Blogunuzdan Para Kazanma

Para Kazanma

REKLAM PROBLEMİ Mİ ? YAŞIYORSUNUZ.....BU YAZIYI OKUYABİLİRSİNİZ....


Blogger Adsense hesabınız, prosedür ihlallerinden dolayı durduruldu ise farklı hizmetlerden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Blogger’un özgür düşünceli, blog olduğunu düşünürsek
3. taraf hizmetleri kullanarak blog yazarlarının para kazanmasını engellemediğini bilmemiz gerekir.
Birçok blogger kullanıcısının, Adsense İhlalleri sonucunda bloglarında reklamların gösterilmediğini biliyoruz. Adsense Reklamlarından çok fazla para kazanılmadığını da bilmeyenimiz yok gibidir.
3. taraf reklam sağlayıcılarından da kazanılmayacağını biliyoruz. O zaman Konuyu iki şekilde düşenmek gerekiyor.
1. Blogger blogunuzda eksiklik olarak görülen reklamların görselliğini sağlamak.
2. Reklamlardan az da olsa elde edilen gelir.
Blogunuzun görünüm görselliğini geliştirmek amaçlı VigLink, SkimLinks, İnfolinks, gibi 3. taraf reklamları kullanarak blog görselliğinizi eski konumuna getirebilirsiniz.
Yukarıda verdiğim linklere giriş yapıp konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sitelere giriş yapıp şatları okuyarak alacağınız kod parçarını (snippet) blogu’unuza ekleyerek reklamları göstermeniz mümkün.
Kod parçacıklarını, Widget olarak blogunuza görderebililir, Gadget olarak da istediğiniz alana taşıyarak yerini belirleyebilirsiniz.
Reklam Kod uygulama şekli :
→ Reklam sağlayıcısının, Widget gönderme aracını kullanarak yerleşim panelinize gönderme sini sağlamak.
→ Reklam sağlayıcısından alacağınız kod parçasını yerleşim → Gadget ekle → HTML/Script yolunu takip ederek kodları eklemektir.
→ Gadget’inize ekleyeceğiniz kod haricinde, başlık kısmına birşey yazmamayı unutmayın.
Kodları eklediğinizde blogunuzda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Reklamlar görülmüyorsa kodları tam alıp almadığınızı tekrar kontrol edin.
→ Reklam ile ilgili istatiki bilgiler, reklam sağlayıcıları tarafından verilmektedir.
Adsense reklamları kullanıyorsanız, 3. Taraf Reklam kullanırken, Adsense içerik politikalarını ihlal edip etmediğinizi inceleyiniz.

Yukarıda kayan yazı hoşunuza gitti mi ? Blogunuzdaki resimleri slayt’a dönüştürün başlıklı yazımı okuyarak işe başlayabilirsiniz.