Google Gmail İletişim ile Google Plus’u Birleştiriyor


Google, Google Gmail iletişim bilgileri ile Google+, Plus bağlantılarını birleştirerek kullanıcılarına daha aktif hizmet vermeyi planlıyor. Yeni uygulama Google Rehber ismi ile anılacak olup, genel olarak masaüstü bilgisayar tarayıcıları ile erişilebilen hizmet konumunda. İnsanlar ile daha gelişmiş bağlantı kurma ve kişisel bilgileri tek bir yerden düzenleme gibi kullanım kolaylığı sağlıyor. 
Tek yerden tüm sitem kayıtlarınızı düzenleme yapabileceğiniz bir uygulama. Örneğin, Google Gmail’e kayıtlı kullanıcılarınızın bilgilerini düzenleme, resimlerini kişisel olarak ayarladığınız kategorilere göre görme veya gruplama, sıkca iletişim kurduğunuz kişiler, çevreler ve açılımları olan ekleme, silme, aktarma ve ayrıca benim çok hoşuma giden aynı isimde farklı e-posta kişi listenizi tek kart ile birleştirme gibi birçok işlemlerinizi senkronize edebileceksiniz. Daha geniş bilgi için Google Gmail’in resmi blog yazını inceleyebilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak olan yeni Google Rehber’in önizleme görünümünü deneyin. contacts.google.com/preview