Blogger Pinterest İconu Özel Şablona Nasıl Eklenir ?

Blogger sosyal paylaşım simgeleri nasıl eklenir
Blogger şablonlarında görülen, yeni paylaşım simgesi Pinterest icon’nu Özelleştirilmiş Blogger temaya nasıl eklenir ? 19 Şubat 2014 tarih ve sabah 05.00 Türkiye zaman diliminde Blogger şablonlarına yeni Pinterest paylaşım simgesi eklenmişti. Pinterest paylaşım simgesinin eklenme tarihi yeni olduğundan birçok özelleştirilmiş Blogger temasında Pinterest paylaşım simgesini görmek mümkün değildir. Yukarıda verilen tarihten sonra özel blogger şablon kullanıyor iseniz tasarımcılar tema kodları içine Pinterest paylaşım simge kodlarını eklemiş olduğunu düşünüyorum.
Blogger paylaşım setinizi kontrol edin.Pinterest paylaşım simgesi görülmüyor ise acemi blogger kullanıcılarının dahi çok rahat blog’una ekleyebileceği anlatımı aşağıda adım adım takip ederek paylaşım simgesini blogunuza ekleyin. Blogger şablonda yapılan her türlü değişim için Blog’unuzun yedeğini mutlaka alın. Blogger Yedek nasıl alınır ?

Blogger özel şablon Sosyal paylaşım simgeleri nasıl eklenir ?

Aşağıda anlatacağım konu, kod içinde hata riskini minimize etmek ve acemi blogcular düşünülerek bir seferde tüm kodları eklemek ile ilgilidir. Ayrıca bir video çekimi hazırlayıp yazı ekinde sizlere sunulacaktır. Önce yazıyı okumanızı ve sonra videoyu izleyerek teorik ve pratik bilginizi birleştirip uygulamayı yapmanız en doğru karar olacaktır.

Blogger şablon içindeki paylaşım kod’unu bulmak için adımlar :

1. Blogger’un kendi şablonlarından test şablonu kullanıyor iseniz aşağıda kodu bulun. Ctrl+F arama penceresine “share” yazarak bulabilirsiniz. Birçok kod çıkacaktır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz kod ile aynı olmadır dikkat edin. Bu kodlar Blogger özel şablonda da aynıdır sadece Pinterest kodları eksiktir. Şablon içindeki veriler Data’lardan alındığından kod içinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor.
 <b:includable id='shareButtons' var='post'>
2. Blogger kendi şablonunda yukarıda bulduğunuz kodun hemen alt kısmında
<b:if cond “ ile başlayan ve en altta “ </b:if> “ ile biten kısma kadar seçin.
3. Tarayıcı yeni sekmede blogger özel şablon'unuzu açın ve kodlar  içinde yukarıda anlatılan kodları bulun.
4. Biraz önce blogger kendi şablon'undan seçtiğimiz kodları kopyalayın ve Blogger özel şablon içinde 2. adımları uygulayarak yapıştırın.
5. Blogger şablon içinde bulunan kodları verdiğim linkteki metin dosyasından kopyalarak alabilirsiniz. Blogger’ın tüm şablonlarda çalışacaktır.
Blogger Paylaşım kod Linki :
Blogger şablon içinde Sosyal paylaşım kod’unu nasıl bulacak ve ekleyeceğiniz konusunda hazırladığım YouTube video’sunu inceleyin.
Blogger ile ilgili nasıl yapılır ? Anlatım videolarını sıralı ve sırasız Playlist biçiminde izleyebilirsiniz.