AddToAny Artı Paylaşım Butonu Nasıl Düzenlenir

AddToAny sosyal paylaşım platformu, Blogger gadget eklentisi ile yüklenen diğer sosyal paylaşım düğmelerini kullanmadan, sadece Artı butonunu özelleştirerek 8 ad. paylaşım butonu aynı anda nasıl kullanılır? Blog’unuza eklediğiniz kodlar üzerinde küçük değişikler yaparak, blog ana sayfanız da görülen yazıların altında sadece + (artı-plus) icon’unun görülmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile blog’unuzun kalabalık görünü sadeleşecek, artı icon'u üzerine maus'u getirdiğinizde 8 ad. paylaşım icon’u görülecek. Ayrıca alt kısımda görebileceğiniz ve size yabancı olmayan diğer artı icon’u ile alternatif sosyal paylaşım butonlarına, hem siz hemde okuyucu kitleniz kolayca ulaşmış olacak.

Blogger’un varsayılan sosyal paylaşım butonları ile, AddToAny sosyal paylaşım butonlarını iki şekilde kullanma şansına sahipsiniz.

Blogger, yerleşim kumanda panelinde Kayıtlar gadget’inin içinde bulunan varsayılan paylaşım butonlarının bulundu kısımdaki işaret tik’ini kaldırdığınızda blog ana sayfanızda sadece AddToAny sosyal paylaşım artı (+) icon’u görülür.

Sosyal paylaşım +, artı icon’unun görülmesi için yapılacak işlemler :

1. AddToAny sosyal paylaşım gadget’inizi açın. AddToAny sosyal paylaşım eklentiniz yoksa AddToAny sosyal paylaşım platformu ile ilgili yazımı okuyarak başlayabilirsiniz.

İlgili ⇒ AddToAny Paylaşım Platform Maus Sağ Tıklama Güncellemesi

2. Ayrıca ; AddToAny Paylaşım Platformunda gadget eklerken, içeriği düzenle seçeneğinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

3. Blog’unuzun gadget kodları içinde bulunan sosyal paylaşım buton kodlamalarını aşağıdaki resimde çerçeve içinde gösterildiği şekilde silin ve blog’unuzu kaydedin. Bu işlem sonucu yukarıda verilen ilk resim gibi bir görüntüye sahip olacaksınız. Lütfen sileceğiniz kodlar için resmi inceleyin.
4. Yukarıda gördüğünüz resimde silinecek kodlar çerçeve içine alınmıştır. Bu kodları silerken diğer kodların hiyerarşi yapısını bozmayın. Gadget’inizi genişletin ve kodların bulunduğu çerçevenin alt sağ kısmından tutup uzatarak rahat çalışabilirsiniz.
5. Resimde ayrıca artı, (+) buton pix. büyüklüğünü elle ayarlayabilirsiniz. Mevcut buton 32 px. olarak görülmektedir. 32 px. ebadını daha küçük yapmak için 16 px. yazmanız yeterli olacaktır. Buton ölçüleri değiştirildiğinde yazı ana sayfanızdaki görüntü de değişecektir.

NOT: Açıklamaları daha iyi anlayabilmeniz için resme tıklayın ve büyük izleyin. Açıklamalar hakkında yorum yazarak yardım alabilir, ayrıca Sosyal eklentiler ile ilgili diğer yazılarıda incelemek isteyebilirsiniz.