Dinamik Blogger Seçilmiş Gadget'i Renklendirme

Blogger’un, Dinamik görünümlü önemli blog eklentilerinden olan gadget'lere okuyucularınız tıkladıklarında seçmiş oldukları gadget icon arka plan rengini değiştirerek seçilmiş gadget'i belirleyen gadget döküman eklentisi. Yukarıdaki resmi incelediğiniz de seçilmiş gadget renginin sarı renge dönüştüğünü görüyorsunuz. Daha önce yayınladığımız gadget icon'larına resim ekleme eklentisini kullandı iseniz 50 x 50 px. ebatlarındaki bir resmim arka plan renginin değişmediğini görebilirsiniz. Eklentinize 30 x 30 px. ebatlarında eklenen diğer resimlere tıklandığında ise eklentinin sarı renge dönüştüğünü göreceksiniz. Her iki resim arasındaki farkı anlamak için resimlere tıklayarak test edin.

Ayrıca Okuyun ⇒ Gadget Simge Değişimi Dinamik Blogger

Tüm bunları yapabilmek için kurulum aşamalarını takip edip adım adım nasıl yapacağınızı anlamanız yeterli olacaktır. CSS kodlarını ekledikten sonra temanızın renklerine uyumlu renkler ile değişmeniz blog'unuza daha çekici bir görünüm kazandıracaktır. CANLI DEMO

Blogunuza CSS kodlarını eklemek için ilgili adımlar :
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Sırası ile ; Şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS ekle penceresini açın.
3. Aşağıda verilen CSS kodlarını kopyalayın ve pencereye yapıştırın.

.gadget-selected .gadget-icons  { background-color: yellow;}
Sarı Gadget rengini özelleştir :
yellow : Sarı rengin ismini onaltılık bir renk kodu ile değiştirebilirsiniz.
Yukarıda verilen renk ismi konunun daha rahat anlaşılması içindir. İsterseniz renk isimleri yerine onaltılık renk kodlarını veya renk isimlerini buradan alarak farklı kullanabilirsiniz.

Ayrıca okuyun ⇒ Hex Color Renk Bulucu Hemde Ücretsiz

Dinamik Blogger ile ilgili tüm konular menü çubuğundaki Dinamik Blogger ismi altında toplanmıştır.