Feedburner Rss Besleme Eklentisi

Feedburner
Blogger gadget serinize Feedburner Rss icon resimli besleme abone gadget’i ekleyerek blog’unuzun görünümünü farklılaştırın. Okuyucularınız bir tıklama ile Rss beslemenize ulaşıp farklı abone olmanın keyfini çıkarabilirler. Feedburner beslemelerine abone olmayan blogger yok denecek kadar azdır.Yeni bir blog yazarı iseniz, blogger hesabınız ile Feedburner’e hesap oluşturmadan önce sizin için farklı bir isimde hesap oluşturulur.
Daha sonra Feedburner hesabınıza giriş yaparak hesabınızı özelleştirebilirsiniz. Feedburner resimli Rss besleme gadget’inizi oluşturmak için yapılması gereken işlemler nelerdir aşağıda inceleyelim.
2. Halka duyurma (Publicize) sekmesine tıklayın.
3. Chicklet seçici (Chicklet Chooser) sekmesine tıklayın.
4. Farklı ebatta 2 ad. RSS icon’u göreceksiniz.Bu icon’lardan birini seçebildiğiniz gibi hemen alt kısımda mevcut önerileride değerlendirerek kullanabilirsiniz.
5. Bir Widget olarak kullan (Use as a Widget in ) yazı yanındaki ok işaretine tıklayın ve Blogger sekmesini seçip göndere (Go) tıklayın.
6. Seçiminiz sonucu Gadget blog kumanda panelinize gönderilecektir.Gadget’i arzu ettiğiniz yere sürükleyerek konumlandırın.
Feedburner Chicklet Chooser
FeedBurner nedir ? bilmeyen okuyucu arkadaşlarımız ilgili bağlantıdan bilgi alabilecekleri gibi kategoriler sekmesinde yer alan FeedBurner etiketimizden diğer yazıları okuyarak bilgi edinebilirler.Canlı demosunu klasik blogumdan görebilirsiniz. Canlı Demo : Adnan Güney
Sorun mu yaşıyorsunuz ? Yorumlar da açıklama yaparak yardım alabilirsiniz.
Guney59 Paylaşım Blog'una 05 Ocak 2014 tarihinde yazar Adnan Güney tarafından yazılmıştır.