Resimlerinize Blog Başlığınızı Yazın

Resimlerinize Blog Başlığı Yazma nasıl yapılır
Adnan Güney
Blog yazılarınızda kullandığınız resimlerin, başkaları tarafından kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Blog Resimlerinin başkaları tarafından kullanılmasını birçok blog yazarı sevmez. Resimlerinizde yapacağınız küçük bir uygulama ile artık resminizi kimse kullanamayacaktır. En azından bir önlem. Bu işlem herkesin gördüğü ancak dikkat etmediği bir uygulamadır. Resimlerinizi özelleştirerek sahiplenmek için ne yapacaksınız ;
1.Blog editörüne giriş yapın
2. Bir resim yükleyin
3. Resminize tıklayın
4. Açılan pencere başlık ekleye tıklayın.
Örneğin : Benim Blog başlığım  “GUNEY59 PAYLAŞIM
5. Blog resimleriniz de artık blogunuzun başlık ismi bulunmaktadır. Bu resmi bir başkası alıp kullanır mı? Hayır.


Blog Resimlerine Başlık Adı Ekle
Guney59 Paylaşım
6. Diğer önemli olan bir konu da blogunuzdaki resimlerinizi tanıtan isimlerin girilmesidir. Diğer yazılarımda bu konudan bahsetmiştim. Yeri geldiğinde konuyu tekrar anlatmanın uygun olacağı düşüncesi ile tekrar yazıyorum.
7. Girmiş olduğunuz resime tıkladığınızda aşağıdaki resimde görülen özellikler kısmına tıklayın. Açılan pencerede iki kutucuk göreceksiniz. Üst kısma resminizin tanıtımını yapan bir açıklama girin.Alt kısmıda yine farklı bir tanıtım girebilirsiniz.

Google Görseller tarafından resminiz tarandığında, Google Görseller her iki başlığı da kullanarak blogunuza okuyucu taşıyabilir. Her zaman birçok yerde okuduğunuz SEO denilen konulardan biridir bu. Yani Arama Motorları hem yazınızı tarar, hemde resimlerinizi. Resimleri okuyamadığı için resim içinde bulunan yazıları okuyarak resim hakkında fikir edinir ve okuyucu aramalarında öneri olarak sunar. Sunulan bu resimlere tıklayan okuyucularda blogunuza gelir. Organik olarak okuyucu kitleniz kısa zamanda artar. Yukarıda yazdığım küçük yazıdan, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve önemini anladınız.
Sizlere daha önceden yazdığım, Blog Yazarları İçin 20 Altın Kural yazısında anlatılanlara uyum sağladığınızda organik SEO’un büyük bir kısmını tamamlamış olacaksınız.

Şimdide, blog resimlerimize eklediğimiz, blog’umuzun başlık ismini yukarıdaki ve diğer resimlerdeki başlık yazılarından inceleyebilirsiniz. Artık korkmadan resimlerinizi yayınlayarak Google Dostu özgün yazarlığa devam edebilirsiniz.
NOT : Yukarıda Resimlerde yazılı olan adnanguney yazısı resmin içine gömülüdür.Yani resim altındaki yazının devamı olan bir uzantı değilidir

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları