Ana içeriğe atla

Adsense İki Aşamalı Onay Süreci

Google Adsense İki Aşamalı Onay Süreci hakkında bilgiler
Blogger ile Blog açtınız, Goggle Adsense ile para kazanmak istiyorsunuz. Adsense 2 aşamalı onay süreci için ne yapmanız gerekiyor. Adsense 2. aşama neden geçilemiyor?
Yukarıda özetlediğim satırların çok kısa olması sizi aldatmasın. Eskiden Adsense den reklam almak bu kadar zor değildi. Ancak şu anda web’i kirleten bu kadar insan olduktan sonra Google Adsense’ninde bazı önlemler alması çok doğaldır.

Blog yazarı bir arkadaşımın verdiği linki incelediğimde gözlerime inanamadım. Adsense satılık 75 $ 50 $ vs gibi açık arttırma pazarı kurulmuş.
İnsanlar bir şirketin uygulama açıklarını yakalayarak bu işlemi de para karşılığında satmalarını inanın halen kafam almıyor. Bu insanlar ya saf yada Google’u çok saf zannediyorlar. Google yattığın yatağın baş ucundaki lambanı görecek kadar sana yakın.Ancak bunu ne yapar ne yaptırır. Kuralları ağırdır.Henüz bu kuralları tadmayanlar, tatdıklarında çok geç kalmış olacaklar. Çünki Web dünyasında kara liste diye kavram vardır.Bu listeye girdi iseniz tüm Dünya üzerinde size kapılar kapanır. Umarım çok kısa sürede akıllarını başlarına alırlar.
Adsense kayıdınızı yapmadan önce bazı şartları sağladığınızı kontrol edin.
1. 18 yaşını doldurmanız kesin. Bu yaşta değilseniz anne ve babanızın hesabı ile işlem yapabilirsiniz. Bunda bir sakınca yoktur.Tüm sorumluluk ailenizdedir unutmayın.
2. Blog’unuzda porno, şiddet türü içerik olmaması gerekmektedir
3. Irkcı, propaganda, kişisel yaşamı açıklama, şahıs ve kuruluşlar hakkında özel gizlilik taşıyan içerik yayınların olmaması gerekir.
4. Tütün, içki, telif içeren resim, video, warez yayın, uyuşturucu özendirme niteliğinde yazılar, alkol, ilaç, silah, kitap, gibi içerikler olmamalı
5. Yasal olmayan veya başkalarının yasal haklarını ihlal edecek içerik olmamalı
6.Google gizlilik , Hizmet şatları , kalite yönergeleri, içerik polikalarına uyumlu olmalı
Tüm bu konular daha fazla madde içermekte. Ancak ön plana çıkanları burada aktarmakta fayda görüyorum.
Yukarıda anlatılan konulara uyum sağlıyor iseniz 2 aşamalı Google Adsense işlemine başlayabilirsiniz.Tabi tüm konular bunlarla da sınırlı değildir. Aşamalar içinde diğer konular hakkında bilgi verilmektedir.
Adsense Onay Süreci 1. Adım
1. Blog yazılarınız hazır, yerleşim yapılmış yayıncı reklamları için hazır durumda ise ;
→ Blog kumanda paneli → Kazançlar→ Adsense’e giriş yapın
NOT: Blog hesabınızla giriş yapmaya özen gösterin. Farklı hesaplarla giriş yaptığınızda yayıncı hesabınızın uyuşmadığı mesajı alacaksınız.
2. Başvurunuz esnasında S.S.S. Türkçe harf kullanmayın (ü,ç ş,ğ) gibi. Türkçe karakter kullanırsanız hata mesajı ile karşılaşırsınız.
3. Başvuru sonucunda yaklaşık bir hafta içinde ilk onayı, (olumlu, olumsuz) alacaksınız. Posta hesabınıza bilgi gelecektir. Spam klasörünü her ihtimale karşı kontrol etmeyi unutmayın. Blog onayı olumlu ise sizden reklam birimi oluşturarak blog’unuza eklemeniz istenir.
Adsense Onay Süreci 2. Adım
1. Reklam oluşturmak için, Google Adsense hesabınıza giriş yapın.
→ Kazançlar → Kumanda panelini görüntüle → Reklamlarım → Reklam birimleri → Yeni reklam birimi sekmesine tıklayın

Adsense reklam
2. Reklam biriminiz için bir isim seçin ve kaydederek eksiksiz kod’u alın.
Bir adet reklam kod’u almanız yeterlidir. Bu işlemde ki amaç reklam verenlerin ve Google Adsense’nin sitenizdeki içerikleri, görselleri inceleyerek reklama uygun nitelikte olup olmadığının araştırılmasıdır.
3. Aldığınız kodu Blogger kumanda paneli → Yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript Gadget yolunu takip ederek ekleyip kaydedin.
Blog önizlemesi yaptığınızda gadgeti eklediniz kısımda boş bir yer göreceksiniz. Görsel olarak iyi görülmese de artık bir hafta bu işleme katlanacaksınız.
4. Adsense ve Reklamverenlerin incelemesi tamamlandığında 2. onayı aldığınızda, size e-posta bilgisi gelir. Artık birkaç saat sonra blog’unuzda boş olan kısımda reklamların çalıştığını görebilirsiniz.
Blog ziyaretcileriniz reklamlara tıklama sonucu paranız size ait Adsense hesap panelinizde birikmeye başlar.
5. Blog reklam gösterimi başlaması ile tüm işlerden kurtulduğunuz sanmayın.
Artık Google Adsense takibindesiniz. Hesab açarken bir anlaşma imzaladığınızı ve bu yönergeleri kabul ettiğinizi hiçbir zaman unutmayın. Bu kurallar dışına çıktığınızda Adsense reklamlarınızın askıya alınabileceğini aklınızdan sakın çıkarmayın.
6. 3. taraf reklam kullanabilirsiniz. Tabiii ! Nasıl ? Google Adsense kurallarına uyumlu olarak. 3. taraf reklamına okuyucunuz tıkladığında uygun olmayan kurallara ait bir sayfaya gitmemesi gerekir.
7. 3. taraf reklamlar ile Adsense reklam karışımı yapmayın.
Google Adsense uzmanları blog’unuzda yaptıkları test sonucunda en uygun reklam yerleşimini tespit etmişlerdir.
Google Adsense reklamlarınız sitenizde ne kadar zaman sonra görüntülenmeye başlar konusunda geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.
Google Adsense resmi sitesinde yayınlanan, Yeni Yayıncı Başvuru Süreci hakkında bilgiler.
Reklam Kodunu Sayfanıza Yapıştırma konusunda bilgiler.
Siteniz Google Adsense için uygun mu ? İnceleyin.
Google Adsense Türkçe Grup forumların da yardım almayı veya yardımcı olmayı düşünüyorsanız ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …