Ana içeriğe atla

Wix Web Sitene Online Trafik Sayacı Ekle


Wix ücretsiz web siteniz için, Bugün ki ziyaretçi, Toplam ziyaretçi, Bugün ki sayfa görünümü, Toplam sayfa görünümü ve Online kullanıcıları takip edebileceğiniz Sayaç ekleyebilirsiniz. Wix ile hemen bir site kurabilir, bir çok ücretsiz şablon arasından şablonunuzu beğenerek web sitenizi oluşturabilirsiniz. Wix siteniz yoksa makale altında verilen giriş bilgileri ile hemen ücretsiz bir wix sitesi sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Wix ile daha önceden oluşturduğunuz bir web siteniz varsa, web sitenize Online Trafik Sayacının nasıl ekleneceğini aşağıda adım adım takip ederek kuruluma geçebilirsiniz.

Wix Online Trafik Sayacı Ekle Uygulaması :

1. Histats sitesine buradan giriş yapın. Üye değilseniz üyelik işlemlerini tamamlayın.

2. Sağ üst kısımdan “Bir Web Sitesi Ekleyin” ismine tıklayın.

Histats sitesine buradan giriş yapın. Sağ üst kısımdan “Bir Web Sitesi Ekleyin” ismine tıklayın.

Bir Web Sitesi Ekleyin  

3. Açılan pencerede Wix web sitenizin linkini yazın.

Örnek : http://adnanguney.wix.com/guney59

Site linkiniz, dil ayarları, kategori, başlık, tanım, sayaç ve başlangıç ayarlarını bu panelde yapılandırın.

Wix web site URL link penceresi

4. Site linkiniz, dil ayarları, kategori, başlık, tanım, sayaç ve başlangıç ayarlarını bu panelde yapılandırın. Açılan pencerede eklediğiniz Wix site linkinizi bulun ve açın.

5. Sağ üst kısımda “Sayaç Kod” ismine tıklayın. Karşınıza muhtelif sayaçları kullanabileceğiniz yapılandırma penceresi gelecek.

Sağ üst kısımda “Sayaç Kod” ismine tıklayın. Karşınıza muhtelif sayaçları kullanabileceğiniz yapılandırma penceresi gelecek.

Histats Sayaç Ekleme Pencere Görünümü

6. “Yeni Sayaç Ekleyin” ismine tıklayın ve karşınıza çıkan birçok sayaçlardan beğendiğinizi seçin. Seçimize bağlı olarak bir simge göreceksiniz. Simge üzerine tıklayarak görüntüyü izleyin.

7. Sayacı yapılandırmak için pencere üstünde bulunan, Bugün ki ziyaretçi, Toplam ziyaretçi, Bugün ki sayfa görünümü, Toplam sayfa görünümü ve Online kullanıcılar seçeneklerini seçebilir veya boş bırakabilirsiniz.

8. Sayaç ayarlarını tamamladığınızda pencere altında “KurtarmaSave, butonuna tıklayarak yeni kodlarımızı alacağımız pencereyi açalım.


Wix Siteniz için Yeni Sayaç Kod Yapılandırma Penceresi

9. “KurtarmaSave, butonuna tıklama sonucunda çıkan pencerede “Sayaç Id” ismine tıklayarak kodların olduğu pencereye ulaşalım.

10.Burada dikkat etmeniz gereken, Chrome tarayıcı kullanıyor ve tarayıcınız dil çeviriTranslate” çeviri yapmış ise, tarayıcı dil çeviri simgesine tıklayarak “Orjinalini göster” seçeneğini seçelim. Biraz önce görülmeyen kodların şu anda görülür olduğunu göreceksiniz.

11. Sayaç kodlarını kopyalayın ve biraz önce açtığınız Wix sitenizi açın.


Sayaç kodlarının yapılandırılmış görünümü

Sayaç Kodlarının Wix Sitenize Eklenmesi :

1. Wix sitenizde sayacı ekleyeceğiniz alanı belirleyin.

2. Sol Menü de bulunan, EklemekAdd” (+) sigesine tıklayın. Açılan pencerede en altta “MoreDaha, ismine tıklayın ve HTML CODE simgesini açın.


Html Code simge penceresi

3. Kodları Html Code pencere içine yapıştırın. Görseli konumlandırın ve Wix sitenizi kaydederek yayımlayın.

4. Histats üst kısımda Kontrol paneline tıklayın, Wix sitenizi açın ve sayacınızın veri değişimlerini izleyin. Sayacınıza tıklayarak tarayıcı yeni sekme de Histats verilerinizin olduğu pencereye de ulaşabilirsiniz. Eklediğiniz sayacınızın bilgilerinin çalışması biraz zaman alabilir. 

Anlaşılmayan yerler için yorum yazarak yardım alabilir, Wix hakkında yazılan makaleleri okuyabilirsiniz.

Wix ile ücretsiz site kurmayı mı düşünüyorsunuz? Hemen buradan Wix sitesine giriş yaparak kişisel veya Ticari sitenizi birçok ücretsiz şablon içinden seçip, kullanıcı isminizi belirleyip Web de yayımlayabilirsiniz.


 Wix ücretsiz sitenizi kurmaya başlayın.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …