Ana içeriğe atla

Blogger Mülkiyetini Arkadaşına Devretme

Blogger Mülkiyetini  Devretme

Blogger, Blog açmasını bilmeyen bir arkadaşınıza yardımcı olmak için, kendi Gmail hesabınızla blog açtınız. Açtığınız Blog mülkiyeti'nden birini arkadaşınıza devredebilirsiniz. Bu devir işlemini nasıl yapacaksınız aşağıda inceleyelim.
Blog Mülkiyeti nedir : Google Hesabınızla, Blogger ile açtığınız Blog sahibini belirleyen, blog kullanımı, analistik, adsense hesapları ve web yönetici araçlarına giriş yapabileceğiniz bir yetkilendirmedir. Bu yetkilendirmeyi de Web Yönetici Araçlarına girdiğinizde blogunuza
ekleyeceğiniz bir kod ile resmileştirirsiniz.
Blog Mülkiyeti Kodu şuna benzer :
UA-26334100-1
Web Yönetici Araçlarında bu kodu nasıl alacaksınız ve kullanacaksınız ;
Blogger Web Yönetici Araçları kullanımı başlık isimli yazımı okuyarak Web Mülkü kodunuzu alıp kullanarak blogunuzu sahiplenirsiniz.
NOT: Web Mülk kodunuzu alıp gerekli işlemleri yapana kadar kurmuş olduğunuz blog’un sahipliği sizde değildir. Herhangi biri tarafından blog sahipliği doğrulanabilir.Bu nedenle yeni blog sahiplerinin ilk yapacağı işlem bloglarının sahipliğini doğrulamasıdır. Bu işlemin yapılması için yukarıda verdiğim bağlantıdan blog sahipliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.
Google Hesabınızla, arkadaşınız için açtığınız blog’u arkadaşınıza devretmek için hangi yolu takip etmelisiniz ;
→ Arkadaşınızın Google Hesabı olduğunu var sayarak
Ayarlar ⇒ Temel ⇒ İzinler sekmesinde ⇒ Yazar ekle yazan yere tıklayın
E-Posta bilgisini girin veya kişilerden seçerek “Yazar davet et” sekmesine tıklayarak email göndermeyi sağlayın.
→ E-Postanız davet ettiğiniz kişiye yazar olarak gidecektir.
→ E-Posta gönderdiğiniz kişi, gönderiyi onayladığında size geri bildirim gelecektir.
→ Aynı sekme içinde yetkilendirme seçeneklerini göreceksiniz.
→ E-Posta gönderdiğiniz kişi için Yönetici seçeneğini seçin ve onaylayın
→ Artık Yönetici olarak atadığınız kişi, sizin sahip olduğunuz tüm haklara sahiptir.
→ Yazı yazabilir, yayınlayabilir, birçok değişik kod ekleyebilir, hatta blogu silebilir. Konumuzun en önemli kısmı burdan sonra başlıyor.
→ Yönetici olarak atadığınız blogda iki yönetici görülmektedir.
→ Kendinizi, Blogdaki yönetici kısmından sildiğinizde, artık Blog’un sahibi atadığınız kişidir. Siz artık bloga giriş yapamazsınız.Tüm haklar arkadaşınızdadır.
→ Atanan kişi de yukarıda verdiğim linkten giriş yaparak Web Yönetici Araçlarında Web Mülkü için kodualarak tekrar blog şablonuna eklemek zorundadır. Tabi bir önceki Meta kodunu silerek.Kendi aldığı meta kodunu ekleyip doğrulamasını yaptıktan sonra, resmi olarak blog sahibi olacaktır.
→ Bu işlemler sırasında Web Yönetici Araçlarından her iki kişiyede blog sahipliği değiştini bildiren email gelecektir.Bu sadece bilgi amaçlıdır.
Tüm yapılması gereken işlem anlatılanlardan ibaret olup, blog silmenize gerek yoktur. Kafanızın karıştığı yerde yorumlar sekmesinde sorularınızı sorabilirsiniz.
Blogger Blog , Google Sites , Tumblr Blog , Wordpres blog , uzantılı yazılarımı, Blog başlık menüsündeki Kategoriler sekmesinde, aradığınız konuya en yakın ismi seçerek ulaşabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …