Chrome Tarayıcıya Yüklü Eklentiler ve Görevleri


Google Chrome tarayıcıyı, Windows işletim sistemine yüklediğinde tarayıcı ile birlikte kurulan eklentileri ve eklenti görevlerini merak ettiniz mi? Chrome tarayıcıda hangi eklentilerin yüklü olduğunu merak edenler bu küçük ip uçlarını okuyabilirler. 

Chrome tarayıcı, her güncelleme sonrasında en son eklentileri de bünyesinde barındırarak her yeni güncelleme sonrası yeni eklentileri de sessizce kurup kullanıcıların hizmetine sunar. 

30.10.2016 tarih itibari ile Chrome web tarayıcı ile birlikte yüklü gelen bu 4 eklenti nelerdir ve ne işe yararlar aşağıda inceleyelim.

Chrome tarayıcıda hangi eklentilerin çalıştığını bunların neler olduğu anlamanız için tarayıcı penceresine şunu yazarak Enter’e basın. (Tırnak işaretlerini kullanmadan deneyin.)

chrome://plugins

Açılan sayfada, Chrome tarayıcı eklentilerini göreceksiniz. Sağ tarafta bulunan Ayrıntılara tıklayarak eklenti özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Chrome Tarayıcı Eklentileri Ve Görevleri:

1. Widevine Content Decryption Module:

DRM korumalı, Html5 video ve seslerini çalmaya izin veriyor.

2. Native Client:

Geliştiriciler “Developers,” “C” veya “C++” kodlamaları site üzerinde çalıştırabiliyorlar. Bu işlev, Chrome Web Store'daki karmaşık uygulama ve oyunlarda kullanılıyor.

3. Adobe Flash:

Adobe Flash'ın Google Chrome için ayarlanmış sürümü.

4. Chrome PDF Viewer:

PDF dosyalarını açabilmenizi sağlıyor. Bu eklentileri devre dışı bırakmanız mümkündür, ancak bu durumda bazı işlevler çalışmayacaktır.

Yorumlar

Editörün Seçimi Makaleleri Oku: