Google URL Kısaltıcı Kullanarak Bağlantılarınızı Basitleştirin


Google’un URL kısaltıcı hizmetini kullanarak tüm bağlantı linklerinizi kısaltabilir, eklediğiniz bağlantı linki için istatistik bilgi alabilirsiniz.

Google E-Mail hesabı olan tüm kullanıcıların web sitesi olmasa da günlük yaşamında, sosyal paylaşım siteleri, yorum pencereleri, resim paylaşımları, ürün satış takibi, gibi birçok alanda uzun bağlantı linkini kısaltıp kullanabileceğiniz bir uygulamadır.
Kısaltılmış URL görünümü


Siz kullanmasanız da, Google web internet ortamında bağlantı oluşturabilecek her hizmet için URL kısaltıcı hizmetini kullanıyor. Nasıl kullanıyor diye merak etmiş olabilirsiniz! Kendiniz deneyin sonuçları inceleyin.

İlgili: Google URL Kısaltıcı web sitesine giriş yapın.

Açılan sayfaya aşağı kaydırın ve sağ alt kısımdaki link sayısını inceleyin.

Google URL Kısaltıcı Kullanımı:

1. Google URL Kısaltıcı web sitesine giriş yapın. 

2. Bağlantılarınızı Basitleştirin metin altındaki pencereye uzun bağlantı linki kopyalayıp yapıştırın.


3. URL’yi kısalt butonuna tıklayın. Açılan pencerede kısa URL’yi CTRL+C klavye kısa yolu ile kopyalayın.

4. Kopyaladığınız kısa URL’yi istediğiniz yerde artık paylaşabilirsiniz.

5. Pencere altında yazan mesajı okuyun. “Tüm goo.gl URL'leri ve tıklama analizleri herkese açıktır ve herkes tarafından erişilebilir.” Paylaşılan kısa URL kamuya açık olduğundan herkesin görebileceğini unutmayın. Zaten paylaşıma açık olmasaydı kimse paylaştığınız URL’yi göremezdi.

6. Paylaşılan URL sayımı, Tüm tıklamalar metin altında görülür.

7. Ayrıca, Sağ tarafta Tüm tıklamalar bağlantı link satırı üzerine fareyi getirin “M” harfini “more_vert” göreceksiniz. “M” harfine ve analiz satırına tıklayın. Bağlantınıza tıklama aldıysanız analiz satırından bakabilirsiniz.Önemli Not: Google URL Kısaltıcıyı Kötü Amaçlar için Kullanmayın. Google Hizmet Şartları.

Yorumlar

Editörün Seçimi Makaleleri Oku: