Bloguna Google Grup Formu Ekle

Google Grup Formu Bloggera nasıl eklenir
Google’un çok amaçlı herkese açık ücretsiz, Grup Forum aracını küçük bir iframe kod’u ile, Blogger sayfalar sekmesinde yeni sayfa açıp, Grup Formu oluşturarak okuyucularınız ile daha verimli iletişim kurabilirsiniz. Google’un Grup olarak isimlendirdiği araç günlük internet kullanımlarında gördüğünüz form sitelerinden hiçbir farkı yoktur. Google Grup forumları ile site forumları arasındaki tek fark sade bir kullanım sunmasıdır.
Google Grup forum aracında reklam, banner, icon, görsel resim gibi 3. taraf eklentiler yoktur. Google Grup Formunun nasıl birşey olduğunu merak ediyor iseniz, yukarıda menü başlık çubuğunun sağ tarafındaki Forum ismine tıklayarak görebilirsiniz. Menü çubuğunda gördüğünüz Forum ne işe yarar ve nerede ne şekilde kullanılacağı hakkındaki bilgileri de aşağıda özetleyelim.
Forum sayfa bağlantı linki

Google Grup Formu sade arayüzü ile neler yapabilirsiniz ?

1. Grup isminden de anlaşılacağı gibi Grub formuna giriş için bir onay istenir. Siz onay verdiğinizde karşınıza kategorilerden oluşan veya düz bir forum sayfası açılır.
2. Diyelim ki, blog okuyucunuz veya kendiniz blog’unuz da bir sorun yaşadınız ! Sorununuzu resim, kod, veya farklı araçları kullanarak anlatmak istiyorsunuz. Okuyucunuz sitenizden ayrılmadan her türlü sorununu (resim ve kod ekleme, ) bu formu kullanarak size gönderebilir.
3. Okuyucunuz sorunlarını kod veya resim ekleyerek sizden en potansiyel şekilde yardım alabileceği gibi yardımcı da olabilir. Sorunlarını yazıp Gönder seçeneğine tıkladığında saniyeler içinde e-mail hesabınıza bir ileti gelerek  bilgilendirilirsiniz.
4. Okuyucunuzun sorunlarını, tarayıcınız yeni sekmede cevaplayabileceğiniz gibi blog içindende resim ve kod ekleyerek cevaplayabilirsiniz. Peki tüm bu kolaylıkları yorumlar penceresinde yapma şansınız var mı ? Bir düşünün lütfen!
5. Yorum penceresinde sağlıklı bir kod eklenemez. Resim bağlantı linki haricinde resim de eklenemez.
6. Her türlü etkinlik, tartışma, öğretici, konferans, sosyal etkinlik, toplantı ve grup çalışması yapabilirsiniz.
7. Grubunuzdaki kişilere ayarlar kısmındaki seçeneklerden gerekli yetkiyi vererek grubunuzu genişletmeniz de mümkündür.
8. Forum içinde sorunları cevaplayamıyor ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzda ilgili yazı kısmındaki taşıma linkine tıklayarak, konuyu Google resmi forumlarına taşıyabilirsiniz.
Yukarıda anlatılanlar ilginizi çekti mi ? Okumaya devam edin ve Google’un resmi ücretsiz Formunu kendiniz için birkaç adımda oluşturarak hizmetlerinizi genişletin.
Daha fazla bilgi için, Google Grup yardım konularını inceleyin.
Konu hakkında kafanıza takılan sorular mı var ? Yorum penceresini kullanarak yardım alabilirsiniz.