Eposta Takibi Submit İsmini Türkçe Yap

Submit adının değişimi nasıl yapılır
Feedburner hizmeti olan Follow by Email blog okuyucu takip gadgeti üzerinde yazılı olan Submit ismi Türkçe Gönder olarak nasıl değiştirilir. Blog gadgetlerimiz arasında bulunan “Follow by Email” E-Posta ile takip et başlık yazısını elle değiştirebiliyoruz. Gönder anlamına gelen “Submit” ismini ise blog şablon kodları içinde bularak değiştirme imkanına sahibiz. Bu işin sırrı ne derseniz biraz yabancı dil bilmek yeterli olabiliyor. Biraz yabancı dil ve kod bilgisi ile blog içinde gördüğünüz tüm isimleri yerlerini tam tespit ederek sizde değiştirebilirsiniz.
E-Posta ile takip et Submit ismini Gönder olarak nasıl değiştireceksiniz;
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Şablon HTML’yi düzenle ile şablonu açın.
3. Ctrl+F klavye kısa yolu ile aramayı açın ve Submit yazarak aratın.
4. Submit isminde birkaç tane kelime bulacaktır. Siz şu kodu bulacaksınız. “Value” değer anlamına gelen kodun yanındaki Submit ismini Gönder olarak yazın ve blog’u kaydederek yeni sekmede önizleme yapdığınızda submit isminin değiştiğini göreceksiniz.

Gönder
NOT: Şablon kodunuzda, Gönder ismi çerçeve içine alınarak resimde belirtilmiştir inceleyerek blog’unuza uygulayın. Submit ismini Gönder ile değiştikten sonraki gadget görüntümüzü aşağıda inceleyelim.
Submit isminin değiştirilmesi
Ayrıca Blogger Özel şablonları özelleştirme ile ilgili konuları blog menü başlığında ki, Tema tasarım sekmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.