Blogger İçin Foxpush Tarayıcı ve Masaüstü Bildirimi Kurulum ve Kullanımı


Blogger kullanıcılarınında günümüz teknolojisinde geri kalmadan kullanabilecekleri Foxpush tarayıcı ve masaüstü bildirim uygulaması. 

İlgili Makale: Web Push Bildirimleri nedir?

Foxpush tarayıcı ve masaüstü bildirimi uygulaması diğer sistemlerin aksine oldukça fazla sayıda kullanıcı ve bildirim gönderme imkanı sunuyor.

Web sitenizde “Blogger” bildirim özelliklerini kullanarak, ziyaretçilerinizin bu bildirimlere abone olarak yeni yazılarınızdan haberdar olmaları web trafik akışınız için oldukça önemlidir. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan Push Uygulamasını blogunuza bir kod ekleyerek sizde kullanabileceksiniz. Yeni tarayıcı bildirim uygulamalarını zaman içinde bu makale akışlarında göreceksiniz.

Bugünkü makalemizde Blogger, blogunuzda kullanabileceğiniz Foxpush uygulama sisteminden bahsedilecek.Foxpush bildirim sistemi ücretsiz paketinde size 50.000 kullanıcı kaydı ve aylık 1.500.000 bildirim gönderebilme imkanı sunuyor. bu özellikler, diğer bildirim sistemlerinden oldukça avantajlı olması nedeni ile ilk Makalemize Foxpush tarayıcı ve masaüstü bildirimleri ile başladık.

Foxpush tarayıcı ve masaüstü bildirimi özellikleri

Ücretsiz pakette 50.000 kullanıcı aboneliği

Aylık 1.500.000 bildirim gönderebilme

Hoşgeldin mesajı gönderebilme

Masaüstü bildirim desteği

Mobil / Tablet Tarayıcı bildirim desteği

Segmentasyon yapabilme

Anket yapabilme

hepsinden önemlisi de, Foxpush bildirim uygulaması tüm platformlar sistemleri ile uyumlu. Ayrıca wordpress üzerinde herhangi bir eklenti yüklemenize gerek kalmadan tek bir kod eklemesiyle tüm kurulumu bitirebiliyorsunuz. İşin bu tarafı sizinde hoşunuza gideceğine eminim. Kurulum aşamasına geçmeden önce;


Foxpush web sitesine buradan giriş yaparak kayıt işleminizi tamamlayın.

E-maillinize gelen mesajı teyit edin.

Web site “Domain” URL’nizi şu şekilde ekleyebilirsiniz. “.tr uzantısını eklemeyin.

Örnek : https://guney59.blogspot.com
Foxpush bildirim Kod kurulumu ile İlgili adımları takip edin.


Foxpush bildirim Kod kurulumu ile İlgili adımları tamamladığınızda, verilen kodu kopyalayın ve web sitenizin, başlangıç <head> ve kapanış </head>etiketleri arasına kodu ekleyin.

Anlatımda da yer aldığı gibi sitenizin <head> ve </head> etiketleri arasına verilen kodu ekleyin.


İlgili adımlar:

Adım 1 Hoşgeldiniz ekranı ile devam ediyor.

Adım 2 Abonelik düzeni.Adım 3 Mesaj ayarları


Adım 4 Pencere için resim ekleyebilirsiniz. Ölçüleri verilmiştir.

Adım 5 Hazırsınız! push bildirimleri göndermeye başlamak için web sitenize bu kodu ekleyin. (<head> ve </head> etiketleri arasına verilen kodu ekleyin.) 👋

Blogger Ana Sayfa FoxPush Uygulama Görünümü:Blogger Şablon kodlarında Foxpush uygulama kod görünümü: 


Sonuç: Sonucu kesin merak etmişsinizdir! Şimdi herhangi bir makale linkine tıklayarak tarayıcı üst kısımda çıkan İzin penceresini görebilir, beğendiniz herhangi bir makale için İzin vererek takibinizi yenileyebilirsiniz. Makaleyi bitirmek istedim, ancak! son dakikada Foxpush uygulamasının mobil ayarlarına da değinmek istedim..

Foxpush Mobil Ayarlar:

Foxpush kumanda panelinde → Mobile opt-in ismine tıklayın. Açılan pencerede Gönder Butonuna tıklayarak Mobil ayarlarınızı aktif edin. Nasıl mı görülüyor?


Farklı Push bildirim yazılarında buluşmak üzere...