iGoogle

iGoogle gadgetler
2005 yılında web ve mobil uygulamalarını ilk başlatan Google ürünlerinden biridir. Chrome ve Android gibi platformlarda çalışan modern uygulamalardan sonra, iGoogle 1 Kasım 2013 tarihinde kullanımdan kaldırılmıştır.31 Temmuz 2012 tarihinde iGoogle’un mobil sürümü kaldırılmıştı. Google’un resmi site açıklamasın da Gmail, Google Takvim, Google Finans,
Google Drive, Google Bookmarks ve Google Görevler, Google ürünlerinde depolanan kişisel verilerin tümü bu ürünler üzerinden kullanılmaya devam edeceğini belirtmekte. Yani döküman ve etkinlik erişimize devam edebileceksiniz.


İGoogle sayfasından bir görünüm
İGoogle verilerinize gadgetler aracılığı ile değil, Google ürünlerine ulaşarak görebileceksiniz.
iGoogle'ı çok seven biri iseniz onun yerini alan Chrome Web Mağazası'nda, verimlilik araçları ve hava durumunu kontrol etme uygulamaları gibi benzer birçok seçenek sunulmaktadır. İGoogle tema değişim özelliklerini seviyorsanız Chrome'u temalarla kişiselleştirebilirsiniz .Chrome Web Mağazası'nda, istediğiniz bir uygulamayı arama kutusunda arayabileceğiniz gibi, ilgili konunuza uyumlu kategorilerden de ulaşabilirsiniz.İGoogle benzeri bir çok masaüstü alternatifleri buradan inceleyebilirsiniz.