Ana içeriğe atla

Blogger NRelate LinkWithin Benzeri Eklenti

NRelate Bloggera nasıl eklenir
Web site izlemini artırmak için Seo amaçlı LinkWithin alternatifi olan NRelate, blog mesajları altında ilgili mesajları gösteren çok amaçlı kullanım özelliklerine sahip bir eklenti. NRelate, Seo dostu olması, alternatif kullanım özelliklere sahip olması nedeni ile Wordpress sitelerinintercih nedeni olmuştur. LinkWithin eklentisinin ilgili mesajlar aracını uzun zamandır sitesinde değişim yapmadan aynı kullanımı sunması sonucu blog yazarlarını farklı kullanım arayışına sevketmiştir. Ayrıca LinkWithin’in ilgili yazılarda ilgisiz mesajlar göstermesi can sıkıcı konular arasında görülmektedir. Canlı Demo
NRelate ilgili mesajlar eklentisi neden daha iyidir ?
LinkWithin’in de yapamadığınız özelleştirmeyi, NRelate eklentisi (Plugins) ile yapabilirsiniz.
LinkWithin’in de yapamadığınız ancak, NRelate eklentisinde yapabileceğiniz özellikler.
1. Resimlerin küçük boyutlarını değiştirebilirsiniz.
2. Görsel olarak 6 farklı seçenek sunulmakta.
3. İlgili mesajlar için alaka düzeyini seçebilme şansınız mevcut.
4. Ortaklık proğramına katılarak NRelate ile para kazanabilirsiniz.
5. Sidebar eklentisi olarak kullanabilirsin.
6. Blog sayfasında 10 ad. mesajı max. görüntülüyebilirsin
7. Resimlerde görülen başlık yazı karakterler sayısını ayarlayarak sınırlayabilirsin.
8. NRelate Wordpress, Blogger, Tumblr ile çalışır.
nRelate blog platformu

NRelate ilgili mesajları Blogger’a nasıl kurulur :

1. NRelate kayıt sayfasına giriş yapın. Bir hesap oluşturun. Mailinize gelen postayı etkinleştirin ve nRelate giriş yapın. Not: Ad kısmını küçük harf ile yazın. Gönderilen mesaj spam klasörüne düşebilir.Kontrol etmeyi unutmayın.
2. Açılan pencerede, sözleşmeyi kabul edin. İnstall Kurmak ismine tıklayın ve blog platform'unuzu seçin.
3. Blogger simgesine tıklayın ve Site URL’sini yazın. Sunmak ismine tıklayın.
4. Yeni pencerede hangi widgeti ekleyeceğiniz konusunda seçenek sunacak. Mesajlar ve Mesajlar ve web sitesi.
5. Sadece mesajlar seçeneğine tıklayın.Widget yükleme paneli açılacaktır.
6. Blog’unuzu seçin. Title başlığı değiştirebilirsiniz.( Bunlarda ilginizi çekebilir : )
7. Add Widget tıklayarak blogunuza gönderin. Widgeti blog kayıtları altına sürekleyip konumlandırın ve yapılan işlemler için blogu kaydedin.

NRelate ilgili mesajların özelleştirilmesi ;

Blogunuzu önizlem ile kontrol edin. Beğenmediğiniz kısımları özelleştirmek için nRelate hesabınınızın üstündeki ayarlar ismine tıklayın. Birçok özelleştirmeyi bu kısımdan yapabileceksiniz.
Ana ayarlar: Burada ilgili mesajlar biçimini metin veya küçük resimler ve küçük resim boyutunu seçebilir, değiştirebilirsiniz. Altı farklı Trendland, Bloginity, LinkWithin, ToonBarn ve Poloraid seçim görseli mevcuttur. İlgili yazı başlığını istediğiniz gibi değiştirin düşük, orta veya yüksek alaka kurmak ve daha fazla seçeneğe sahip olarak seçebilirsiniz.
NRelate logosunun görülmemesini istiyor iseniz Düzen ayarlarında "Bizim logosunu göstererek destek nRelate" yazan kısımdaki kutu işaretini kaldırın sayfanızdan nRelate logosu kaldırılır. En alta kısımlara indiğinizde reklam ayarlarını göreceksiniz. Reklam ortaklık proğramını inceleyerek kullanabilirsiniz. Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra en alt kısımdan Save kaydedin ve blogunuzu kontrol edin.Değişiklikleri tekrar yaparak istediğiniz görünümü aldığınızda işlem bitmiş yeni ilgili mesajınız kullanıma hazır konuma gelecektir. Yazı hakkında beğeni, eleştiri ve yorum yapmaktan çekinmeyin.Yazıyı beğendiniz mi ? Google+ ile paylaşın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …