Blog’unuzu arama motorlarında uyumlu hale getirin

Blog ayarlarınızı yapılandırın Seo
Blog’unuz arama motorlarında çıksın ; Blog'unuzu oluşturdunuz , tanıdıklarınıza blog adresini verdiniz. Sizi bulmasını sağladınız. İşiniz bittimi hayır. Blog'unuzun ziyaretçi sayısını nasıl arttıracaksınız. Şimdi neler yapabiliriz onları inceleyelim. Arama motorları, blogunuzu bir şekilde bulacaklardır. Ancak bu işlem uzun bir zaman alabilir. Sabırlı olarak bu zamanı kısaltabilirsiniz. Blog'unuzun arama sonuçlarında çıkması için sizin de yapabileceğiniz ve bu süreci hızlandırabileceğiniz bazı konular mevcuttur.

Blog'unuza içerik eklediğinizde yayında olduğu sürece arama motorları tarafından ziyaret edilecektir. Bundan kuşkunuz olmasın. Ancak bu süreci beklememiz gerekmemektedir. Blog'unuzu Google, MSN, Yahoo gibi tanınmış arama motorlarına kendinizde kaydedebilirsiniz.

Başlık Kısmını ve Meta Etiketlerini düzenleyerek başlayalım ;

Başlığınızı uygun hale getirmeniz arama motorları tarafından daha iyi indexlenmesini sağlayacaktır. Sitenizin başlığı web tarayıcısın sol kenarında gösterilen kısımdır. Başlık sayfaları < title> etiketi ile belirlenir.  Ayrıca blog'unuzu küçük bir tanıtım ile de gösterebilirsiniz.

Şimdi aşağıdaki etiketleri bulalım. Bu etiketi sildikten sonra;

<title><data:blog.pageTitle/></title>
Buradaki bu kodu demin sildiğimiz etiketin olduğu yere yapıştıralım. (iç kısımdaki yazıları kendinize göre yazmayı unutmayın.)

<b:if cond='data:blog.pageType != "item"'>
<title> Net Ek İş | Network marketing uygulamaları hakkında yazılar</title>
<b:else/>
<title><data:blog.pageTitle/></title>
</b:if>

Bir müddet sonra yazı yazıp, uygulama ekledikçe arama motorlarında görülmeye başlayacaksınız. Blogu’unuzu arama motorlarına mutlaka kaydedin. Arama motoru denince ilk akla gelen ve dünyacada tanınan Google akla gelmektedir. Bu nedenle aramalarda üst sıralarda yer almak için sitemizi kayıt etmeliyiz.

Google’ a kayıt yaptırın:

Google de üst sıralara çıkabilmek için ilk etapta blog'unuzu Google tanıtabilirsiniz. İşe ilk olarak blog'unuzun URL'sini Google ye tanıtarak başlayın.
Buradan http://www.google.com.tr/add_url.html adresine girerek blog'unuzun URL adresini girin isterseniz blogunuz hakkında kısa birde açıklama yazabilirsiniz.

Msn ve Binge kayıt:

Buraya blog'unuzun veya sitenizin URL adresini girerek kaydedebilirsiniz.
Yahoo’ya kayıt: buradan Yahoo hesabınız ile giriş yaptıktan sonra kaydedebilirsiniz.

Kategori Makaleleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları