Dinamik Blogger Hatalı Yorum Penceresini Gizleme

Dinamik Blogger, Sidebar görünümlerinden, Classic, Flipcard, Magazine, Mosaic, Sidebar, Snapsnot, Timeslide, gibi 7 ad. farklı görünümlerinizi kontrol ederek, açtığınız görünümde Google+ yorum penceresi normal görülmüyor ise okumaya devam edin.  Dinamik Blogger görünümlerinden birini kullanıyor iseniz, Google sunucularına eklenen yeni kodlardan dolayı Dinamik Blogger görünümlerden bazılarında Google+ Yorum penceresinin hiç görülmediğini, normal boyutlarından çok küçük bir görünüm sergilediğini kontrol edin. Yukarıda isimlerini verdiğim görünümlerde G+ Yorum penceresini düzelteceğini düşündüğüm aşağıdaki CSS kod’u blog şablonunuz da önce deneyin.
Dinamik Blogger görünüm Google+ Yorumlar ile ilgili adımlar :
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS ekle seçeneği ile aşağıdaki kodları ekleyin.
3. " } " Bu işaretten sonra enter çekin blog'u kaydedin.
@media only screen {
.overview-inner .comments {
min-width: 750px;}
}
4. Menü çubuğu sol köşedeki açılır pencereden 7 ad. görünümleri tek,tek test etmek için açın ve Google+ yorum penceresinin tam boyutta açılıp açılmadığını kontrol edin. Test işlemini yapmadan önce tarayıcı önbelleği temizledikten sonra kontrollerinizi gerçekleştirin. Bunun için şu karakterleri kullanabilirsiniz. ( CTRL + Üstkarakter + R) Klavyeniz de üst karakter, sol en altta CTRL ‘nin hemen üstündeki ok () işaretidir. Hepsini basılı tutarak ( R ) harfine tıklayın.Bunu birkaç kez yapın.
5. Dinamik Blogger, görünümlerinizden herhangi birinde Google+ yorum penceresinin bozuk çıktığını, düzelmediğini görürseniz, düzelmeyen görünümü aşağıdaki CSS kodları ile gizleyin.

Örneğin: Kendi blogumda ( Mosaic ) görünüm tam olarak çalışmıyordu ve gizleme yaptım. Buradaki linki açtığınızda, http://guney59.blogspot.com.tr/?view=mosaic herhangi bir resime tıklayarak yorum penceresini inceleyin. Sizinde blog'unuz da bunun gibi hatalar var ise, aşağıdaki CSS kodunu kullanarak Dinamik Blogger görünümü gizleyebilirsiniz. Menü çubuğun da Sidebar'ı inceleyin ( Mosaic ) görünümü göremeyeceksiniz.
Dinamik Blogger görünüm gizleme kodu :
#Mosaic.ss, #views ul li:nth-child(4) 
{
display: none !important;
}

Google+ yorumlar penceresi normal görünüme döndüğünde, eklediğiniz CSS kodlarını kaldırarak eski görülür haline döndürebilirsiniz. Dinamik Blogger ile ilgili tüm yazıları, menü çubuğundaki Dinamik Blogger ismine tıklayarak okuyabilirsiniz.