Blogger İzleyici Gadgeti İçin Önemli Bilgiler

İzleyiciler Gadgeti İçin yapılması gerekenler nelerdir
Google Friend Connect hizmeti olan İzleyiciler gadget'i hakkında yaptığım araştırma izlenimlerim bu gadgetin çok kısa süre sonra tamamen devre dışı bırakılması yönündedir. Google Friend Connect neden devre dışı bırakılabilir diye düşünebilirsiniz! Google+ İzleyiciler gadget’i Google’un üzerinde durduğu en önemli projelerden biridir. Web sitelerinin iç ve dış link bağlantı yapılanmasını izlediğimizde Google+ İzleyiciler gadgeti ile ilişkilendirildiğini göreceksiniz.
Google profiller, site yorumları, paylaşımlar, arama sonuçları yazarlık bilgileri Google tek hesap ile tüm hesaplara giriş gibi iç içe çalışan sosyal bir yapılandırmasını artık kabul etmek zorundayız. 
Bizler şu anda can çekişen bir hastayı şok detavisi ile ayakta tutmaktan başka bir şey yapmıyoruz. 3. taraf uygulamalar arasında yer alan Google Friend Connect’i (GFC) gadget'lerinizi açıp baktığınızda 28. sıradan sonra görülmediğini, ancak diğer sekmede yani 3 parti uygulamalarda olduğunu göreceksiniz. 
Google Friend Connect
Şimdi sizlere vereceğim birkaç linki inceleyerek yaptığım araştırmanın doğruluğuna siz kanat getirin ve çalışmalarınızı bu doğrultuda yönlendirin.
1. Google Friend Connect’in geliştirici sitesine giriş yapın ve çalışıp çalışmadığını kendiniz kontrol edin.
2. Daha fazla bilgi almak için tıklayıp baktığınızda, Developers sayfasının boş olduğunu göreceksiniz. Sayfada tek link var oda ; İlginiz için teşekkür ederim yazısı ve sizi yönlendirdiği Google resmi blog linki görülmekte. Sizi karşılayan sayfada emekli işlemleri anlatılıyor. Linke tıklayarak okuyabilirsiniz.
3. Biraz daha ilerlediğimizde Google Friend Connect Sosyal Web blog’unu görüyoruz. En son yazı 2011 yılında yazılmış. Ana sayfaya tıklayın aynı yere geleceksiniz. Bu inceleme böyle uzar gider.

Sonuç :

Yukarıda yapılan açıklamalar hakkında düşüncelerinizi belirtin. Paylaşıma açık olun, paylaşmaktan çekinmeyin.