Ana içeriğe atla

Paint.Net Programına Geometrik Şekiller - Shapes Ekleme

Paint.Net Geometrik Şekiller - Shapes Eklentisi
Web site, blog yazıları veya kişisel paylaşımlarınız da Geometrik efekler (Shapes) şekiller eklentisini Türkçe ücretsiz free, Paint.Net programınıza ekleyerek kullanabilirsiniz.Paint.Net programı Web siteniz için geliştirilmiş, Site başlık resmi, Arka plan resmi, Banner, Logo, Transparan resim ve çeşitli Efek araçlarını kullanabileceğiniz ücretsiz dağıtılan bir Resim Editör aracıdır. Paint.NET, Bilgisayar işletim sisteminde kullandığınız Windows Paint proğramının geliştirilmiş formatı ile kullanıcılara ücretsiz verilmektedir.

Paint.NET programını kurduğunuzda kullanıcı arayüz dili İngilizce olarak karşınıza çıkıyor. Ancak Paint.NET proğramını kurduktan sonra aşağıda vereceğim diğer proğramı da kurduğunuzda Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın. Paint.NET proğramı bilgisayarınızda mevcut değilse önce Paint.NET proğramını indirip kurun. Sonra proğramı Türkçe’ye çeviri yapan proğramını indirip kurun ve proğramı menü çubuğu sağ üst dişli ayarlar, updates kısımdan güncelleyin.

Paint.NET proğramının kurulum aşamaları :

1. Paint.NET İndir , Alternatif Kurulum Paint.NET
2. Paint.NET Türkçe çeviri İndir
Ayrıca okuyun ⇒Diğer Resim editörleri

Paint.Net Programı, Şekiller - Shapes eklentisinin kurulum aşamaları :

1. BoltBaitsShapes.zip dosyasını masa üstüne indirin.
2. Winrar kullanıyorsanız, indirdiğiniz zip dosyasının üzerine sağ tıklayarak Buraya çıkar ismine tıklayıp masa üstüne çıkarın. Winrar kullanmıyorsanız zip dosyası masa üstüne çıkmış olacaktır.
3. Çıkarmış olduğunuz dosyayı kopyalayın, Bilgisayarınızda, Proğramlar (C:) dizini içindeki Paint.NET proğramını açın. 
Paint.NET proğramını genişleterek, Shapes ismi bulun.
4. Shapes ismi üzerinde iken maus'a sağ tıklayarak çıkarmış olduğunuz dosyayı yapıştırın. Dosyanızın son şekli aşağıda belirtilen resimdeki gibi görülecektir.
Shapes dosya ismi görünümü
5. Paint.NET proğramınızı açın. Sol kısımda Araç isminin yanındaki ok işaretine tıklayın. Aşağıya doğru açılan pencere altında bulunan Shapes ismine tıkladığınızda araç isminin yanında Rectangle yazdığını göreceksiniz. Ok işareti ile genişlettiğinizde, Geometrik işaretler çıkacaktır. Shapes Geometrik şekiller ile ilgili resmi inceleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …