Blog'unuzdan Farklı Resim Yükleme Anlatımı


Blog'unuzdan Farklı Resim Yüklemek İsteyebilirsiniz. Blog'unuzdaki kotanızı fazla kullanmadan resim yükleyebileceğinizi biliyormuydunuz? Google Picasa proğramını bilgisayarınıza kurduysanız, tüm resimleriniz Picasa da yedeklenir.Tabi bu yedekleme işlemi sizin isteğinize kalmış bir işlemdir.İstemesseniz yüklemeyebilirsiniz.
Ancak blog editöründen yazılarınız için yüklediğiniz tüm resimlerin picasa da toplanabileceğini bilmemiz bizim aynı resimleri tekrar tekrar yükleyerek blog kotamızı aşmamızı engelleyecektir.Bu işlem işlerimizin daha hızlı olmasını, aradığımız resimlerin elimizin altında toplanmasına ve rahatca yazılarımıza eklememize yardımcı olacak etkinliklerdir.Bu etkinlikten faydalanmanızı tavsiye ederim.Google Picasa kurmak isteyebilirsiniz.Fotoğraflarınızı organize edin, düzenleyin ve paylaşınPicasa 3.9 – Artık Google+ paylaşım ve etiketleme özelliklerini içeriyorWindows XP/Vista/7 Aşağıdaki resimde yazı editörümüzde resim yüklerken kullanacağımız farklı bir alan gösterilmektedir.

Web albümleri
Picasa Web Albümlerinizden daha önce yüklenmiş olan tüm resimlerinizden istediğinizi seçerek yazınıza resim ekleyebilirsiniz.Tekrar tekrar yüklemenize gerek yoktur.Mükerrer yükleme yaparak blogunuzun kotasını yok etmeyin.