik sürümü güncellendi. CCleaner Programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha fazla istikrar ve performanslı bir sistem elde edersiniz.

Blogger Pinterest İconu Özel Şablona Nasıl Eklenir ?

Resim
Blogger şablonlarında görülen, yeni paylaşım simgesi Pinterest icon’nu Özelleştirilmiş Blogger temaya nasıl eklenir ? 19 Şubat 2014 tarih ve sabah 05.00 Türkiye zaman diliminde Blogger şablonlarına yeni Pinterest paylaşım simgesi eklenmişti. Pinterest paylaşım simgesinin eklenme tarihi yeni olduğundan birçok özelleştirilmiş Blogger temasında Pinterest paylaşım simgesini görmek mümkün değildir. Yukarıda verilen tarihten sonra özel blogger şablon kullanıyor iseniz tasarımcılar tema kodları içine Pinterest paylaşım simge kodlarını eklemiş olduğunu düşünüyorum.

Blogger Özel Şablon Home İsmi Nasıl Değiştirilir ?

Resim
Blogger, Wordpress alt yapısı ile hazırlanmış özel şablon yazı başlık üstünde görülen “Home” ismi “Ana Sayfa” ismi ile nasıl değiştirilir ? Blogger için tasarlanmış birçok hazır şablon yazı üstünde görülen Home ismini ve satır devamında küçük bir icon ile yapılandırılmışComment, No Comments Yorum ve Yorum Yok  isimlerini, Blogger şablon kodlarında bularak nasıl değiştireceğinizi aşağıda adım adım inceleyerek bloglarınızı özelleştirin.Wordpress alt yapısı ile tasarlanmış, Blogger şablon kodları içinde bulunan aşağıda verdiğim kodu Crtl+F klavye kısa yolları ile aratın.

Google Plus’a Nasıl Katılırım ?

Resim
Google Plus, diğer adı ile Google+, Dünya genelinde Sosyal Paylaşım Devlerinden Google’un İnsanları bir araya getirme, tanıştırma, kaynaştırma ve ortak değerler üzerinden çalışma yapabilecekleri ücretsiz Dev Projelerinden biridir.Google’un tüm ürünlerini 2 dakikada ücretsiz kullanabilmeniz mümkündür. Bilgisayarınızda Office proğramına ihtiyacınız var? Bir Word dosyasına yazı yazmak mı istiyorsunuz? Canınız sıkıldı resim yapmak, sunular sunmak, slaytlar hazırlamak, işyerinizde ortak proje dosyaları ile çalışma ve Excel dosyalarına mı ihtiyaç duyuyorsunuz?

Almanya da Aileniz var açın Hanguat uygulamasını saatlerce görüşün paylaşın sevginizi mutluluğunuzu anlatın. Bu anlattıklarım sadece birkaç örnekten ibaret olup, birçok uygulamayı ücretsiz kullanabileceğiniz gibi Dünya gelişiminden de haberdar olabileceksiniz. Şimdi basitce bir kıyaslama yapalım. Türkiyede Facebook çok fazla kullanılan Sosyal paylaşım platformundan biridir.Amacım Facebook kötülemek veya karalamak değildir.Ancak Facebo…

Yeni Blogger Sorun Giderici Yardım Formu

Resim
Blogger kullanıcılarının çok sıklıkla karşılaştıkları, şifre ve kullanıcı adını hatırlamama, blogunu bulamama, e-posta adres ve yönetici erişim sorunları gibi sorunlarını çözebileceği Google Blogger Yardım formu bugün faaliyete geçti. Blogger yardım forumlarında çok sık raslanan sorunlarınız için aşağıda verdiğim linkten giriş yaparak çözüm sağlayabileceksiniz.

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Resim
Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …

Mozilla Firefox 27 Yeni Sürüm Tarayıcı

Resim
Popüler internet tarayıcılarından olan Mozilla Firefox 27.0.1 yeni sürümüne geçti.
Firefox web tarayıcısı yenilik için yeni bir standart yaratıyor. Mozilla Firefox proje XUL kullanıcı arayüzü dili kullanılarak yazılmış ve çapraz platform olacak şekilde tasarlanmış. Hızlı küçük ve kullanımı kolay ve sekmeli tarama, pop-up pencere engelleme yeteneği gibi diğer Web tarayıcıları üzerinden pek çok avantajı sunmakta.Programın içerisinde yer alan akıllıca düzenlenmiş sık kullanılanlar listelerinden tutun da gizli pencerede iz bırakmadan internet gezintisi yapmaya kadar pek çok seçenek mevcut. Standart kullanıcıların yanında Firebug desteği gibi gelişmiş özellikleride sunmakta. Google Chrome tarayıcı haricinde alternatif tarayıcı olarak kullanabileceğiniz bir tarayıcıyı. Mozilla Firefox, uzun yıllardır en iyi web tarayıcılar arasındaki yerini koruyor ve böylece her ne kadar diğer web tarayıcılarının güçlü rekabetine maruz kalsa da varlığını kararlı bir şekilde sürdürüyor.
Mozilla Firefox'u…

Blogger Bebek Mağazası Özel Şablonu

Resim
BabyStore, Bebek Mağazası anlamına gelen Bayan Blog yazar arkadaşların hoşuna gidebilecek Wordpress kodlama özelliğine sahip, duyarlı Blogger özel teması. BabyStore teması 2 sütun, 3 alt sütun, sekmeli widget, geniş jQuery Slider, üst sabit menü ve hemen alt kısmında açılır menüden oluşmakta. Ana sayfa akışı transparan turuncu, gri ve mavi renklerin birleştirilmesi ile yumuşak, sevimli bir görünüm kazandırılmış. Geniş jQuery Slider ile hazırlanmış resimleri dahi değiştirmenize gerek kalmayacak kadar güzel bebek resim, giysi ve mağaza görünümleri ile tasarlanmış. 468x60 ebatlarında reklam veya banner özelliğini kullanabileceğiniz özel gadget alanı elinizin altında. Şablon 15 Mart 2014 tarihinde yayınlanmış kullanıma hazır ve çok yeni.

Google Chrome Güncellendi 33.0.1750.154 m

Resim
Google Chrome tarayıcı 33.0.1750.154 m, yeni sürüm güncellemesine geçti. Bilgisayar tarayıcınızın otomatik sürüm güncellemesini kontrol edip, yeni sürümü kullanabilirsiniz. Bilgisayarımızın sağlıklı çalışması için, işletim sistemi yeni sürümlerini kontrol ederek daha hızlı ve istikrarlı olmasına dikkat etmek zorundayız.

Google Adsense Tarayıcı Erişim Sorun ve Çözümü

Resim
Google Adsense 2. onay sürecinden sonra, blog veya sitenize eklediğiniz reklam kodu için Adsense den gelen mail yazısında, tarayıcı erişimi sağlanamadı ileti çözümü nedir? Siteniz için Google Adsense onay sürecini tamamladı iseniz, Adsense den gelen mail sonucu sitenize reklam kodu eklemeniz gerektiği söylenecektir. Adsense 1. aşama onay sonucunda dikkat etti iseniz Adsense gadget’inizin uygulamaya açıldığını belirtmiş ve reklam kodunu sitenize eklemeniz söylenir. 

2. Aşamada reklam kodu siteye neden koyulur? Adsense ve reklam verenler arasında gerçekleşen anlaşma gereği, siteniz inceleme dönemindedir. Bu devrede içeriklerinizin hangi okuyucu kitlesine hitap ettiği ve ne sıklıkta talep yarattığı araştırılır. İçerikleriniz kaliteli belli bir kitleye hitap ediyor ve talep yaratıyor ise yaklaşık bir iki hafta içinde, Adsense den tekrar mail gelerek reklam onayınız size bildirilir.

Bu bildirimin ardından birkaç saat içinde reklamlar gösterime geçer. Bu aşamada takip etmeniz gereken çok öne…

Blogger Arka Plan Resmi Şablon koduna Nasıl Eklenir ?

Resim
Blogger ana sayfa görülmeyen arka plan resminizi, CSS kodları ile şablon Html’yi düzenleyi seçerek şablon kodlarınıza ekleyip arka plan resminizi görülür yapabilirsiniz. Birçok blogger yazarının en büyük sorunlarından biri haline gelen arka plan resminin görülmeyişi blog açılış (Pagespeed) hızını etkilemektedir. Okuyucunuz blogunuzu ilk açtığında tarayıcı arka plan resmini okumaya çalışır. Arka plan resmi olmayan bir blogda sonsuz ve tekrarlanan bir okuma gerçekleşir.Bu durum blog açılış hızını geçiktirdiği gibi okuyucu kaybına ve SOE hatalarına da neden olabilir. Google arama örümcekleri yazılarınızı indexlemek için sitenize geldiğinde açılışı geçiken bir site ile karşılaştığında yazılarınız indexlenmez.

Mobil veya masa üstü bilgisayarlarda açılmayan yazınız web yönetici araçlarında karşınıza 503 veya 404hatalı URL olarak çıkacaktır. Bu nedenle tarayıcılarınızın güncel sürümünü kontrol ederek devamlı güncellemeli ve blog siteniz için arka plan resmini kullanmak zorundasınız. Arka pl…

Blogger'a CSS Kod ile Arka Plan Resmi Nasıl Eklenir ?

Resim
Blogger, blog’unuza arka plan resmi eklediğiniz halde görülmüyor, kodlar arasında gezinmekten çekiniyor musunuz ? Basit bir CSS kodu ekleyerek arka plan resminizin görülmesini sağlayabilirsiniz. Ekleyeceğiniz CSS kodunu istediğiniz zaman silebilir, resim linkini değiştirebilir veya Blogger arka plan resmi çalışmaya başladığınızda mevcut resimleri kullanabilirsiniz. Uzun zamandır Klasik Blogger şablon tasarımcısında bulunan hazır resimleri kullanmaktayız. Son zamanlarda artık birçok arkadaşımız arka plan resimlerini kullanamaz duruma geldi. Arka plan resimleri ile ilgili konu başlıkları ;

İnternetin Bugün 25. Doğum Günü

Resim
12 Mart 2014 bugün İnternet’in 25. Doğum günü. İnternet, 25 yıl önce Cern de doğdu. Web’in mucidi Sir Tim Berners-Lee’nin öneri teklifi ile World Wide Web hayata geçirilmiş. 25 Yıllık maziye sahip özgür İnternet tüm Dünya insanlarına hayırlı olsun.

Google Chrome Güncellendi 33.0.1750.149 m

Resim
Google Chrome tarayıcı 33.0.1750.149 m, yeni sürüm güncellemesine geçti. Bilgisayar tarayıcınızın otomatik sürüm güncellemesini kontrol edip, yeni sürümü kullanabilirsiniz. Bilgisayarımızın sağlıklı çalışması için, işletim sistemi yeni sürümlerini kontrol ederek daha hızlı ve istikrarlı olmasına dikkat etmek zorundayız. Günlük yaşantımızda tarayıcılar en çok kullanılan araçlar olduğu unutmamak gerekir. Google Chrome tarayıcı kullanmanın zevkini yaşayın. GoogleChrome Tarayıcı Sürüm Bilgileri.

Google Keep Masa Üstü Pc Not Alma Uzantısı

Resim
Google, web mağaza uzantısı olan Google Keep ile sosyal paylaşım site giriş maillerinizi, aklınızdaki notları, resimleri kaydederek pratik olarak kullanabilirsiniz. Google Keep Google Gmail sekmesinde kullanılan görevler uygulamasının geliştirilmiş bir versiyonu olup, çevrim dışı olarak da çalışmaktadır. Bu kadar farklı uzantı arasında neden Google Keep diye aklınıza bir soru gelebilir! Google Keep, Google’un geliştirdiği bir uzantı olup, güvenli olması için yeterli bir nedendir. 

Google Chrome masa üstü uygulamanıza gönül rahatlığı ile ekleyip kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Sosyal paylaşım site girişlere manuel elle yazıp zaman kaybetmektense Google Keep not kısmına maillerinizi bir kere yazın, uzantıya tıklayın kopyala yapıştır mantığı ile seri olarak kullanın.
Google keep uzantısını yüklemek içi ; Google Web Magazasına giriş yaparak, Google Keep uzantısını başlatabilirsiniz. Google chrome masa üstü uygulaması henüz kurmadı iseniz bağlantıya tıklayarak kuruluma başlamak için z…

Blogger Thehunter Avcı Özel Şablonu

Resim
Blogger, TheHunter (Avcı) seyahat anlamına gelen şablon, Wordpress alt yapısı, 1 kenar çubuğu, sabit genişlik, 2 sütun, 4 alt bilgi, widget sekmeli, duyarlı Blogger özel şablonu. Şablon kurulumunda isteğe göre seçim yapabileceğiniz jQuery Slider xml dosyası ile Slider olmadan da kullanabiliyorsunuz. Sağ üst bölümde 468x60 Px. ebatlarında sponsor banner veya Adsense reklam alanı mevcut. Sekmeli widget olarak anılan, bir gadgetten oluşan 3 ayrı gadget kullanımı işlevsel bir seçenek sunuyor.

Google Aramalarda Doğum Günü Kutlaması

Resim
Yukarıda gördüğünüz resim, Google arama ana sayfasında 3 Mart 2014 tarihinde Google Dodge resmi üzerine maus’u yanaştırdığımda “Doğum günün kutlu olsun Adnan!” yazısı ilk yaşanan şaşkınlığım diyebilirim. Tıbkı biraz önce yayınladığım Tumblr micro blogun Blogger blog’umun yaşını kutlaması gibi bir durumdu bu. Bu yazıyı 13 mart gününe yani Doğum günüme saklıyordum. Tumblr’nin bu jesti karşısında haksızlık olmaması için yayınlama durumunda kaldım.

Tumblr Blog’un Blogger Yaş Kutlaması

Resim
Google Gmail 08 Mart 2014 tarihinde, Tumblr  micro blog’un iletilerim arasında göndermiş olduğu “Guney59 Paylaşım bugün 2 yaşına bastı!"mesajını görünce şaşırdım. İnanın ben bile bilmiyordum. Tumblr blog Sosyal yapısı ve bu düşünceyi gündeme getiren arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Bu düşünce yapısı ve paylaşım umarım Blogger geliştiricilerinde birgün aklına gelir. Tumblr blog’un ileti altında gönderdiği resim yukarıda görülmektedir. TEŞEKKÜRLER TUMBLR !

Blogger Arka Plan Resmini Kendin Hazırla

Resim
Blogger’un mevcut arka plan resmini yüklemek istemiyor, kendi arka plan resminizi yüklemek istiyorsanız, Blog arka plan resmini nasıl yükleyeceksiniz inceleyin. Son zamanlarda Blogger arka plan resmi yükleme konusunda problemler yaşandığını biliyoruz. Blogger’un arka plan resim yükleme modülünün kaldırılacağı konusunda birçok yerde yazı okudum. Büyük ihtimalle Blogger arka plan resim sağlayıcısı resim yükleme işlemini sitesinde ücretli olarak uygulayacak. Google ücretsiz olarak dağıtımını yaptığı Blogger ürünü için böyle bir uygulamayı kabul etmesi mümkün değildir. Bu kararın netleşmesini beklemektense arka plan resimlerinizi kendinizin tasarlaması da kaçınılmazdır.

Blogger Arka Plan Resmi Çalışmıyor Çözüm

Resim
Blogger kumanda peneli arka plan resmi ön izleme bölümünde görülüyor, ana sayfada görülmüyor sorununun çözümü. Blogger TR uzantısına geçtiği dönemden itibaren başlayan sorunlardan biride, arka plan resminin ön izleme bölümünde çalıştığı halde ana sayfada görülmemesidir. Blogger arka plan resimlerini çok farklı yöntemler ile eklememiz mümkün. Ancak biz çok kolay bir yöntem ile arka plan için seçtiğimiz resimlerimizin çalışmasını sağlayacağız. Klasik ve Dinamik Blogger üzerinde yaptığım testler sonucunda arka plan resimleri çalıştı. Blogger için arka plan resimlerini çalıştırmak için yapmanız gereken işlemleri aşağıda inceleyelerek sizde çok basit şekilde sorununuzu çözebilirsiniz.
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Şablon → Özelleştir→ Araka plan resim seçiminizi yapın ve blogu kaydedin.
3. Bloga dön sekmesine tıklayarak kumanda paneline dönün.
4. Şablon Htm’düzenle ile şablon kodlarını açın.
5. Aşağıda gördüğünüz resim üzerinde b:sikin ile başlayan sol kısımdaki ok işaretine tıkl…

Blogger Sıkca Sorulan Sorular Nelerdir ?

Resim
Blog yazarlarının karşılaşdığı sorunlar, Sıkca Sorulan Sorular (SSS) ve sorunların cevabını bulabileceğiniz kaynak niteliğindeki açıklamalara bu yazı linklerinden ulaşarak çözüm bulabilirsiniz. Blog başlığında belirttiğim, (Blogger (Klasik, Dynamic) ,Wordpress, Tumblr, Google sites, uygulama ve yenilikleri hakkında güncel haberler) konular hakkında birçok yazı ve açıklamalar mevcut olup, tüm siteleri kullanmaktayım. Konu hakkında her türlü sorularınızı yorumlar vasıtası ile ilgili konu altına bırakabilirsiniz.
Dynamic Blogger kullanımı hakkında okuyucu, aradığı konuya en kısa sürede ulaşabilmesi için başlık menü çubuğunda, Dinamik Blogger isminde menü etiketi oluşturdum. Dynamic Blogger kullanımı hakkında tam bilgi sahibi olduğunuzda kütüphane değerindeki yazılara kolayca ulaşarak tüm aradıklarınızı bulup yararlanabileceksiniz.
Blogger sorunlar köşemiz başlığı ile açtığım yazımda aşırı yorum olduğundan, konuyu Blog Sorunlar Form bölümüne aktarmıştım. Blogger yorum kısmında yapamadığınız…

Kategori Makaleleri

Ne Aramıştınız! ⏩

Daha fazla göster