Ana içeriğe atla

Blogger Resim Arka Plan Gri Rengi Kaldır


Blogger arka font koyu renk nasıl kaldırılır

Blogger, blog yazılarınıza eklediğiniz resimlerin arka planında çıkan gri font rengi, nasıl düzeltilerek normal beyaz doğal resim rengine dönüştürülür. 12 Ağustos 2013 tarihinde Blogger şablonlarında yapılan yenilikler ile birlikte yazılarımıza eklediğimiz resim görünümlerinde bazı değişiklikler yaşandı. İçeriklere eklenen resim arka planları değişerek normal görünümleri kayboldu. Resimlerimiz, gölgeli gri bir font ile blog editöründe görülmeye başladı. Bu durum düzelir diye bu güne kadar ilgilenmedim. Ancak net çekilen resimlerin gölgeli ve parazitli olması yazı kalitemizi bozmaya başlayınca bu konuyu düzeltmemiz gerektiği konusunu gündeme taşıdı. İlk kendi blog'umda denemeler yaparak doğru sonuca ulaştım.Ve bu sonuçları da aşağıda sizlerle paylaşıyorum.
Blog'unuzdaki resimler gerçek görünüm görselliğinde değilse aşağıdaki adımları takip ederek resimleriniz için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.
1. Blog içerik resimlerimizin barındırıldığı alanı bulalım.
2. Google Plus için giriş yapın.
3. Sol tarafda sidebara mausu yanaştırın ve fotoğraflar sekmesine tıklayın.Yukarıdaki resmi inceleyin.

4. Açılan sayfa üst menüde blog ismini göreceksiniz. Blog isminin hemen altında resimlerinizin Picasa, Google Plus ilişkilindirmesi olan 12 Ağustos 2013 ve şu andaki tarihi göreceksiniz.
Google+ resim barındırma alanı
5. Blog ismine mausu yanaştırın gizli hazinenin ismi burada görülecek. Nedir bu hazine ismi?
Seç sekmesidir. Tıklayın seç ismine. Tüm resimleriniz yanında onay çeltiği çıkacaktır. Resimler ay bazında kayıt olduğundan her ay blogunuza yüklediğiniz resimler alt kısımlarda görülecektir. Dikey çubuğu kaydırarak ilk resime mausu yanaştırın ve seçin.
6. Alternatif yöntem olarak sağ üst kısımda tarih sekmesini açılır konuma getirin ve 12 Ağustos tarihinden başlayarak tek tek ayları seçip resim onay çeltiğini aktif edin. Temmuz 2013 ayını yapmanıza gerek yok. Devam ediyoruz.
7. Üst menüde açılır sekme, Diğer ok işaretine tıklayın. Otomatik iyileştirme yazısını açılır konuma getirin ve kapa seçeneğini seçin. Şu kadar fotoğraf orjinal konumuna geri döndürüldü sarı uyarıyı göreceksiniz.

8. Ayrıca diğer resimlere ulaşmak için resim üzerine mausu yanaştırın diğer ismine tıklayarakta sayfayı ilerletebilirsiniz.
Resim ilerleme alternatifi
Blogger içerik resimlerinin düzgün çıkması için yapılacak işlemler;
1. Blog'unuza yeni resim eklediğinizde resim iyileştirme otomatik devreye girecektir. İyileştirmeyi kapatarak resimlerinizin orjinal görülmesini sağlayacağız.
2. Resimlerinizin orjinal görülmesini sağlamak için Google Plus ayarlara giriş yapın.
3. Çubuğu aşağıya doğru kaydırın, Fotoğraflar ve videolar yazısının hemen alt kısmında, Otomatik iyileştirme yazı seçeneklerinden Kapat’ı seçin. Seçiminiz otomatik kaydedilecek, resimleriniz artık ilk gün ki orjinalliği ile blogunuza yüklenecektir.
Google plus Resim otomatik iyileştirmeyi kapat
Blog’unuza yüklediğiniz resimlerin kenarlarında görülen beyaz gölgeli sınır çizgilerinden kurtulmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, resim sınır renklerini düzelterek temiz bir görüm elde etmek için blog'unuza uygun bağlantı linkini açın.
Klasik blogger için resim sınır renklerini kaldırma linki.
Dinamik blogger için resim sınır renklerini kaldırma linki.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …