Ana içeriğe atla

Google Gmail Yeni Inbox Ürün Kullanım Bilgileri

Google Gmail hesabını sahip kullanıcıların dikkatlerini dağıtmadan önemli işlerine odaklanabileceği, Gmail ekibi tarafından geliştirilmiş kolayca kullanabileceğiniz yeni arayüz görünümlü Inbox by Gmail ürün tanıtımı ile makalemize devam ediyoruz. Google Inbox Yeni Gelen Kutunuz ile Tanışın başlıklı makalem ile yeni yayın hayatına başlayan Inbox by Gmail ürünü hakkında videolu kısa bir tanıtım yapmıştım. Inbox, Gmail hesabınızdaki tüm iletilerin senkronize edilerek birebir tutulduğu Google’un yeni ürünü Inbox sitesinde barındırılır. Gmail adresi olan herkes Inbox by Gmail'i kullanabilir. Gmail hesabınızı veya Inbox hesabınızı aynı anda kullanabilir istediğiniz zaman Gmail'e geri dönebilirsiniz.

Inbox by Gmail ürünü bilgisayarınızda kullanılır mı?

E-postalarınızı kontrol ettiğiniz her mekandan Gmail’in yeni ürünü Inbox ile devam edebilirsiniz. Tarayıcınızda inbox.google.com sitesine ulaşmak için giriş yapın.

Inbox ve Gmail’i aynı kullanma :

Tüm e-postalarınızı Gmail de kullanmaya devam edersiniz. Daha iyi bir deneyim ve performans sağlamak için yeni Inbox ürününü de kullanabilirsiniz.

Inbox ürününde Hatırlatıcı, İnbox’a davet etme, Oluştur buton kullanımı :

İnbox ana sayfa sağ alt kısımda mausu gezdirdiğinizde en alttan üç adet düğme göreceksiniz.
Bu düğmeler Hatırlatıcı, İnbox’a davet etme, Oluştur ve en sık görüşülen kişi isim ilk harfi ve profilinde resim varsa resimleri görülür.
Mavi renk Hatırlatıcı, Turuncu renk, İnbox’a davet etme, Kırmızı renk Oluştur butonlarıdır.
Inbox buton renkleri :

Hatırlatıcı ekleme :
Hatırlatıcı buton ismine tıklayın, üst kısımda açılan pencereye hatırlatılmasını istediğiniz iletiyi yazın. Sağ kısımda saat tarih gün bilgilerinizi girin ve kaydedin.

İnbox hatırlatıcı pencere görünümü
Sol menüde hatırlatıcıya tıklayıp açtığınızda pencere sağ alanda saat değiştirme, gelen kutusuna sabitleme, tamamlanmış olarak işaretleme ve daha önceden oluşturduğunuz bir etiketiniz varsa etiketinize taşıyabilirsiniz.
İnbox’a davet etme :
İnbox davetiye şu anda 3 kişiye gönderilme olanağı tanıyor. İlerde bu sayı artabilir. İnbox kullanmasını istediğiniz arkadaşınızın e-mail bilgilerini pencereye yazıp gönderebilirsiniz.
İnbox e-mail davetiye gönderme penceresi
Oluştur butonu :
Kırmızı renkli oluştur butonuna tıkladığınızda istediğiniz yere mail gönderebileceğiniz pencere açılıyor. Alıcı, Gönderen, Konu, bölümleri doldurulup alt kısımdan yazılar biçimlendikten sonra Gönder butonu ile e-mailinizi gönderebiliyorsunuz.
İnbox Ayarlar :
Üst kısımdan menüyü açıp alt kısma doğru dikey çubuğu kaydırın ve dişli simgesi ayarlara tıklayın. Açılan pencerede İnbox’ın önceden oluşturduğu hazır menüleri göreceksiniz. Size gelen tüm mailler belirli kategorilere ayrılarak bu seçeneklerde toplanırlar. Seçenekleri açıp kapatabilirsiniz.


Telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız için Inbox'a sahip olma :

Inbox'ı kullanmaya başlamak için ilk yapmanız gereken Inbox uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirmektir:
Mobil uygulamalardan birini indirin:

Android telefonlar ve tabletler için Inbox uygulaması

iPhone ve iPad için Inbox uygulaması

Mobil uygulamada oturum açın. Mobil uygulamada oturum açtıktan sonra Inbox'ı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Desteklenen cihazlar ve tarayıcılar

Inbox şu anda Android telefonlar ve tabletler (4.1 ve sonraki sürümleri), iPhone ve iPad (iOS 7 ve sonraki sürümleri), bir bilgisayardaki Chrome, Firefox veya Safari web tarayıcıları ve Android Wear saatleri için kullanılabilir durumdadır.Yeni Inbox ürününü en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı hızla öğrenmek için bu video izleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …