Notepad++ 6.7.4 Sürümüne Güncellendi

Web sitenizde kullanacağınız kodların biçimleri bozulmadan üzerinde düzenleme yapabileceğiniz açık kaynaklı ücretsiz metin düzenleme yazılımı. Notepad++ V6.7.4 proğramı her site yöneticisinin elinde olması gereken gelişmiş bir metin editörüdür. Notepad birçok proğramlama dillerini destekler ve ücretsizdir. Notepad++proğramını bilgisayarınıza daha önce yükledi iseniz son versiyonunu kullanmak için, pencereler isminin yanındaki (?) işaretine tıklayıp son sürümü günceleyin seçeneği ile mevcut sürümünüzü güncelleyin.

Blogger şablon kodlarına ve HTML/JavaScript gadget’inize ekleyeceğiniz kodları, önce Notepad++ metin editöründe ilgili düzenlemelerinizi yaptıktan sonra blog şablonunuza düzgün bir şekilde eklemenize yarayan gelişmiş bir metin editörüdür. Bilgisayarınızda mevcut olan metin editörü dosyasına ekleyeceğiniz kodlar sağ tarafa doğru kayarak üzerinde çalışmalarınızı zorlaştırır.

Notepad++ metin editörüne eklediğiniz kodlar ise farklı olarak sol tarafa hizalanarak kod dizinin bozulmadan kullanılmasını sağlar. Notepad ++ ücretsiz, kaynak kod editörünü Türkçe kullanabildiğiniz gibi birçok dil desteğide mevcuttur. MS Windows ortamında çalışan,GPL Lisans kullanımı ile yönetilmektedir.