Ana içeriğe atla

Google Getirme Aracındaki Yenilikler

Web yönetici araçları google getir aracı kullanımı
Google Web yönetici araçları, Google gibi getir kullanımını kısa süre önce değiştirmişti. Google birkaç gün önce Google gibi getir aracına yeni eklentiler ekleyerek Seo özelliğini daha fazla geliştirdi. Web site sayfalarındaki hata oranını minimize eden bu özel kullanım ile Google’un sayfalarınızı gördüğü şekli ile görüp, link bağlantınızı kontol edip Google dizinine gönderebileceksiniz. Web yönetici araçları, web site sahipleri ve yetkilendirilmiş yöneticilerin sayfa bağlantı linklerini Google’un gördüğü şekilde görmenizi sağlayan Google gibi getir aracı, sayfalarınızın gönderilmesi sırasında arama sonuçlarında kötü performans sorununu gidermeye yarayan bir araçdır.

Google gibi getir, daha önce Web olarak seçiliydi. Site sayfanızı gönderirken Web seçeneği diğer uygulamalar olan mobil seçenekleri  de kapsadığından duyarlı olmayan içerikler nedeni ile mobil Url hataları alabiliyordunuz. Şu ana kadar Web yönetici araçlarına giriş yapmadı iseniz, giriş yaparak yapılan değişimleri inceleyebilirsiniz. Web yönetici araçlarında Tarama → Google gibi getir, seçeneğine tıkladığınızda gönderme seçeneğinin eski Web görünümünde olmadığını, yeni görünümün Masaüstü olarak değiştiğini göreceksiniz.

Google gibi getirme Web seçeneği neden Masaüstü olarak değişti ?

Dikkat ederseniz bir çok tema sitelerinde, Duyarlı kelimesini görmüşsünüzdür. Duyarlı site teması Mobil, Tablet, Looptop, Masaüstü gibi Pixel genişlikler ve yükseklikleri çağımız teknolojisi ile uyum sağlaması sonucu sayfaların görülmesini sağlamaktadır. Bu teknoloji için en iyi örnek Html5 kodlama sistemidir. Blogger şablon kodlarını merak edip incelediğinizde birçok kodlamaların değiştiğini halen de değişimin devam ettiğini göreceksiniz. Şu anda bu yazımı yazarken dahi, Blogger’un bazı kod değişimi yaptığını görebiliyorum. Neyi değiştirdiklerini bilmiyorum ancak şablonda Google apps ajax kodu eklediklerini birkaç saniye içinde görebildim ve blogger sunucusunun halen ekledikleri kod verisini tanımlaması için tarayıcının dönüşüm içinde olduğunu söyleyebilirim.

Google gibi getirme işlemini kullanırken Masaüstü açılan menüdeki seçenekleri yukarıdaki resimde görebilirsiniz. Bunların hepsi mobil uygulamalar içindir. Bir tanesi de (cHtml) Japonya için geçerli bir uygulamadır.

Google Web yönetici araçlarını kullanırken bu geçiş sürecini bekleyerek sayfa bağlantı linki gönderiniz için yapacağınız seçim, Masaüstü olmasına dikkat etmeniz diğer seçenekleri kullanmamanızı tavsiye ederim. Sayfa bağlantı linkinizi gönderirken sadece Getir seçeneğine tıklayarak getirme kontrolü yapıp, doğruluğunu teyit ettikten sonra dizine gönderin. Getir ve Oluştur seçeneği her iki seçeneği birlikte kullandığından bağlantınızdan çok emin değilseniz bu seçeneği şu anda kullanmayın. Google Web yönetici araçları kullanımda Url hatasını almak istemiyorsanız önerileri dikkate alın.

Google gibi getir hakkında geniş bilgi.
Ayrıca okuyabileceğiniz öneri  ⇒ Blogger Yapısal Veri Aracı Kullanımı

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …