Blogger’un Yeni Özel Karakter Ekleyin Eklentisi


Blogger, blog kullanıcıları için makale Yazı Editör menü gezinme çubuğuna Yeni “Özel karakterler ekleyin,” simge ekledi. Yazı Editör menü gezinme çubuğuna eklenen bu simge aslında çokta yeni bir uygulama değil. Yenilenen Google Drive ile ilgili yazılarımı takip eden okuyucular, Yazı Editör menü gezinme çubuğuna eklenen bu simgeyi “Özel karakterler ekleyin,” daha öncede görmüş olmalılar. Büyük izle..


30/04/2012 tarihinde, Google Dokümanlar ile yapılan örnekler başlıklı yazımda bir görsel ile kısaca bahsettiğim konulardan biridir. Ancak konuya ilginin az olması hiçbir yorum bırakılmaması nedeni ile yazının devamını getirmediğim bir çalışma oldu.

2012 senesinde anlatmaya çalıştığım bu konu, bugün Blogger yazı editöründe “Özel karakterler ekleyin,” ismi ile simge olarak blogger’a eklendi. Eski ismi Google Dokümanlar yeni ismi Google Drive, ile ilgili birçok özellikleri ilgili makaleleri takip ederek Blogger yazı editöründe olmasa dahi, siz halen kullanabilirsiniz. Bu imkana sahipsiniz. Yeter ki hayal gücünüzü çalıştırın.

Blogger’a eklenen “Özel karakterler ekleyin,” simge bilgileri nerede bulunuyor? Bu simgeleri yazı editörü dışında kullanabilir misiniz? Gibi sorularınız var ise ilgili adımları takip ederek nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

Blogger’a Eklenen Özel Karakterler Ekleyin Simge Bilgileri:

1. Google Drive açın.

2. Google Dokümanlar sayfasını açın ve ilgili adımları takip edin.

3. Google Dokümanlar → Menü çubuğu Ekle ismine dokunun → Özel karakterler “Özel Karakterler Ekle” ismine tıklayın. 

4. Blogger’a simge olarak eklenen, “Eklenen Özel Karakterler Ekleyin” penceresini göreceksiniz. Büyük izle..

Özel Karakterler Ekleyin Simgelerini Yazı Editör Haricinde kullanma:

Google Dokümanları Yazı editörü gibi kullanabilirsiniz. Dokümanlar ile yazınızı yazabilir çeşitli simgeler, resimler, şekiller ekleyebilirsiniz. Büyük izle..


Ayrıca okuyun: Google Drive Microsoft Office Word Gibi Kullanma

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız blog içinde gördüğünüz tüm yazılanların, 2012 senesinden bugüne kadar Google dokümanlarda hazırlandığını ve blog editörüne aktarıldığını söyleyebilirim.

Google Drive Kategorisinde yazılan makaleleri bağlantı linkinden inceleyebilir, ilk çıkan güncek yazıları, RSS veya Takip Etme butonlarını kullanarak haberdar olabilirsiniz.

Google Drive Yazılımına sahip değilseniz, Google’un Web sitesinden Google Drive İndirin ve bilgisayarınıza kurun. Anlaşılmayan veya farklı konular için görüşlerinizi yorum penceresi yardımı ile belirtin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Blogger Açılır Menü Oluşturma

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows 10 ve 8.1’de Oturum Parolasını Kaldırma

Aynur Nur - Acı Kaybımız

Windows Update 80240016 Hatasını Düzeltme

D-Smart Web İnternet Bağlantı Sorun ve Çözüm Ayarları