Blogger Lightbox İle Resimlerinizi gösterin

Lightbox
Resimlerinizi Lightbox ile gösterin. Bir gün yazı yazmadım, İnanın rahatsız oluyorum. Hemen işlerimi hallettim ve Blog'uma yazı yazmak için bilgisayarıma oturdum. Aklıma gelmişken şu anda blog editöründen yazmıyorum. O kadar güzel ve kullanışlı olan Google dökümanlardan yazıyorum. Bu konuyu bir önceki yazımda anlatmıştım.O kadar yumuşak bir yazma hissi veriyor ki inanın zevkle yazıyorum.Hatta yazının başlığınıda değiştirdim.
Gelelim Lightbox arama motorlarında aradım ve bakın sonuçlardan iki örneği aşağıda veriyorum. "Lightbox bir basit, göze batmayan , geçerli sayfadaki görüntüleri bindirmek için kullanılan komut dosyası . Bu kurulum için ek bileşenini ile çalışan ve tüm modern tarayıcılarda ."LightBox, bir çoğunuzun bildiği ve belkide blogunda kullandığı ya da kullanmak istediği şık bir resim görüntüleme eklentisi."

Farklı bir arayış içerisinde olabilirsiniz diye Lightbox2 siteyi gezdim. Ancak hiç kullanmak istemeyeceksiniz.Nedenini aşağıda açıkladım. Bloglarımızda zaten bu eklenti var.Tekrar birçok kodu blogunuza taşıyarak kodlarla şişirmenizi istemem.Bloglarınıza çok miktarda kod eklentisi kurduğunuzda sitenizin, blog'unuzun yavaşladığını geç açıldığını farkedeceksiniz. Merak etmeyin virus yada farklı bir arıza değildir.Tamamen site açılım anında tüm kod parçacıkları okunduğundan geçikmelere neden olur. Sitenizin yavaş açılmasının sonucu olarak da okuyucu kitlesinin azalmasına, arama motorlarının sitenizi taraması esnasında zorlanması sonucu terk etmesi gibi sonuçlarla karşılabilirsiniz.
Artık neden siteme kimse gelmiyor gibi bir düşünceye kapıldıysanız, sitenizdeki kodları incelemenizi, yazdığınız yazıları kesmeyi deneyerek işe başlayabilirsiniz.Tabi bu anlattığım konulara resimler, bannerler, js kodlar dahildir.
Blog’unuzu eski arayüzle kullanıyorsanız. Blog ayarlarında ( Resimleri Lightbox ile gösterin ) seçeneği vardır. Ayarlar > yayınlar ve Yorumlar kısmına bakın göreceksiniz.Resimli görüntüsü aşağıda verilmiştir.
Blog’unuz Dinamik görünümde ise bu uygulama kodu zaten aktifdir. Herhalgi bir işlem yapmanıza yada eklentiyi aramanıza gerek yoktur. Ancak Dinamik görünümde çalışmaz.

Her iki resmide karşılıklı incelediğinizde eski tasarım ve yeni tasarım Dinamik görünüm arasındaki ayarları değerlendirebileceksiniz.
Resim 1: Eski tasarım görünümdeki ayarlar ve Resimleri Lightbox ile gösterin yazısı.
Kayıt şablonu
Resim 2: Dinamik tasarım ayarlar kısmında ( Resimleri Lightbox ile gösterin ) görülmemektedir.Ancak kodlar editörümüz içindedir.Yeniden yükleme ekleme yapmayınız.
Kayıt şablonu

Kategori Makaleleri

Ne Aramıştınız! ⏩

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları