Kayıtlar

Aralık, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Donanım Güncelleme Driver Booster Free

Resim
Bilgisayar Donanım Sürücü'leriniz güncel mi? Donanım sürücüleri eski ve güncel değilse, Pc'niz ağır çalışıp performansınızı etkileyerek sistem çökmelerine yol açabilecektir. Advanced SystemCare ürünleri arasında bulunan (Driver Booster) Donanım Güncelleme ücretsiz proğramı ile Pc’nizi konrol ederek son versiyon donanımlara sahip olabilirsiniz.IObit sürücü güncelleme teknolojisi, eski sürücülerinizi otomatik olarak tanımlar, tek bir tıklama ile proğramı indirdiğinizde, sizin için doğru güncelleştirmeyi yükler.

Advanced SystemCare 7 Ücretsiz

Resim
Advanced SystemCare 7.1.0 Ücretsiz koruma, onarım, temiz Pc Optimize etmek için tek tıkla ile tam bir bakım sağlıyor. Bilgisayarınızı optimize etmek için kullanabileceğiniz en güçlü ücretsiz programlardan biridir. Sistem hatalarını tespit edip onararak bilgisayar güvenliğine katkıda bulunan Advanced SystemCare Free, kişiselleştirilmiş özellikler için hazırlanmış farklı modülleriyle etkili kullanım sağlar.

Winrar 5.01 Dosya Sıkıştırma Programı

Resim
Winrar güçlü, Rar ve Zıp dosya sıkıştırma Arşiv yöneticisi. Gelişmiş veri sıkıştırma proğramı 5.01 yeni versiyon özelliği ile karşımıza çıkmakta.Winrar, RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2 ve 7-Zip gibi bilinen tüm sıkıştırılmış dosyaları açabilmektedir. Büyük boyutlu dosyaları sıkıştırarak küçük boyutlu arşiv dosyaları haline getirebilir ve bu şekilde hem disk alanından kazanırken hem de dosya paylaşımlarınızı çok daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Pagespeed Site Hız Aracını Anlama

Resim
Google Chrome için Pagespeed Insights kullanarak Blog, Site hızınızı etkileyen önerileri takip edip sitenizi optimize etmeyi anlama.Pagespeed Insights, web üzerinde performansınızı yansıtarak sitenizin hızını etkileyen nedenleri test eder. Sonuçları size puan olarak verir. Hemen yan tarafındaki pencerde olumsuz çıkan sonuçları sunar ve ne yapmanız gerektiğini anlatan bağlantılar içerir.Google Pagespeed Insights, 1 Ağustos 2013 itibariyle güncellenmiş olup, online versiyonu’u kullanabileceğiniz gibi Google Chrome tarayıcınıza ekleyeceğiniz uzantı ile devamlı elinizin altında bulundurarak sitenizi kontrol altında da tutabilirsiniz.

Hatalı Url Kaldırmayı Lehinize Çevirin

Resim
Google Penguan ve Panda Algoritma çalışmaları sonucu web yönetici araçları'nda Url hata düzeleme işlemini lehinize döndürün.Blog yazınıza verdiğiniz hatalı bağlantı linki, bilinmeyen kişilerin yazınızı kopyalayıp sitesinde kullanması, hatalı link bulunan sayfanızın farklı arama motorlarınca indexlemesi sonucu siteniz iç ve dışbağlantı döngüsü oluşturur.

Gımp Ücretsiz Resim Editörü 2.8.10 V

Resim
Gımp ücretsiz açık kaynak kodlu resim düzenleme ve imaj yazarlığı yapabileceğiniz program ile resimlerinizi editleyebilirsiniz. GIMP (GNU Image Manipulation Programı) Ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, resim editör'ünde bulamayacağınız birçok seçenek ve özelliğe sahip.

Hatalı Url 404 İçin Sayfa Kullanımı

Resim
Blog içeriğinizde oluşan hatalı linkler için okuyucunuzu ana sayfaya yönlendiren tarayıcı 404 geri dönüş sayfası oluşturun. Arama sonuçlarında, sunucu hatası, bulunamadı, izlenemiyor link hataları Web Yönetici Araçlarında sıkca karşımıza çıkmakta olduğunu biliyorsunuz. Blog içerik linklerinize tıklayan okuyucu kitleniz bulunamayan sayfalar ile karşılaştığında, okuyucularınızı ana sayfaya yönlendiren resimli 404 sayfası yapabilirsiniz.

Bu sayfa sayesinde okuyucunuzu kaybetmemiş olmakla beraber SEO dostu bir siteye sahip olacaksınız.Yukarıda gördüğünüz resim okuyucunuzu ana sayfanıza yönlendiren bir uygulamadan alınmıştır. Resim linkini değiştirerek istediğiniz bir resmi ekleyerek kullanabilirsiniz. Konuyu bilmeyenler için, Blogger Buzz resmi sitesinde 21 Mart 2012 tarihinde Arama tercihlerinizi özelleştirin başlıklı yazısı ile Seo’nun önemine değinmişti. Blogger kumanda panelinizde bulunan arama tercihleri hatalar ve yönlendirmeler
seçeneklerine giriş yapayarak aşağıda verilen kod örneğ…

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Resim
Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Blogger İçin Resim Uzantısının Önemi

Resim
Blog yazınıza eklediğiniz, .bmp, .jpg, .png uzantılı resimlerin, çözünürlüklerinin farklı olması blog hızınızı yavaşlatır. Ayrıca blog’a büyük resimlerin eklenmesi sonucu akıllı telefonlar ile okunamaz duruma gelir. Blog hızınızın yavaşlaması resimlerin okunamaması sonucunda okuyucularınızın blog’unuzdan uzaklaşmasına ve arama sonuçlarında görülmemesine neden olabileceği gibi Web Yönetici Araçlarında URL hatalarınız da yoğun bir şekilde çoğalacaktır.

Üzülerek belirtmek isterim, kısa zamanda birçok blog bu nedenle arama sonuçlarında görülemecek ve okuyucu sayısı azalacaktır. Bir süredir yazdığım bu konuyu dikkate alan çok az kişi olduğunu biliyorum. Bu konuda yorum yazarak bilgi almak isteyen hiç yok denecek kadar azdır.Şu an da her şey güllük gülistanlık gibi görülebilir. 2014 senesi Ocak ayı sonuna doğru bu farklılıklar yaşanmaya başlandı ve halen de devam etmektedir. geçmiş de yaptığınız tüm işlemleri tek tek düzenlemek zorunda kalacaksınız. Yol yakın ve zaman varken şimdiden gereken…

Blogger Yazı ve Gadget Başlık İsmini Büyüt

Resim
Blog ana sayfanızda yazı başlığı, yazı tarihi ve gadget başlığınızı açıklayan isimleri büyütüp, küçülterek farklı renkler ekleyip değiştirebilirsiniz.Blogger temalarının varsayılan ayarlar olarak otomatik kurulduğunu biliyorsunuz.Blogger’un en büyük özelliklerinden biri de özgürce çalışabilmeniz için tüm kodların açık olmasıdır.Blog şablonuza istediğiniz kadar kod ekleyebilir, kodları çıkarabilir desen şekil boyut verebilirsiniz. Tüm bu işlemler Blogger’un özel bir blog olması için yeterli nedendir.

Follow by Email ve Submit İsmini Değiştir

Resim
Blogger’un Gadget seçeneklerinde bulunan E-Posta ile takip (Follow by Email) ve Gönder (Submit) ismini değiştir. FeedBurner Rss aboneliği ile eş zamanda çalışan ve blog okuyucularınızın abone olmalarını sağlayan “Follow by Email” E-Posta ile takip başlık yazısını ve e-posta mail bilgilerinin girilmesi sonucu, Gönder anlamına gelen “Submit” ismini Türkçe olarak blog şablon kodlarımızdan nasıl değiştirmemiz gerektiğini aşağıda adım adım inceleyerek gadged’imize uygulayalım. Yukarıda yayınlanan ilk resimde gadget ismini değiştirdikten sonraki görünümü görülmekte.
Follow by Email ve Submit Gadged isimleri nasıl değiştirilir ;
1. Blog kumanda paneline giriş yapın ve blog’unuzu seçin.
2. Şablon → HTML’yi düzenle açın ve boş bir yere tıklayın.
3. CTRL+F ile “Submit” tırnaklar yok, yazıyı bulun bulduğunuz yazı şu şekilde olacaktır resmi inceleyin.
4. “Value=Submit” yazısından sonra gelen “Submit” kelimesinin olduğu yere “Gönder” yazın ve şablonu kaydedin.
5. Gadget başlık kısmında bulunan “Follow b…

İçerik Resmini Otomatik Boyutlandır

Resim
Klasik Blogger kullanıcılarının, yazılarına ekledikleri resimleri otomatik olarak boyutlandıran CSS kod eklentisi.Blogger klasik şablon kullanan blog yazarlarının yazılarına ekledikleri muhtelif ebatlardaki resim genişliklerini sabit tutarak resimlerin alt alta düzgün ve aynı ebatlarda çıkmasına sağlayabilirsiniz.Tek yapmanız gereken işlem, resim genişlik ebadını belirlemenizdir. Aşağıda verdiğim CSS kod’unun size ne faydası olur ?

1. Akıllı mobil teknolojisinin hızla ilerlemesi sonucu blog’unuza eklediğiniz resimler mobil telefonlarda daha güzel görülür.
2. Yazılarınıza eklediğiniz resimleri optimize edeceği için, resimleri okumaya çalışan mobil telefon hatalarını asgariye düşürür. Dolayısı ile Web yönetici araçlarında bulunan akıllı telefon sekmesindeki hata oranınız azalır.
3. Blog ana sayfanızdaki yayın sayınıza göre hiyararşik alt alta görülen resim genişlikleri düzgün görülür.
4. Ekleyeceğiniz CSS kod’u ile eski yazı resimleriniz de aynı genişlikte görülmeye başlar.
5. Hem genişlik, …

Google Gmail Resim Güvenliği

Resim
Google Gmail hesabınıza gelen harici e-posta resim görüntüleri bazen zararlı bağlantı içerebilir. Zararlı e-posta gönderen kullanıcıları engellemek için Gmail güvenliği ele alır ve Google proxy sunucuları üzerinden dönüştürüp, filitre ederek e-postanızı size teslim eder. Google’un güvenliğindeki bu teslimat ile her zaman güvendesinizdir.

Firefox Sürüm 26 İnternet Tarayıcısı

Resim
Mozilla Firefox - daha hızlı, daha güvenli, kullanımı kolay ve sportif bir görünüm, bu en son sürümü Firefox web tarayıcısı yenilik için yeni bir standart yaratıyor. Mozilla Firefox proje XUL kullanıcı arayüzü dili kullanılarak yazılmıştır ve çapraz platform olacak şekilde tasarlanmış. Mozilla tarayıcı bileşenini yeniden tasarlanmış.

FeedBurner Sosyal Paylaşım Eklentisi

Resim
FeedBurner hesabınız ile gerçek zamanlı web yayınlarınızı bağlayarak otomatik sosyal medya hesabınıza yazılarınızı gönderin.FeedBurner hesabınızı, abone ve takipcileriniz
için zaten kullanıyorsunuz.FeedBurner şu anda Twitter hesap uygulamasını desteklemekte.
Birkaç tane Twitter hesabınız varsa sadece bir tanesini kullanabilirsiniz.

CCleaner v4.09 PC Optimizasyon Aracı

Resim
Bilgisayar bakım proğramı CCleaner v4.09.4471 veri temizlik sürümünü güncelleyin. Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner Programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.CCleaner proğramını nasıl kullanacağız ? Proğram her ülke dilinde yazılmış olması ve kullanımı çok basit.

Pinterest Türkçe Yayınına Başladı

Resim
TEŞEKKÜRLER PİNTEREST Pinterest Dünya Haritasında Türkiye yok mu (15 Aralık 2013), Pinteres Site ayarlarında Türkiye artık var (17 Aralık 2013), yazımdan sonra Pinterest artık Türkçe dil desteğine de başladı. Pinterest sosyal paylaşım sitesinin, saygın okuyucu isteklerine değer veren ve isteklerini gerçekleştirmesinden dolayı bir kez daha kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Hatalı URL ve URL Kaldırmayı Anlama

Resim
Web Yönetici Araçlarından kaldırdığınız URL’ler tekrar karşınıza çıkıyor sorunu anlıyamıyor ve çözemiyor musunuz?Cevabınız evet ise okumaya devam edebilirsiniz.Web kullanıcılarının sinirlerini bozan en büyük etkenlerden biride hatalı URL’leri, web araçlarından kaldırdıkları halde tekrar karşılarında görmeleridir. Konu hakkında edindiğim tecrübeler ışığında sizlere konuyu kısa olarak aktarmaya başlayalım.

VLC Media Player Sürüm 2.1.2

Resim
Bilgisayarınıza eklediğiniz şarkı, video görsellerini oynatabilecek codek yapısına sahip, ücretsiz VLC Media Player 2.1.2 proğramı.VLC (Açılımı VideoLAN Client) tam işinize yarayacak ücretsiz bir medya oynatıcı.

Blogger Gümüş Magazine Şablonu

Resim
Wordpress alt yapısı ile oluşturulmuş, gri arka plan renkli, iki sütun, içerik slider ve slider’siz kullanabileceğiniz duyarlı Blogger şablonu. Blogger blog’lar için tasarlanmış iki sütunlu şablonu incelediğimizde şablonu çok kısa sürede Türkçe diline çevirerek, menü çubuğunu kendinize göre özelleştirmede zorluk yaşamamanız için gereken anlatımlar yapılmıştır.

Pinterest Site Ayarlarında Türkiye Artık Var

Resim
Guney59 Paylaşım blog'umdan 15 aralık 2013 tarihinde yazdığım, “ Pinterest Dünya Haritasında Türkiye yok mu ? “ Başlıklı yazımın sonucu, Pinterest ayarlar Ülke sekmesinde Türkiye artık yerini almış bulunmakta. 

Google Boston Robotik Tasarım Şirketini Satın Aldı

Resim
Mashable sitesinden aldığımız haberler doğrultusunda, Google, Boston Dynamics Robotik Tasarım Şirketini satın aldı. Boston Dynamics şirketini kaça aldığı konusunda bir bilgi verilmiyor.Şirketin kaça alındığından ziyade merak edilen konu ; Dünya arama devinin bu teknolojiyi neden aldığı.Boston Dynamics, hareketli, çevik, el becerisi ve hızlı robot yapan teknoloji mühendislik şirketi.

Pinterest Dünya Haritasında Türkiye Yok Mu

Resim
Milyonlara hitap eden, Sosyal paylaşım sitesi Pinterest , Dünya haritasında Türkiye’i bulamadı.Pinterest, Türkiye’nin 76 milyonluk nüfusu olduğunun herhalde farkında değil. Türkçe birçok ülke diline göre zor fakat anlamlı bir dildir. Bir kelime veya cümleden birçok anlam çıkarabilirsiniz. Bu özellik hiçbil ülke dilinde mevcut değildir.Uzun zamandır, Pinterest kişisel ayarlar sekmesinden hangi dilleri eklediğini,bayarlardan nelerin değiştiğini merakla takip edenlerden biriyim. Pinterest ayarlar sekmesine girip hangi dillerin eklendiğini kontrol ettiğimde inanın şaşkına döndüm.

Blogger Html Kaynağını Küçültme Nedir

Resim
Blogger gadget ve şablonlarda yapılan yenilikler den ve birkaç aydır devam eden sitelerin yeni yıla hazırlık gelişimlerine, akıllı mobil telefonlar için Web Yönetici Araçlarında yeni sekmeler gibi peşpeşe değişik uygulamalar hızla devam etmekte. Henüz birçok blog yazarının farkında olmadığı, blogger şablonlarında çalışmakta olan Schema.org bağlantısı micro veri optimizasyonu sizin adınıza blog resim başlık ve yazılarınızı düzenlemekte. Blogger şablon kodlarınız arasında çalışmakta olan Schema uygulamasını, Wordpress’in gelişimine yardımcı olan eklentiler gibi düşünebilirsiniz.Blogger html kaynağını küçültme ne demektir ?Blogger da yazdığınız her yazı resim, satır araları, sayfa boşlukları, girinti gibi gereksiz uygulamaların yazı editör html modundaki kodlama şeklidir. Gereksiz bu işlemleri minimize ederek azaltma işleminede kaynak küçültme diyoruz.Kaynaklarınızı küçülttüğünüzde, Html, Css, JavaScript sıkıştırma, indirme ayrıştırma ve çalıştırma süresini hızlandırabileceksiniz.

Anlatı…

Blogger Şablonundaki Schema Nedir

Resim
Blogger Şablon kodlarınız arasında görülen Schema.org nedir ? Blogger şablonunda daha önce görmediğiniz Schema uzantılı link ve kod yapılandırması dikkatinizi çekmiştir. Daha önce görmediğiniz böyle bir link ister istemez kuşku uyandırmaktadır. Hemen konunun başında iken içinizin rahat olması gerektiğini söyleyebilirim. Schema uzantılı link ve bağlantı kümesini görmeyen arkadaşlar blog şablonuna bakarak bahis konusu link’i inceleyebilirler. Blogger Develepors , geliştiricilerinin blogger şablon ve gadged’lerinde yenilikler yaptığını sizlere yazmıştım. Schema.org’ de bu değişimler içerisinde yer almaktadır. Blogger şablon içinde Schema.org link ve kod uzantıları şu şekilde görülmekte. Blogger Schema.org link ve kod uzantılarının görünümü :
Schema.org nedir?Google, Microsoft ve Yahoo ortak çalışmalarının bir ürünüdür. Bu dev çalışmanın konu başlığı da ister istemez arama motorlarıdır. Arama motorlarının desteklediği yapısal veri işaretleme şeması oluşturarak web'i geliştirmeyi amaç…

Blogger Ana sayfa Menüsünü Renklendirin

Resim
Blogger, statik sayfalar (Ana Sayfa) sekmesine maus’u yanaştırdığınızda arka plan rengini değiştirip, Hover, vurgu uyguladığınızda, etiketlerden oluşan kategorileri muhtelif renkler ile güzelleştirebilmek için yapılması gereken işlemler. Uygulamayı bir kez yaptıktan sonra, okuyucularınıza yatay ana sayfa menü çubuğuna maus ile yanaştıklarında etiket arka plan renklerinin değiştiğini hissettirin. Yatay ana sayfa menü çubuğunda etiketlerin renklendirilmesi:→ Blogger kumanda paneline giriş yapın.
→ şablon → Özelleştir → Gelişmiş,
→ Sekme arka planı,
→ Seçilen renk sekmesinden bir renk beğenerek tıklayın.
Ana sayfa sekme renginin değiştiğini göreceksiniz. Seçtiğiniz renk blog’unuz ile uyumlu ise kaydedin. Ana sayfayı yeni bir sekmede açarak, maus'u etiketleriniz üzerinde gezdirdiğinizde etiket arka plan renginin değiştiğini göreceksiniz.

Chrome Tarayıcı Tema Sıfırlama

Resim
Google Chrome Web Mağazasında tarayıcınız için tema eklediniz beğenmediniz ve kaldırmak istiyorsunuz. Chrome eklediğiniz temayı kaldırmak için yapılması gereken adımları takip ederek Google Chrome’u eski ayarlarınıza sıfırlayın.
Google Chrome tarayıcı Tema Sıfırlama :

Microsoft Security Essentials Ücretsiz Koruma

Resim
Microsoft Security Essentials, ile kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve virüslere karşı bilgisayarınızı ücretsiz koruyun.Microsoft Windows işletim sistemini kullanmayan yok denecek kadar azdır.Günümüz teknolojinde iyi ve kötünün birlikte yaşadığını düşünürsek her ev bilgisayarlarının mutlaka bir koruma proğramı olması gerektiğinide bilmek zorundayız.Microsoft Security Essentials ücretsiz olup, ev bilgisayarlarında kullanabildiği gibi küçük işletmeler içinde uygun olup, gerçek zamanlı koruma sağlar.

Feedburner 576K Besleme Hatasını Düzelt

Resim
Sosyal paylaşım site Rss verileri ve Feedburner site girişinizde 576K besleme dosya hata uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Her site Rss beslemelerinin kendine özgü bir boyutu vardır. Bu boyutu aştığında yeni yazılarınız paylaşılmaz. Rss besleme hatalarını bazı siteler üyelerine bildirirken bazılarıda bu hataları bildirmezler. Herhalde, hata bildirimi ile üye kaybı yaşayacağını düşündüklerinden olsa gerek. Ancak bence en makbul olanı hatayı bildiren sitelerdir.Çünki üyelerini kollayan her site başarılı olmuştur.
RSS besleme hatası yaşadınız mı bilemem, ancak şahsi olarak birçok blog ve sosyal paylaşım siteleri ile çalışma yaptığımdan sizlere yaşanan ve çözüme kavuşturulan, sizlerinde yaşayabileceği bu konuyu aşağıda anlatmak istiyorum.
Aşağıda anlatacağım konu hakkında doğru dürüst bir bilgiye ulaşma şansınız olmadığından iyice okuyup tarayıcı yer işaretlerine eklemenizi tavsiye ederim.
Blogger , Chrome , Google Gmail , Google Plus ve web yönetici araçları ile ilgili sorunları vermiş oldu…

Windows XP Yeni Yılda Emekli

Resim
Uzun yıllar bizlere hizmet veren Windows XP 2014 yılında emekli oluyor.
Microsoft'un işletim sistemi olan Windows XP gerçekten başarılı işletim sistemlerinden biriydi. Bana göre de halen başarılı. Bilgisayarda çok fazla yer tutmayan hızlı ve istikrarlı çalışması ile birçok kullanıcının dostu durumdaydı.

Linkwithin Resimlerini Ana Sayfada Gizle

Resim
Linkwithin benzer yazılar eklentisini Blogger Ana Sayfada gizleyerek, Devamını Oku sekmesine tıklandığında eklentinin görülmesini sağlayın.Blogger kullanıcılarının vazgeçilmez eklentileri arasında yer alan LinkWithin benzer yazılar eklentisinin, Blog ana sayfanızda görülmemesini, atlama aralığından sonra (Devamını Oku) görülmesini sağlayabilirsiniz.

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Resim
Hızlı, Sade ve güvenli, Google Chrome tarayıcı hatalarımı yaşıyorsunuz? Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.Teknoloji harikası Google Chrome Tarayıcı ile hata yaşamanız mümkün değildir.Çok iddiali bir cümle olduğunu biliyorum.Ancak gerçek bu. İşletim sistemlerinde birçok hata kullanıcının bilgisizliği ve bilinçsiz kullanımlardan kaynaklanan sorunlardan oluşur.Sorumsuzca WEB de birçok proğram yaparak sizlere sunan Webmaster (Rood) yöneticiler indirdiğiniz proğram arkalarına gizli eklentiler ekler.

Google Ürünlerine Hızlı Ulaşım İpuçları

Resim
Google Gmail hesabınız varsa, Google Ürünlerine ihtiyaç duyduğunuzda çok hızlı ulaşarak işlerinizi kısa zamanda yapabilirsiniz. Kullandığınız veya kullanacağınız birçok Google ürünü mevcuttur. Bu ürünlere katılım sağladı iseniz, Google hesabınız ile hepsine giriş yaparak zamandan tasarruf sağlamak kolay ve işlevsel bir durumdur.
Örneğin; blog’unuza, Özel Arama Motoru , Görsel arama, Picasa veya Google Dökümanlar gibi uzantı ve eklentileri eklemiş olabilirsiniz.
Google Ürünlerine katıldığınızda katıldığınız ürünleri yukarıda gördüğünüz resim görseli şeklinde görerek kullanmak istediğiniz ürünü hemen açarak kısa sürede ulaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Google Chrome yeni arayüze geçtiğini biliyor ve kullanıyoruz. Tarayıcı sekmesinde sol kısımda bir tane ve sağ profil resminizin yan tarafında bir tane olmak üzere iki adet hızlı kullanım iconları mevcuttur.
Sol tarafta yer alan Uygulama iconu Chrome Web Mağazasından eklediğiniz uzantı ve eklentilerin kısa yollarını barındıran alandır.
Prof…

Blogger Mobil Telefon Tarama Hataları

Resim
Google Web Yönetici Araçları, Tarama, Tarama hataları, seçeneğinde web sitenizi sadece Masa üstü ayarlarına göre düzenledi iseniz Akıllı telefonlar ile uyumlu olmadığı sürece bu hataları sıkça görürsünüz.

Akıllı telefonlar için Sıkça yapılan yanlışları incelemenizi tavsiye ederim. Okuyacağınız bu makale başlık konuları hakkında daha detaylı bilgilere, “Engellenen JavaScript, CSS ve Resim Dosyaları, Oynatılamayan İçerik, Hatalı Yönlendirmeler, Yalnızca Mobil Cihazlar İçin 404'ler, Geçiş reklamlarından kaçınma, Alakasız Çapraz Bağlantılar, Yavaş Mobil Sayfalar, Görünümü doğru şekilde ayarlama, Küçük yazı tipi boyutu, Dokunma öğeleri çok yakın,” ulaşacaksınız.

Konuyu kısaca özetlersek, hatalar ile ilgili doğru bilgiye ulaşamaz ve hataları düzeltmezsek ilerleyen zaman içinde daha fazla fazla hatalı link sayısına ulaşırız. Çok fazla hatalı link sayısının olması daha fazla zaman harcamanız demektir. Bu nedenle zaman zaman kontrol ederek hatalı bağlantı linkleri düzeltmemiz kaçınılmaz bir…

Blogger İçin Google Özel Arama Kutusu

Resim
Blog’unuza Google Özel Arama Motoru (kutusu) ekleyerek blog’unuzu özelleştirip para kazanabilirsiniz.Blogger’un son yenilikleri ardından blog arama pencerelerinin çalışamaz duruma geldiğini herhalde farketmişsinizdir. Arama pencerenizin çalışıp çalışmadığını test ederek anlamaya çalışın.Arama kutusu çalışmıyor ise, Google Özel Arama Motoru (kutusu) eklentisini blog’unuza kurabilmek için yapılması gereken adımları takip edin.

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın ve yerleşim sekmesini açın
2. Google Özel Arama kodunu yapılandırmak için giriş yapın. Giriş sırasında size Google şifreniz sorulabilir.Güvenlik için şifrenizle girin.
3. Sol tarafta bulunan, Yeni Arama Motoru yazısına tıklayın
4. Açılan pencerede açıklamaları okuyun ve Blog URL’nizi girin
Örnek : Giriş URL : http://guney5.blogspot.com/*
Yukarıdaki sılac işaretinden sonra (*) yıldız ekleyerek sitenin tamamı seçeneğini seçiyoruz.
5. Dil ayarını seçin (Türkçe)
6. Oluştur'a tıkladığınızda şartları kabul etmiş oluyor ve devam ediyo…