Sitene Alexa Traffic Rank Eklentisi Ekle

Alexa sitesinde kullanımdan kaldırılan, Alexa’nın site widged’lerinden biri olan, Alexa Trafik Rank, (Ülke Trafik sıralaması) widged eklentisini blog sitenize ekleyebilirsiniz. 2014 yılında sitesini güncelleyerek kullanımdan kaldırılan Alexa Trafik Rank Ülke bazında sitelerin trafik sıralamasını gösteren bir eklentiydi. 2014 yılında Alexa sitesine giriş yaptığınızda Araçlar menüsünde kullanıcılarına sunulan banner görünümlü sayaç eklentisi web siteler arasındaki sıralamalarınızı göstermekteydi. Alexa sitesinin birçok uygulamayı ticari amaçlı kullanması sonucu Alexa Trafik Rank widgeti kaldırıldı. Ancak, kaldırılan bu uygulamanın yerine Chrome, Frefox, IE, gibi tarayıcılarda kullanabileceğiniz uzantılar mevcuttur. 
Alexa Trafik Rank Ülke bazında sitelerin trafik sıralamasını gösteren bu eklentiyi seviyor ve kullanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki açıklamaları takip ederek sitenizde kullanabilirsiniz.

Alexa Trafik Rank eklenti kurulum aşamaları :

1. Blogger sitenize giriş yapın.
2. Yerleşim → Gadget ekle→ Html/JavaScript gadget’ini açın ve aşağıda verilen kodları kopyalayıp yapıştırın.

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"><script type="text/javascript" src="http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com"></script></a>
3. Yukarıda mavi ile belirtilen, ( yoursite.com ) satırına sitenizin Url’ini yazın. 

Örnek : adnanguney.com veya guney59.blogspot.com

4. Kodlarınızı tamamladı iseniz sürükle-bırak metodu ile yerleşim alanında görülmesini istediğiniz kısımda konumlandırın.