Yapısal Veri Test Aracı Kullanımı

Web yönetici araçlarında yapısal veri aracı nasıl kullanılır
Google Web Yönetici Araçları “Webmasters tools” sitesinde, yapısal veri test aracını kullanırken Blogger profil resminiz görülmüyor, Google Plus profil’ine bağlı olarak, Yayıncı, Yazarlık rel=author İşaretleme hatası alıyorsanız okumaya devam edin.Google’un kısa süre önce arama sonuçlarında web site veri ve biçim sonuçlarını daha anlamlı döndürebilmesi için Web Yönetici Araçlarına veri formatları olan, “yapısal veri > hentry (işaretleme: microformats.org), hatom (işaretleme: microformats.org), BlogPosting (işaretleme: schema.org) ve blog (işaretleme: schema.org)” araçlarını eklediğini görmüşsünüzdür. Bu veri bilgilerini görmeyen yazar arkadaşlar, Google Web Yönetici Araçlarına giriş yapıp web sitesine tıklayarak “Arama görünümü → Yapılandırılmış veri ismine tıkladıklarında yapılandırılmış veri hatalarını ve veri formatlarını alt kısımdan görebilirler.
Google Web Yönetici Araçları, “Yapısal Veri Test Aracı’nı” kullanacaksanız, web site Url’lenizi tarayıcınızdan kopyalayıp Yapısal Veri Test Aracı’na yapıştırarak önizleme yaptığınızda profil resminiz ve yazar bilginiz görülmeyecekdir. Alt kısımlara doğru indiğinizde şu hataları da göreceksiniz.
Web yönetici araçları yapısal veri test aracı neden hatalı görülüyor
Yazarlık Testi Sonucu :
Yazarlık ilişkilendirmesi bu web sayfası için çalışmıyor.
Yazarlık rel=author İşaretlemesi :
rel=author işaretlemesinin bu web sayfası için yazarlık ilişkilendirmesini yaptığı doğrulanamıyor.
Yayıncı :
Bu, doğrulanmış bir yayıncı biçimlendirmesi değil.     
Yukarıda anlatılan Yapısal Veri Test Aracı kullanım hatalarını düzgün kullanabilmeniz için aşağıdaki anlatım şeklini inceleyin.
Örnek URL :
Hatalı kullanım örneği :
http://guney59.blogspot.com.tr/
Doğru kullanım örneği :
http://guney59.blogspot.com

Adsense Makaleleri