Adsense Reklamını Blogda Çalıştırma

Google Adsense Reklamları
Adsense Reklamını çalıştırmak için yapılacak işlemler, Blogger, Google Adsense reklamlarını çalıştırmak için hazırladığım bu video'yu takip ederek birkaç adımda reklamlarınızı blog'unuz da görülür şekline getirebilirsiniz. Google Adsense’nin yeni uygulaması olan şartlar ve koşullar açıklamasından sonra, yeni blog kuran arkadaşlara yol göstermesi için videoyu güncelleyerek karşılarına çıkabilecek görüntülerden haberdar olmaları ve uygulamayı rahatca kullanmaları büyük önem taşımaktadır.

Adsense uygulamasını iki şekilde ele alacağız ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar
2. Google Adsense hesabı olanlar
Aslında her iki konuda birbiri içinde çalışmaktadır.Ancak kafalar hep bu noktada karışıyor.

Bu nedenle konuyu kısaca açıklayalım ;

1. Google Adsense hesabı olmayanlar : Blogger Adsense Hesabını Aktifleştirme başlıklı yazıyı okuyarak gereken adımları uygulayın.
Blogger blog kullanıcıları için çok önemli olan Google Adsense Hesap Onay Hatalarından kaçının. Bu link içinde size yol gösterecek birçok başlığa raslayacaksınız. Linkleri inceleyin. Video’yu izleyerek Adsense hakkında fikir edinin.
2. Google Adsense hesabı olanlar : Google Adsense hesabı olup da henüz reklamları aktifleştirmedi iseniz, aşağıdaki videoyu izlediğinizde neleri etkinleştirmeniz gerektiğine dikkat edin. İlgili alanları aktif ettiğinizde reklamlarınız gösterime girecektir.

ÖNEMLİ NOT:
  • Blog yazınız çok az ise, blog yazılarınızın biraz fazla olması gerektiğini unutmayın. 
  • Eskiden beş yada on yazı şu anda en az 30 yazı yeterli olacaktır. 
  • Adsense için yapılan hatalar hakkında yukarıda verdiğim linki inceleyin. Link içinde açıklanan konularda uygulamalarınız var ise bunları düzeltmeden sakın müracat etmeyin. 
  • Google Adsense, blog ismini askıya alırsa bir daha reklam gösterme şansınız olmayacaktır. Lütfen bu konuya çok dikkat edin.

Google Adsense, yeni politika uygulamasına geçtiğinden, uzun zaman içinde Adsense uygulamasını açmadı iseniz Kazançlar sekmesinden açarak yeni şartlar ve koşulları onaylayın. Bu işlem eski yeni blogger kullanıcıları içinde geçerlidir unutmayın.
Google Adsense hakkında fikir edinmek ve yeni bir blogta onaylama nasıl yapıldığı, hangi alanların aktif edildiği kısımlarını incelemek için hazırlanan video’u izleyin. Şimdiden hepinize bol kazançlar dilerim. Konu hakkında sorularınızı aşağıda yorumlardan belirtebilirsiniz.


Google Adsense Reklam etkinleştirme videosu

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları