Site Doğrulama Aracı Kullanımı Webmasters

Webmasters
Ücretsiz Blogger servisi ile yeni bir blog açtığınızda Web yönetici araçlarına siteniz otomatik olarak kaydedilir. Ancak sitenizi doğrulamanız için meta etiketini sitenize eklemeniz gerekir.
Yeni bir site oluşturduğunuz da, sizde manuel site ekle sekmesinden sitenizi Web yönetici araçlarına ekleyip meta etiket doğrulama aracını kullanarak doğrulama yapabilirsiniz.
Sitenizi Web yönetici araçlarına ekleyerek ilerde olabilecek hatalara karşı kendinizi garanti altına alırsınız. 
Site sahipliği Blogger’dan silinemez. Ancak bir yönetici eklediğinizde “Önem derecesi yüksek” eklediğiniz yönetici güvenilir kişi olmalıdır. İki yönetici olan bir sitede diğer yönetici gerçek site yöneticisini silebilir. Böyle bir yetkiyi site yönetici eklediğiniz andan itibaren vermiş olursunuz. 
Sitenizden sizi silen diğer yönetici için Blogger veya Web yönetici araçlarından yardım alamazsınız. Sitenizin sizin olduğunu eklediğiniz yönetici size davet gönderip onay alana kadar hiçbir yetkiniz yoktur. Sitenizi açamaz kullanamazsınız. Sitenizde sorun yaşar ve birini yönetici eklemek isterseniz lütfen dikkatli olun ve güvenmediğiniz kişileri yönetici eklemeyin şifrenizi vermeyin.


Site doğrulama meta etiketi nasıl eklenir ?

1. Web yönetici araçlarına giriş yapın.
2. Web Yöneticisi Araçları Ana Sayfası'nda istediğiniz sitenin yanındaki Siteyi Yönet düğmesini tıklayın ve sonra Siteyi doğrula'yı seçin.
3. Önerilen yöntem sekmesinde HTML etiketi görünmüyorsa,Alternatif yöntemler sekmesini tıklayın.
4. HTML etiketi'ni seçin ve ekranınızdaki adımları izleyin.
5. Etiketi ana sayfanıza ekledikten sonra Doğrula’yı tıklayın.
a: Doğrulama için açılan pencerede “ Html etiketini” seçin. Hemen alt kısımda verilen doğrulama etiket linkini kopyalayın.
b: Site şablon kodlarını açın, CTRL+F ile <head> kodunu bulun. Zaten en üstte olan kodu bulabilirsiniz. Bulduğunuz bu kodun hemen altına ekleyin ve şablonu kaydedin.
c. Meta etiketini aldığınız yere dönün ve Doğrula butonuna tıklayın. Sitenizin doğrulandığını yeşil onay ile göreceksiniz. Sorunlarınız için yorumları kullanabilirsiniz.
Resimi büyük izlemek için tarayıcı yeni sekmede açın.

Yorumlar