WordPress AdSense Eklenti Kullanımından Etkilenen Yayıncılar İçin RehberMayıs 2017'de WordPress için AdSense Eklentisi kullanımdan kaldırılıyor.

WordPress için AdSense Eklenti kullanıcılarının bu geçiş sırasında zorluk yaşamamaları,Etkilenen yayıncılar için rehberlik başlık ismi altında şu adımları takip ederek Wordpress web sitenizde değişim sağlayabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, aşağıda okuyup takip edeceğiniz yol için kendi Wordprees web sitemi test amaçlı kullanarak sizlere doğru olanı aktarmaya çalışacağım. Umarım faydalı bir anlatım olur.
1. Öncelikle,WordPress sitenizi yedekleyin.2. mevcut AdSense reklamlarınızı açın ve çalışan sayfa düzeyindeki reklamları sırası ile 
 kaldırın.
3. Reklamları kaldırma işlemi bittiğinde, Resmi WordPress için AdSense Eklentisi'ni Etkisiz duruma getirerek devre dışı bırakın. Kaldırın.
4. Tüm Wordpress site yazılımında, Adsense kodlarının ekleneceği yerler mutlaka vardır. Bunun dışında Reklam kodunu WordPress widget'lerine ekleyerek reklam birimleri oluşturabiliriz.
Bunun için;

5. https://www.google.com/adsense adresine gidin.


6. Reklamlarım sayfasını ziyaret edin.

Yeni bir reklam birimi oluşturun.7. Yeni bir reklam birimi oluşturun.


8. Reklam kodunu doğrudan WordPress'teki metin widget'larıne yapıştırın ve konumlarını belirleyin.


9. Sitenizin AdSense reklam yerleşimi politikalarıyla uyumlu kaldığından emin olun.

10. (İsteğe bağlı) Google Search Console'u kullanmaya devam edebilmek için sitenizi doğruladığınızdan emin olun.

11. Adsense Reklam yönetimi için Adnan Güney’in önerisini dikkate alıp uygulamak isterseniz :

Masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için Adsense’nin otomatik ayarlama yaptığı QuickStart reklamları kullanmanızı tavsiye ederim.Sayfa düzeyi reklamlar QuickStart nasıl eklenir inceleyin.


İlgili Makale:👀

Blogger AdSense Sayfa Düzeyi Reklam Kod Uygulaması

İpucu : 👀 Adsense reklam kodlarını dönüştürmek için buradan giriş yapabiliriniz.
Adsense Makaleleri