Adsense Yeni Ödeme Sistemini Değiştirdi

Google Adsense yeni ödeme sistemi hakkında açıklamalar
Diğer Google Ürünlerinde olduğu gibi,  Adsense de kendini yenileyerek yeni ödeme sistemine geçiş yaptığını duyurdu. Duyuruları, Adsense resmi blog’undan takip edebileceğiniz gibi, blog kazançlar sekmesinde hesaplarınızdan da kontrol edebilirsiniz. Kazançlar sekmenizde Adsense hesabınıza giriş yapın. Sizi karşılayan duyuru mesajınızı göreceksiniz. Tam bilgi almak için yardım forumlarını inceleyin.
Adsense Grupuna katılarak sorunlarınızı çözmeye çalışın sorularınızı belirtin.

Adsense açıklamaları :

Kaynak : Adsense yardım forum :

Ödeme sistemimizi iyileştirmek için bazı değişiklikler yaptık. Gerekli işlemlerin, değişikliklerin ve yeni ödeme süreçlerinin getirdiği ek faydaların özetini aşağıda bulabilirsiniz. Yenilikler nelerdir?

Tasarımı yenilenen "Ödemeler" ve "Ödeme ayarları" sayfaları: 

"Ödeme özeti" artık "Hesap hareketleri geçmişi" olarak adlandırılıyor."Ödeme yöntemi" artık "Ödeme şekli" olarak adlandırılıyor."Ödenmemiş kesinleşmiş kazançlar" ise artık "Mevcut bakiye" olarak adlandırılıyor.Yeniden tasarlanan işlem geçmişi tablosu, en son etkinlikleri en üstte görmenizi sağlamaktadır.Yeni araç çubuğu desteği, işlem bilgilerini filtrelemenize, yazdırmanıza, dışa aktarmanıza veya indirmenize olanak tanımaktadır.

Ödeme ayarlarınızla ilgili daha fazla esneklik:

Süresi uzatılan yeni takvim, ödeme bilgilerinizi her ayın 20'sine kadar değiştirmenize olanak tanımaktadır.Raporlama para biriminize göre, varsayılan ödeme eşiğinden daha yüksek olan herhangi bir ödeme eşiğini seçebilirsiniz.Ayrıca, ödemelerinize kendi belirleyeceğiniz bir tarihe kadar duraklatma uygulayabilirsiniz.

Ödeme arayüzünde gezinme konusunda iyileştirmeler yapıldı:

"Ödeme ayarlarınızı" ve "Alacaklı profilinizi" yönetebileceğiniz merkezi noktalar.Gittiğiniz sayfalara göre bağlama uygun yardım görüntülenir.Önceki ödemelerinizin tümünü görüntüleyebilmeniz için, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, eski "Ödeme özeti" sayfasına verilecek bir bağlantının yanı sıra birtakım iyileştirmeler eklemeye devam edeceğiz.
Yukarıda anlatılan açıklamalar Adsense yardım formundan alıntı olup, yeni Adsense kullanıcılarına yol göstermesi amacı ile düzenlenmiştir. Umarım size de uzun süre yol gösterip yardımcı olur.