Ana içeriğe atla

Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Google Chrome
Hızlı, Sade ve güvenli, Google Chrome tarayıcı hatalarımı yaşıyorsunuz? Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.Teknoloji harikası Google Chrome Tarayıcı ile hata yaşamanız mümkün değildir.Çok iddiali bir cümle olduğunu biliyorum.Ancak gerçek bu. İşletim sistemlerinde birçok hata kullanıcının bilgisizliği ve bilinçsiz kullanımlardan kaynaklanan sorunlardan oluşur.Sorumsuzca WEB de birçok proğram yaparak sizlere sunan Webmaster (Rood) yöneticiler indirdiğiniz proğram arkalarına gizli eklentiler ekler.
Beğendiğiniz bazı proğramları bilgisayarınıza indirip kurarken dikkat edin birçok eklentinin yanında onay işareti mevcuttur. Bazıları da arka planda kendini aktif eder.İsteğiniz dışında kurulan bu eklenti ve uzantılar tarayıcınızın ayarları bozar.İstem dışı kurulan bu eklentiler tarayıcı datalarını etkileyerek blog’unuz yerleşim sekmesinde Gadget'lerin görülmemesi, bazı videoları açamama gibi sorunlar bile yaşatabilir. Hatta bir virüs proğramı bile kullandığınız bazı proğramları açamamanıza neden olabilir. Siz tüm bu sorunların Tarayıcıdan kaynaklandığını düşünürsünüz. Çünki tarayıcıyı etkileyen konular hakkında fazla bir bilgiye sahip değilsinizdir.
Google Chrome Tarayıcınıza istem dışı bir eklenti eklendiğinde tarayıcı sağ üsteki sayfa şeklinde olan Chrome özelleştirme iconu muhtelif renkler ile sizi uyarır.
Araçlar → Uzantılar kısmına giriş yaptığınızda istem dışı bu eklentileri görebilir sağ tarafta çöp kutusu işaretine tıklayarak kaldırabilirsiniz.
Tarayıcı ön belleğinde biriken Geçmiş dosyalarınızı görmenize yarayan bir sekme bulunmaktadır. Bu sekmede tarayıcınızda baktığınız tüm bilgiler yer alır.
Bu bölüm bilgisayar önbelleğinde geçmişe ait bilgileri tuttuğundan birçok internet sitesini çok hızlı açarsınız. Bilgisayar kapasiteniz düşükse, geçmiş bilgileri bilgisayarınızda çok yer tutacağından bunları zaman zaman silebilirsiniz.Yeterli bellek (Ram) mevcutsa silmenize gerek yoktur.
Google Chrome Tarayıcı ayarlarına yeni eklenen, Tarayıcı ayarlarını sıfırlama ve ilk kurulum ayarlarına geri döndürme işleminide çok zor durumda kalmadığınız sürece kullanarak sorunlarınızdan kurtulma şansınız da mevcuttur.
Tarayıcı ayarlarını sıfırlama yaptığınızda ilk kurulum ayarlarınıza geri dönerek yeniden
senkronizasyon işlemi yapılır. Tarayıcınızı artık sıfırdan kurulmuş gibi kullanabilirsiniz.
Google Chrome Tarayıcı ayarlarına yeni eklenen, Tarayıcı ayarlarını sıfırlama işlemini nasıl yapacaksınız ?
→ Google Chrome Tarayıcı sayfa icon'una tıklayın
→ Ayarlara tıklayın
→ Aşağıya doğru inin ve Gelişmiş Ayarları Göster tıklayarak açın
→ En alt kısma inerek Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlaya tıklayın ve yönergeleri okuyun
Google Chrome tarayıcı ayarlarını sıfırla ile ilgili resmi inceleyin

Google Chrome tarayıcı ayarları
Tarayıcı bilgilerini sıfırla uyarı metin bilgileri :
Tarayıcı ayarlarınızın orijinal varsayılan değerleri geri yüklenecek. Bu işlem ana sayfanızı, yeni sekme sayfanızı ve arama motorunuzu sıfırlayacak, uzantılarınızı devre dışı bırakacak ve tüm sekmelerinizin sabitlemesini kaldıracaktır. Ayrıca çerezler, içerik ve site verileri gibi geçici ve önbelleğe alınmış diğer veriler de temizlenecektir.Daha fazla bilgi edininMevcut ayarlarınızı bildirerek Google Chrome'u daha iyi hale getirmemize yardımcı olun
Google Chrome tarayıcısını tam kaldırma ve yükleme konusunda bilgi

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …