Ana içeriğe atla

Adsense Ödemelerini Yapılandırma

Adsense Ödeme hesap ayarları
Google Adsense, Blogger reklamcılık ağının vazgeçilmeyen alt yapısından biridir. Yeni açtığınız blog ile yazılarınızı yazmaya başlayıp, temanızı olgunlaştırdıysanız ; Kazançlar sekmesinde, Adsense hesabına kayıt işlemlerinizi başlatarak blogunuz da reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz.  Blog yazılarınızla eş zamanda çalışan reklamlara tıklandığında belirli süre içinde kazanç sağlamaya başlarsınız. Belirlediğiniz limite ulaştığınızda, Adsense hesap bilgilerinizde ödeme yapabilmesi için, size uyarı niteliğinde bir mesaj bırakır.
Bırakılan bu mesaj hesap bilgilerinizi yapılandırmanız içindir.
Adsense’nin size ödeme yapabilmesi için hesabınızı nasıl yapılandıracaksınız ;
1. Blog’unuza giriş yapın
2. Blog panelinde Kazançlar sekmesini açın. Adsense tarafından sizi uyaran bir yazı metni göreceksiniz.
3. Kumanda panelini görüntüle, tıklayın. Adsense sitesine yönleneceksiniz.
4. Sitede Hesap ayarları → Ödeme ayarları sekmesine gelin
5. Ödeme yöntemini düzenle tıklayın → Sizi şöyle bir pencere karşılacak ;
Ödeme ayarları → Ödeme türünü seçin. Bu pencerede EFT ile ödeme almak istiyorsanız herhangi bir değişim yapmadan devam et sekmesi ile ilerleyin,
6. Banka hesap bilgileri karşınıza çıkacak. Ödemenin yapılmasını istediğiniz bankanızın bilgilerini gireceksiniz.
Adsense, Banka hesap bilgileriniz,Hesap sahibi adı : Otomatik gelir
Hesap takma adı : Daha önceden bir ad belitti iseniz yazın. Yada farklı bir isim yazın ve bir yere not alın. örnek : Blog adını yazın.
Banka : İşlem yaptığınız banka adını bulun
Şube : İşlem yaptığınız şube adını seçiniz.Merkez yada sanayi şb. olabilir.
İban no : Bankanızdan gelen ekstradan bulabilirsiniz.
BIC : Uluslar arası ticari işlemlerde kullanılan ifadedir. Google Adsense için BIC Kodları Listesine verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.
Tüm yazılanları doldurduktan sonra devam et sekmesine tıklayın.
7. Adsense banka ödeme bilgileri gönderildi bilgisi karşınıza çıkacak.
Banka hesap bilgilerinizin gönderildiği ve hesap bilgilerinizi gösteren ekranla karşılaşacaksınız.
7. Hesabınıza Google Adsense tarafından küçük miktarda bir para yatırılacak. Bu işlem hesapla sizin aranızda bir oto kontrol sağlamaktadır.
8. Yatırılan miktarı aldıktan sonra banka hesabınızı doğrulamanız için yapılması gerekenler alt sekmede mevcuttur. Bu talimatları uyguladığınızda toplam almanız gereken para hesabınıza gönderilecekdir.
9. Hesap işlemlerinde hata yaparsanız, işlemi tekrar uygulayabilirsiniz. Hatasız bir işlen yapmak için yazdıklarınızı kontrol etmenizde fayda var.
10. Online bankacılık hesabı kullanıyorsanız, hesabınızı kontrol edin ve miktarı onay kutusuna girerek belirtin.
11. Hesap işlemlerinin her ayın 15 inden önce bitirilmesi gerektiğini unutmayın.Bu tarihi geçirdiğinizde, hesabınız bir sonraki aya devreder.
Banka, EFT işlemlerinde ücret kesilmediğini biliyorum. Ancak kesin sonuç işlem anında belli olacaktır. Google Adsense’nin önerisi, para havale işlemlerinde EFT sistemlerinin kullanılmasıdır. Nedeni hızlı ve ücretsiz para transferinin sağlanmasıdır.Çekle ödeme seçerseniz 24 $ lık bir kesintinin yapılabileceğini hatırlatmak isterim.
Google Adsense hakkında güncel haberler için, Guney59 Paylaşım Blog’umu takip etmenizi, Blog ile ilgili her türlü sorularınızı yorum penceresinden sorabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …