Blog Adsense Hesap Onay Hataları

Sizin için hizmet vermeye hazırız
Blogger, Blogspot uzantılı Blog’unuzu yeni açtınız veya uzun zamandır Adsense hesabınız onaylanmadı iletisini görüyor, Adsense reklamlarınızı başlatamıyorsanız bu yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı bildirimi blogunuzda kazançlar sekmesinde şu şekilde görülür.
Resim 1 : Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı

Google Adsense yayıncı kimliği iletisi
Yukarıda resimde görülen Adsense onayının verilmemesinin birçok nedeni vardır.Bu nedenleri aşağıda inceleyeleyerek blogunuzla uyumsuzluk sağlayan kısımları tespit edebilirsiniz.
1. Blog’unuzun sizin olduğunu, Web Yönetici Araçlarında doğruladınız mı ?
Blog’unuzun Web Yönetici Araçlar'ında doğrulanması Dinamik ve Klasik Bloglar için farklılık gösterir.
→ Blogunuzu ilk kurduğunuzda, blog teması Dinamik olarak karşımıza çıkar.
Dinamik Blog da Web Mülkünüz otomatik olarak atanır. Tekrar Web Mülkünüzü girmenize gerek yoktur. Google Blog hesabınızı, Google Adsense ve Google Analistik ile entegre ettiğinizde hesablarınız birleştirilir.
Sonuç olarak Web Yönetici Araçların da, Web Mülkünüz aktifdir. Blogunuza eklenen kod sayesinde verilerinizi Google Analistik'den görebilirsiniz. Google Adsense ile hesaplarınızı aktifleştirebilmeniz için açılan forumu doldurup onay bekleyebilirsiniz.
Kısa zamanda onayınız gelecektir. Birkaç yazınız varsa, reklamlarınız hemen başlayabilirde.
2. Klasik blog, Dinamik blogdan farklıdır. Web Mülkü kodunu, Google Analistik’e giriş yaparak ilgili formu doldurup kabul ettikten sonra, blog şablonunuza ekleyerek blogunuzun size ait olduğunu iddia edebilirsiniz.
→ Web Mülkü'nüzü eklemediğiniz sürece, Google Adsense ve Google Analistik verilerini almanız, reklam göstermeniz mümkün olmayacaktır.
→ Kazançlar sekmesinde devamlı aynı iletiyi göreceksiniz. Adsense’nin sizi onaylamadığını düşüneceksiniz. Aslında sizin eksik yapılandırmanız sonucu onaylanmadığını düşünmeniz, doğruyu anlamanıza yeterli olacaktır.

3. Google Adsense için çok önemli olan ve sizinde bu proğram polikalarını bilerek  uymanız ve kabul etmeniz gerekir.
Bu 5 kural nedir ?
1.Kendi reklamlarımı tıklamayacağım ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik etmeyeceğim.2.Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.3.Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dağıtımını yapan sitelerde reklam yayınlamayacağım.
4.Şu anda bir Google AdSense hesabım yok
Hesabınız varsa burayı tıklayın..
5.Reklamları tıklamaya teşvik eden öğeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacağım6.Program politikalarını okudum, kabul ediyorum ve bu politikalara aykırı hareket edilmesinin, reklamların veya hesabın kalıcı olarak devre dışı bırakılmasıyla sonuçlanabileceğini biliyorum.
Hemen alt sekmede sizi uyaran bir bilgi göreceksiniz. Sizi uyaran bu bilgi altı no’lu maddede görülmektedir okuyun lütfen. Bu çok önemli bir bilgidir. Bu kurallara uymadığınızda, Google Adsense proğram politikalarını ihlal etmiş sayılırsınız ve artık hiçbir zaman Google Adsense’i kullanamazsınız. Hatta ihlallerinizin aşırı derecede olması halinde, Google hesabınız, dahi devre dışı bırakılabilir.
Yeni blog kuran blogcular için bazı terimlerin kısa açıklamaları ;
Web Mülkü Nedir :
Web Mülkü, Blog’unuzun size ait olduğunu Google’a bildiren ve birçok verinin alınabileceği bir JavaScript kodudur.
Web Mülkü Nereden alınır :
Web Mülkü, Google Analistik sitesinden alınır.Bağlantıya tıklayarak Web Mülkü’nüzü almaya başlayabilirsiniz.Açılan pencerede Oturum aç sekmesine tıkladığınızda Google hesabınızla hemen açılacaktır.
Web Yönetici Araçları Nedir :
Webmastır’ların kullanılımına sunulan birçok verilerinizi görebileceğiniz, hatalı URL’lerinizi düzeltebileceğiniz kapsamlı bir Google ürünüdür. Site haritanızı, Dizin durumunuzu, site sağlık ve optimizasyon işlemlerinin yapıldığı en önemli araçtır.
Blog kullanıcılarının elinin altında olması gereken en büyük servisdir.Kesin kullanmanızı tavsiye ederim. Web Yönetici Araçları’na giriş için tıklayın. Açılan pencerede oturum aç ile giriş yapabilirsiniz.
Google Analistik Nedir :
Site Analiz bilgilerinizi, detaylı inceleyabileceğiniz Google sitesidir.
Google Analistik’ e sitenizi nasıl ekleyeceksiniz ilgili bağlantıdan öğrenin.
Kazançlar sekmesi Nerededir :
Blog panelinize giriş yaparak Kazançlar sekmesine tıklayın.

Blogunuz için faydalı olan birçok yazıyı aşağıda verdiğim linklerden okuyabilirsiniz.Yazıların bir kısmı resimli ve video’lu anlatımlardır faydalanmanızı öneririm. Ayrıca aradığınız tüm konuları sağ tarafda, açılan menüde kategori sekmesininde muhtelif başlıklarlar altından ulaşabilirsiniz.
Adsense ile ilgili tüm konular
Google Analytics ile ilgili tüm konular
Blog eğitim videoları ile ilgili tüm konular
Bloguna imza ekle
Google dökümanlar ile ilgili tüm konular
FeedBurner ile ilgili tüm konular
google plus ile ilgili tüm konular
Adsense hesabını aktifleştirme  ile ilgili tüm konular
Adsense hakkında bilgiler
Arama motoru optimizasyonu  ile ilgili konular
Blog site haritasını nasıl oluşturacaksınız
Blog URL hataları hakkında
Blog SEO için yapılması gerekenler
Blog Yazar ve Yönetici nasıl eklenir
Blogunuzda Adsense ihlali yaşadıysanız alternatifler
Blog açılış hızınızı kontrol edin ve düzenleyin
Blogger telif hakkı ve DMCA hakkında bilinmesi gerekenler
Blogunuzu yedeklemeyi öğrenin
→ Blogger Blog yazar hataları
Blog yazarları için 20 altın kural nelerdir
Blog yorumlarını cevaplama hataları nelerdir
→ Arama motorlarına profilinizi nasıl göstereceksiniz
→ Blogunuzu yeni açtınız ilk yapılacak işlemler
Acemi blog kurulumu
Blog nasıl kurulur yapılacak işlemler nelerdir
Yukarıda verdiğim kitap değerindeki bilgileri incelediğinizde sizde artık tam bir blogcu olmaya başladınız demektir. Blogumda birçok bilgi mevcuttur. Arama kutusuna kısa kelime yazarak tüm bilgileri listeleyebilirsiniz.
Şimdiden kolay gelsin diyorum. Sorularınızı lütfen ilgili yazı linki altında belirtin.


Yeni Adsense arayüzünü inceleyelim