Adsense Reklamı Türkçe Görülmüyor Sorunu

Google Adsense reklam biriminiz blog yayınlarında, Türkçe görülmüyor ve bundan rahatsız oluyorsanız, Reklamınızı düzenlemenin bir kaç yolu vardır. Birçok blog yazarı, blog sayfalarında yabancı menşeli İngilizce reklamların görüldüğünü ve bundan rahatsız olduklarını belirtmektedir. Bilerek veya bilmeyerek Adsense reklam gösterim ayarlarını değiştirmiş olabilirsiniz. Adsense reklamları genel olarak varsayılan ayarlar ile reklam gösterimi sunarlar.
Siz bu ayarları istediğiniz şekilde değiştirebilir kaldırabilir hatta Adsense reklamlarını iptal edebilirsiniz. Tüm bu ve benzeri konuları profil hesabınızın olduğu ayarlardan değiştirme yetkiniz mevcuttur. Google ve Adsense hesabınızın olduğu düşünerek, reklam ayarlarınıza aşağıdaki linke tıklayarak ulaşıp, istediğiniz değişikliği uygulayabilirsiniz.
https://www.google.com/settings/u/0/ads/authenticated
Google ayarlar için reklam sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkacak seçeneklerden istediğiniz değişimleri yapın. 

Bu seçenekler nelerdir?

1. Web genelinde Google reklamları
2. Cinsiyet
3. Yaş
4. Diller
5. İlgi alanları
6. Engellenen reklam verenler
7. Google reklamlarını devre dışı bırakma
Ayrıca yapabileceğiniz bazı ayarlarda mevcuttur. Web Yönetici Araçlarına giriş yapın → https://www.google.com/webmasters/tools/home
→ Sağ üst de dişliye tıklayın
Web Yönetici Araçları tercihlerine tıklayın
→ Açılan sayfada seçeneklerinizi belirtin
Web yönetici araçları ayarlar sekmesi
Adsense hesabınıza giriş yaparak Reklamlara izin ver Reklamları engelle seçeneklerini de kullanabilirsiniz.
→ Ana Sayfa → Hesap ayarları → kişisel ayarlar → Görüntüleme dili
Ayrıca reklam verenlerin reklam gösterime sunduğu reklam üstüne mausu yanştırdığınız da görülen reklam iptalini kullanmanız da mümkündür.
Aşağıda reklam ayarlarına sizi götürecek uygulamanın resmi görülmektedir inceleyiniz.
Adsense reklam işaretlerini kullanma

Yorumlar

 1. Merhaba Baba Dinamik Bloga geçtim düzenlemem de yardımcı olur musun lütfen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Tuğçe Güney Kızım 10 dk sonra bakarsın bloguna.Okey

   Sil
 2. Hocam ne kadar uğraştıysam da bi türlü Adsense işini beceremedim. Hiçbir şekilde reklam veremiyorum. Blogunuzda önceden yazdıklarınızı da okudum, denedim ama olmuyor. http://bugraderci.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Buğra Derci :
   Bey, Merhaba, eskisi gibi değil artık.Maalesef forumları okursanız Adsense satılık 50 / 70 dolar diyecek kadar Google Ürünlerini satmaya çalışan bu milletin zihniyeti olduğu sürece bu işler dahada güçleşecek.Masum insanlarda bunların yüzünden sıkıntı çekecekler.Sabır ve beklemekten başka yapılacak birşey yok.Blog yazınıza baktım. Çok güzel bir arka plan olmuş.Ancak Kişilere yönelik sakın yazı yazmayın lütfen.Google içerik kriterlerine özen gösterin. Yoksa geri dönülmez bir yola giriş başlatmış olursunuz.Yazıların alt kısmına Linkwithin uygulamasını ekleyebilirsiniz.Görüşmek üzere.Başarılar temenni ederim.

   Sil
  2. Linkwithin'i yaptım, baya kullanışlı bi uygulamaymış. Dinamik blogger şablonuyla ilgili en derli toplu bilgi sizin blogunuzda. Çabanız için teşekkürler.

   Sil
  3. @Buğra Derci
   Bey merhaba; Dinamik Blogger ilk kullanlardan biriyim.Birçok yazım orda burda kopyalanmıştır.Bizzat yaşayarak yazdığımdan derli toplu olmak zorunda.Yani bir arşiv düşüncesi gibi blog kullanmaya çalışıyorum.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.Size de iyi çalışmalar dilerim.

   Sil
 3. Adnan bey benim adsense reklamlarında tex şeklinde olanlarında ok işareti görünmüyor onu nasıl yapabilirim acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @cartoons
   Merhaba, hangi blogda görülmüyor.Birde 3 reklamı aynı yere koymuşsunuz.3reklamı da dağıtsanız bence daha fazla sonuç alırsınız.

   Sil
 4. Adnan Bey öncedende başınızı kısa süreliğine ağrıtmıştım kusra bakmayın yine birkaç sorum olacak size.İnternet siteme adsense hesabı almak istediğimde politika uygunsuzluğu sorunuyla karşılaşıyorum yazılarım özgün resimlerimi kendim alıyorum editliyorum yazılar tamamen benim düzenlemeleri yaptım eksiğim yok neden kabul edilmiyorum sizce sitemde önerebileceğiniz düzenleme veya bunu yaparsanız kesin hesap alırsınız diyeceğiniz bir yol varmıdır lütfen yardımcı olun saygılar.
  www.announcerman.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @Ali Aslan : Bey merhaba, lütfen başım hiçbir zaman ağrımaz aksine cevap vermekten zevk duyarım.
   Google içerik polikalarını uyum sağlamıyor bu nedenle tepki aldınız.
   1. Yazılar çok dağınık ve toplamı bir prağrafdan oluşuyor.
   2. Resim öznitelik dediğimiz uygulama eksik
   3. Sade bir Türkçe ile yazmanız gerek.Google translate zaten birçok Ülke diline çeviri yapıyor.
   4. Yazının devamı yanlış kullanılıyor.
   5. Google Plus ile tam ilişkilendirilmemiş
   6. Resminiz avadar ve sizi yansıtmıyor
   7. Gazete reklamı için çok acele etmişsiniz.
   8. Sidebarda gazete gadgetine tıklandığında gazeteye link vermişsiniz.
   9. Blog yazı başlıklarınız çok uzun, arama sonuçlarında görülmeme durumu var.hatta bootlar bile okumayabilir.
   10. Yazı başlıklarında mümkün olduğunca ünlem, soru, iki nokta üst üstte işaretleri kulllanmayın.Bunlar Html kodlamalarında kullanılan işaretlerdir.
   11. Yazılarınız için etiket görülmüyor
   Google bootlar resimleri okuyamazlar.Yukarıda saydıklarımı düzenledikten sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz.Kesin kararı Adsense verir. Adsense ve Google içerik polikaları aynı değildir hatırlatmak isterim.Her ikiside ayrı ayrı işlem içinde çalışırlar.

   Sil

Yorum Gönder

Adsense Makaleleri