Tarayıcınıza Google Çeviri ekleyin tüm dilleri okuyun

Google çeviri
Googel+ İçin Google Çeviri eklentisinin tarayıcınıza kurulumu
Google + artık tüm yaşantımıza girmiş durumda.Her ne kadar facebook kullanıcıları henüz tam olarak gelmemiş olsalarda, sonunda seçimlerine google+ ekleyecekleri kesindir.Google + seviyorum.Ancak bugüne kadar neden tarayıcı dil çevirisi eklenmedi anlamış değilim.

Ülkemde ben bu dil sorununu kendi yöntemlerimle hallediyorum.Herhangi bir ülkenin insanını googel +1' lediğimda yada yorum yazdığımda, yazdığımı anlayamadıkları cevabını aldım.Oysa bende o kişilerin dilini bilmiyorum.Uyguladığım eklenti sayesinde google + da yazılanları istediğim zaman seçip anında çeviri yaparak anlayabiliyorum.Ya bu eklenti bilinmiyor, yada bilinipte kullanılmak istenmiyor.Ben çin, japon, ingiliz, rus vs hertürlü yazılan dili rahatlıkla okuyabiliyor ve yazabiliyorum.Zaten bir kısmını tarayıcımız translate yapıyor.Yapamadığı kısmıda eklentiyi kullanarak çözüyorum.Eklentiyi daha önceki google + için google çeviri adında yazmıştım. bilmeyenler için bir hatırlatma olsun diye tekrar biraz daha farklı anlatmak istedim.Eklentimizi hemen kurmak için google + google çeviriye gidiyoruz. Chrome ekle tıklayarak eklentiyi izin verip kurulumu gerçekleştiriyoruz.Eklentinin resmi yukarıda verilmiştir.Kurulum tamamlandıktan sonra tarayıcınızda görülen görüntüsü aşağıdaki resimde gösterilmektedir.
Resim:1 Google+ için Google çeviri

                                               Google çeviri
Resim : 2 Google+ için Google çeviri özelleştirmesi
Tarayıcıdaki resmin üzerine sağ tıklayarak ve Seçeneklerden özelleştirme yapabilirsiniz.

Google çeviri
Eklentiyi tamamen kaldırmak yada etkisizleştirmek istediğinizde aşağıda yazdığım yolu izleyerek seçiminizi belirleyebilirsiniz.İngiliz anahtarı sağda üstte köşede tıklayın> Seçenekler > Uzantılar>Seçiminizi belirleyin ve çıkın otomatikman yaptığınız işlem devreye girecektir.
Resim : 3 Seçenekler-Uzantılar


Uzantılar