Wordpress Head Etiketine Adsense QuickStart Reklam Kodu Eklemek


Kendinden barındırmalı Wordpress web siteniz için Adsense onaylı kullanıcı ve yayıncı iseniz, Adsense Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için QuickStart reklam kodlarını kısa sürede web sitenize ekleyebilirsiniz.

Wordpress, Blogger, Google Sites, Tumblr, gibi web sitelerini kullanan biri olarak bir önceki makalemde “ Head etiketi Html şablonunda nerededir?” yazılı ve videolu anlatım yapmıştım. Adsense QuickStart reklamları; Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar da reklamları yürüten kodlardan oluşmaktadır.
İlgili Makaleler:

Blogger Şablon kodlarına Adsense Sayfa Düzeyi Reklam Kodları nasıl eklenir?

Adsense Sayfa Düzeyi Reklam WordPress’e nasıl eklenir?


Wordpress için Adsense QuickStart reklam kodlarını Wordpress Head etiketine nasıl ekleyeceğiniz okumaya devam edin. Wordpress yazılımında öncelikle bulmamız gereken dosyanın adı, “ header.php dosyasıdır. Bu dosyayı bulup, <head> başlangıç ve </head> kapanış etiketleri arasına Adsense reklam kodumuzu ekleyeceğiz. Bu işlem sonrasında reklamlarınızı izleyebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi ekebilecek bir makale okuyun:

Dinamik Blogger Adsense Reklamı Çıkmıyor Sorun ve Cevabı


Wordpress yazılım içinde Head etiketi nerede bulunur?

Hemen aşağıdaki dosya yolunu, Wordpress sunucunuzu açarak bulun...


Head etiket dosya yolu:

Örnek:
Kod Düzenleyicisi: adnanguney.com / httpdocs / wp-content / themes / temaadı / header.php dosyasına ulaşın.


header.php dosyasına kodları eklemeden önce, ilgili dosyayı masa üstüne tutup atın. Herhangi bir hata yaşadığınızda aynı dosyayı bulunduğu konuma sürükleyip bırakın. Dosya yedeklemenin farklı basit bir şeklidir bu yapılan işlem.

Sonuç: Adsense kumanda paneli, varsayılan rapor sekmesine tıkladığınızda birbirinden güzel renkler ile oluşturulmuş raporunuzu görebiliyorsunuz.