Ana içeriğe atla

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Çıkmıyor mu Çözüm

Windows 10 Rezervasyon
Microsoft Windows 10, için rezervasyon bildirimleri gönderilmeye başladı. Windows işletim sistemi, kullanıcılarının birçoğunda bildirimler henüz gelmiş değil . Windows 10 Bildirim gelmesini beklemeden nasıl aktifleştirmemiz gerektiğini aşağıda görelim. Bu bildirimin Temmuz ay sonuna kadar nasıl aktifleştirileceği konusunu incelemeden önce bilgisayarına yeni format atmış olan arkadaşlar aktifleştirme işlemini kesinlikle hemen yapmasın.
Windows işletim sistem güncellemelerinin tamamını yaptıktan sonra, 48 saat içerisinde rezerve ekranı gelmezse denemelere başlanabilir. Yeni format atılan işletim sisteminin sunucular üzerinde görülerek güncelleme alması gibi etmenler yüzünden 48 saatlik bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Aslında yaşanan bu durum klasik windows güncellemeleri ile ilgili sorunlardan biri. Sadece bir güncellemeyi kaldırıp tekrardan kurmanız yeterli olacaktır.

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi ile ilgili uygulama :

1. Windows Update sayfasını açın. (Evrensel aramaya direk yazıp gidebilirsiniz)
2. Sayfanın en alt sol alt kısmında bulunan “Yüklü Güncelleştirmeler” kısmına tıklayın.
Yüklü Güncelleştirmeler” kısmına tıklayın
3. KB3035583 güncellemesini bulup, sağ tıklayın kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Windows Update KB3035583 güncellemesi
4. İşletim sistemi başladıktan sonra tekrar Windows Update sayfasını açarak “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneği ile yeni güncelleme var mı kontrol edin.
5. Az önce sildiğiniz, KB3035583 güncellemesi karşınıza çıkacaktır. Bu güncellemeyi tekrar yükleyin. Yaptığınız bu işlemler sonucunda windows lisansınız uygunsa windows 10 yükseltme rezervasyon bildirimi kısa bir süre sonra bilgisayarınızın başlat çubuğu sağ tarafında görülmeye başlayacaktır.
6. KB3035583 güncellemesini diğer güncellemelerin arasında bulabilmek için KB3035583 ismini kopyalayın yukarıda arama kutusuna yapıştırın. Yapıştırır yapıştırmaz güncelleme karşınıza çıkacaktır. Numaraları kontrol edip silebilirsiniz.

Rezervasyon Alternatif seçeneği :

Yukarıda 2. maddede anlatılan işlem ile sonuca ulaşamadı iseniz ve halen rezervasyon
Ekranını bilgisayarınızın sağ alt köşesinde göremiyorsanız, aşağıdaki yöntemi deneyin.

Başlat, Görev çubuğunda Windows 10’u Alın bildirimi gelmediyse ne yapacaksınız?

1. Denetim Masasını açın.
2. Yönetimsel Araçlar’a girin.
3. Görev Zamanlayıcı’ya tıklayın.
4. Sırasıyla şu dizinleri genişletin; Görev Zamanlayıcı Kitaplığı → Microsoft → Windows→ Setup → GFXTriggers, açın.
5. Sağ taraftaki, refreshgwxconfig-B komutuna sağ tıklayın ve Çalıştır’a tıklayın.
Bu son aşamadan sonra sizin de görev çubugu'nuz da, Windows 10’u Alın uygulaması belirecektir. Yapmanız gerekenleri ise, zaten uygulama size söylüyor ve yönlendiriyor.

Evet arkadaşlar sizler için aslında bu sorunun köklü çözümünü bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Yukarıdaki anlatım adımlarını takip ederek bu sorunu çözebileceksiniz.

Yukarıda okuduğunuz konu bizzat denenmiş ve uygulama sonucu alınarak sizlere aktarılmıştır. Tekrar hatırlatmada fayda görüyorum. Bilgisayarınıza yeni format atmışsanız ve windows 10 icon’u görülmüyorsa 1 veya 2 gün beklemeniz gerekmektedir.

İpucu : Windows mail hesabınız ile evinizde birkaç tane bilgisayar kullanıyorsanız her bilgisayar için aynı işlemi yapmak zorundasınız. Konu hakkında sizlerin de öneri ve düşüncelerinizi yorumlarda görebilmek, bir çok kullanıcı arkadaşlarımıza da ışık tutarak yardımcı olacaktır. Blog’u takip ederek en güncel makaleler hakkında ilk bilgi sahibi siz olun.

İlgili Makaleler :

Windows 10’a Yükseltme için Teknik Özellikler
Microsoft Windows 10 İşletim Sistemi Hakkında Detaylar
Windows 10 Süpriz Olmayan Fiyatları Açıklandı

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …