Google Sites sitelerinde AdSense Reklamı Durduruldu

Google Sites AdSense Reklamı
Google Adsense, 10 Ekim 213 tarihi itibari ile Google Sites site sayfalarında Adsense reklam ekleme uygulamasının yapılamayacağını duyurdu. Bu tarihten sonra Adsense reklam kodunda değişiklik yapmak mümkün olmayacak. Google Sites site sayfalarında daha önce uygulanmakta olan Adsense reklamları olduğu gibi kalacak gösterilmeye devam edecek. Daha önceden yayınlara eklenen reklamlar üzerinde herhangi bir değişiklik olmayacak reklamlar devam edecek.
Google Sites sayfalarınızdaki reklam alacaklarınız hesabınıza aktarılacak. İstediğiniz zaman reklamları silebilirsiniz. Ancak yeniden kuramayacağınızı hatırlatmak isterim.

Google Sites sitesinde yapılan bu değişiklik, sahibi oldumuz web sitelerindeki reklamları etkilemeyecek. Diğer Web sitelerinize ekleyeceğiniz yeni reklam kodu oluşturmak üzere www.google.com/adsense adresinden AdSense hesabınıza giriş yaparak reklam oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Google Sites Sitelerde alınan bu karara ticari gözle bakıldığında, alınan karar uygulamasını haklı olarak görmek gerekiyor. Ancak bu uygulama beraberinde büyük bir eksikliğide getirmekte. Reklamlar bir sitenin süsü gibidir. Şahsen ben reklamlardan kazançdan fazla görsel güzelliğine bakıyorum. Neden derseniz? Adsense reklamlarından zaten büyük kazançlar sağlayamıyorsunuz.

Ancak web sitelerinde büyük bir eksikliği tamamlayan bir görsele sahip. Google Sites kullanan biri olarak şahsen benim bu web sitesindeki uygulamadan dolayı, siteyi kullanım zevkim yok oldu. Birçok kullanıcının da ilgi duymayacağına eminim. Bu düşünce çerçevesinde ürüne olan ilginin ve kullanım oranında azalacağı düşüncesindeyim. Umarım bu uygulama yerini farklı bir servise bırakır. Google Sites ile yapılmış sitemden bir görüntü.

Google Sites

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları