İnternetiniz Neden Yavaş

İnternet hızınız sizi çıldırtacak kadar yavaşsa, işte yapmanız gerekenler.Öncelikle yavaş diyebilmeniz için internet hızınızı bir teste tabi tutmanız gerekiyor. Türk Telekom'un internet sitesindeki ADSL Hız Testi ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bilgisayarınızı test etmek için tüm uygulamaları kapatıp bu linke tıklayarak sonucu görebilirsiniz..

Sonuç beklentilerinizin altındaysa ilk akla gelen sebeplerden biri bilgisayardaki virüs yada ajan yazılım (Spy)'lardır. İşte bilgisayarınıza virüs yada spy olup olmadığını araştırmanın en pratik yolu…
Öncelikle tüm internet sayfalarını kapatınız. Daha sonra ;
Başlat > Çalıştır > cmd > netstat komutunu giriniz. Bu komutun ardından sıralanan tüm bağlantılar, arka planda çalışarak değişik adreslere bağlantı kurarak sizin download yapmanızı engelleyen Virüs yada Spy'lardır. Bunları silmek için Anti-virus ve Anti-spy programlarını kullanabilirsiniz.
Aynı uygulamalar diğer sistemler içinde çalışabilir.Mevcut proğramlar ile kontrol etmek en doğrusudur.manuel olarak silme yapmayın.Google'un bir talk proğramınıda burda görebilirsiniz.

Kategoriler ➤

Daha fazla göster

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları