Blogger Büyük Resim Yükleme Hataları

Blogger Büyük Resim Yükleme
Yeni Blog yazarları, yazılarında büyük resim kullanarak bloglarının yavaş açılmasına neden olmaktadırlar. Blog yazılarınızda güzel gözüküyor düşüncesi ile büyük resim yüklerseniz blog’unuz çok geç açılır. Geç açsa ne olur diye düşünebilirsiniz. Blog’unuzun geç açılması okuyucu sayınızı azaltacağını söylesem acaba yeterli olur mu? Web de sörf yaparken geç açılan sitelere bakmadan çıkıyorum. Benim gibi düşünerek siteden çıkan birçok okuyucu kitlesi mevcut. Diğer bir hatada İntro yani sitede otomatik açılan davet edici yazılar. Örneğin sosyal paylaşım siteme katılın, beni beğenin veya reklam gösterimi gibi konulardan oluşurlar. İntrolar Google kriterlerine uymayan bir eklenti biçimi olup, örümceklerin siteyi dizine eklemeden çıkmasına dahi neden olabilir. Resim konumuza tekrar dönerek devam edelim.
1. Blog okuyucularınızda azalma görülür,
2. Resimler büyük olduğundan, yazılarınızın listelendiği ön sayfa boyutu uzar,
3. Bu uzama sonucu okuyucu sıkılır ve sitenizi terk edebilir,
4. Google arama bootları sayfalarınızı okumaya çalışır. Okuma işlemini çabuk yapamazsa sitenizi terk eder. Bunun sonucunda site yazılarınız Google Dizinine eklenemez veya çok geç eklenir.
5. Google arama, geç açılan bir siteyi önermesini herhalde düşünemezsiniz. Bunun sonucunda aramalarda hiç görülmeyebilirsiniz.
Yukarıda sizleri bilgilendirici bazı konulara değindim. Bir resmin neleri engellediğini ve resim konusunun ne kadar önemli olduğunu biraz anlamış olmalısınız. Peki ne yapacağız;
Resimlerinizi şu şekilde optimize edebilirsiniz :
1. Başlık resminizi geniş olarak seçebilirsiniz. (Sadece bir resim)
2. Yazı altındaki resimlerinizi orta seçeneği ile yayınlayın
3. Resime tıkladığınızda küçük, orta, geniş, çok büyük ve orjinal seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçenekleri kullanarak resimlerinizi optimize edebilirsiniz.
4. Resim seçeneklerinden “Özellikler” resminizi arama motorlarına tanıtan kısımdır. Buraya resim hakkında bir açıklama girin.  Anlattığınız konu ile resim arasında ilişkili açıklama yapmaya özen gösterin.
5. Okuyucu kitlesinin % 10,15 oranında Google görsellerden gelebileceğini unutmayın. Resimlerinizi optimize etmek gerçekten yazı yazmak kadar önemlidir.
6. Blogger resimleriniz Picasa sitesinde barındırılır. Picasa da Blogger resimleriniz için 1 gb alan izniniz vardır. Bu da yaklaşık 300 bin resime tekamül eder.
Resim ayarları ile ilgili resmimizi yukarıdan inceleyebilirsiniz. Resmi daha iyi görebilmeniz için yeni sekmede açarak izleyin.

Kategori Makaleleri

Ne Aramıştınız! ⏩

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları