Facebook Pano Nasıl Çalışır

Facebook Pano ve Yeni Tasarım açıklamaları
Facebook yeni tasarıma nasıl geçerim, sol tarafta yer alacak olan siyah görünümlü uygulama panosu nasıl çalışır? Konular hakkında yaptığım araştırma sonuçlarını aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Şu anda belirli bir kesim üzerinde yaptıkları çalışmalar, Facebook’un yeni tasarıma henüz geçmediği ancak çok kısa zaman içinde geçeceği anlamını taşımakta. Bu nedenle ayarlarınızı fazla kurcalamayın. Birçok web sitesi Facebook pano nasıl çalışır konusunu yardım dosyalarından alarak, blog/site yazılarında şöyle yapın böyle çalışır şekli ile anlatmışlar. Yazılan yazıları incelediğimde herkes aynı şeyi anlatmış ancak Pano modülünün henüz çalışmadığını hiçbiri belirtmemiş. Forumları incelediğimizde de aynı tutarsızlığın söz konusu olduğunu gördüm. Facebook’a çok fazla giriş yapan biri değilim. Ancak böyle önemli bir konuda haberi doğru vermek gerektiğine inanan biriyim. Öncelikle Facebook pano’nun ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için kısa bir açıklama yapalım.

Facebook pano nedir?

Facebook’un uzun süredir üzerinde çalışma yaparak, pilot kişiler üzerinde deneysel çalışmalarını yürüttüğü sol tarafta (Sidebar) açılan uygulamaların siyah bir bar şeklindeki görünümünden oluşmaktadır. Facebook bu çalışmasına pano ismini vermiş. Bu çalışma pano haricinde içerikleride ilgilendiren bir uygulama olarak karşımıza çıkacak. Maus ile resim üzerine gelince, resimin büyümesi, Google Plus benzeri (+) sekmeler ve mobil ceplerle olan entegrelerden oluşmakta. Kısaca görselleşmeye ağırlık verilerek Facebook kullanıcılarını sitede tutabilmek için yapılan yeni bir uygulama. Konuyu kendi dilimizde (Türkçe) ve Dünya dillerinde anlatan video'sunu aşağıda veriyorum. Konu hakkında daha fazla bilgiyi bu video’yu izlediğinizde anlayacaksınız. Not : Video gizlendiğinden dolayı kaldırılmıştır. Güncellleme : 02.06.2015
YouTube videolarını, Türkçe ayarlayarak izleme konusunda yardım.
Facebook Pano görseli şu şekilde ;

Facebook Pano

Facebook yeni Pano uygulamasına nasıl katılabilirim ?

Facebook yeni Pano uygulamasına buradan giriş yaparak “beni de sıraya al sekmesine tıklamanız, sıraya alınmazı sağlayacaktır. Not. Facebook tarafından ilgili sayfa kaldırılmıştı. Güncelleme 02.06.2015 Her ne kadar facebook sitesine girmesem de Teknolojiyi takip ediyorum. Yukarıda ki bağlantı ile giriş yapıp katıldığımda katılım sayısı 12 kişi görülüyordu. Bu demektir ki henüz çok kişi bu uygulamayı bilmiyor. Açılan sayfayı en altta doğru kaydırın davetiye niteliğindeki yazıyı göreceksiniz.
Facebook pano katılım listesi.

Facebook pano yeni uygulama giriş ekranı