İnternetiniz Neden Yavaş

İnternet hızınız sizi çıldırtacak kadar yavaşsa, işte yapmanız gerekenler.Öncelikle yavaş diyebilmeniz için internet hızınızı bir teste tabi tutmanız gerekiyor. Türk Telekom'un internet sitesindeki ADSL Hız Testi ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bilgisayarınızı test etmek için tüm uygulamaları kapatıp bu linke tıklayarak sonucu görebilirsiniz..

Sonuç beklentilerinizin altındaysa ilk akla gelen sebeplerden biri bilgisayardaki virüs yada ajan yazılım (Spy)'lardır. İşte bilgisayarınıza virüs yada spy olup olmadığını araştırmanın en pratik yolu…
Öncelikle tüm internet sayfalarını kapatınız. Daha sonra ;
Başlat > Çalıştır > cmd > netstat komutunu giriniz. Bu komutun ardından sıralanan tüm bağlantılar, arka planda çalışarak değişik adreslere bağlantı kurarak sizin download yapmanızı engelleyen Virüs yada Spy'lardır. Bunları silmek için Anti-virus ve Anti-spy programlarını kullanabilirsiniz.
Aynı uygulamalar diğer sistemler içinde çalışabilir.Mevcut proğramlar ile kontrol etmek en doğrusudur.manuel olarak silme yapmayın.Google'un bir talk proğramınıda burda görebilirsiniz.