Blogger özel tema arka plan resmi nasıl değişir

Blogger özel tema arka plan resmi
Blogger özel tema tasarımı kullanıyor, ancak blog arka plan resimlerinden sıkılmış olabilirsiniz. Arka plan resmini değiştirme konusunda kendinize güvenemiyor, nasıl yapılacağını bilmiyorsanız yazımızı okuyarak birkaç adımda blog’unuzun arka plan resmini değişebilirsiniz. Blogunuzun arka plan resmini özelleştirme işlemine başlamadan önce her ihtimale karşı blog’unuzun yedeğini almanızı tavsiye ederim. Blog tema yedeğini aldı iseniz yapılması gereken adımlara devam edelim. Blogger Özel tema tasarım Canlı Demo

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Şablon → Html’yi Düzenle tıklayarak şablon kodlarımızı açalım. Şablonda "b:skin" aşağıdaki gibi kodları göreceksiniz. Sol tarafta bulunan siyah ok işaretine tıklayarak kodları genişletin.
Blogger şablon kodları
3. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın “ body{background: url” yani gövde arka plan resim url’sini göreceksiniz. “ http://” ile başlayıp, resmin uzantısı jpg, png, ile biten resmin bağlantı linki bulunmaktadır. Resim bağlantı linkinin bulunduğu yeri anlayabilmeniz için aşağıdaki resmi inceleyin.
Blogger özel tema resim bağlantı linkinin şablonda bulunduğu yer
4. Yukarıda 3. maddede anlattığım resim bağlantı linkini seçin ve resminizin linkini yapıştırın. Bonus aşağıda verdiğim iki adet resim linkini blog’unuz arka plan resminde kullanabilirsiniz. Ancak blog’unuzun ve resmin hızlı yüklenmesi için önce masa üstüne kaydedin. Sonra resmi blog editöründe kaydedin ve resim link’ini alarak kullanın.

Resim link 1 (Siyah arkaplan), Resim link 2 (Açık gri arkaplan) Resmi değiştirmezsem şu anda blog’umda gördüğünüz gri resimdir.

Yorumlar

Adsense Makaleleri