Ana içeriğe atla

Wix Sitesinde Posta Kutusu Oluşturma


Ücretli Wix site kullanıcıları posta kutusu, mail bilgilerini yapılandırarak wix sitesin de kullanabilir mi? Wix posta kutusu nasıl yapılandırılır? Wix ile site kurmayı düşünen birçok kullanıcı site yapılandırma işlemine geçtiğinde en önemli yaşadığı zorluklardan biri de e-posta hizmetlerinin sunulduğu Posta kutusudur. Posta kutusunu yapılandırmak zor mudur? Hayır zor değildir. Ancak bu işlemi yapmanın bir karşılığı vardır.

Wix sitesi yayına başladığından bu güne kadar birçok gelişim sağladı. Ancak bu gelişim ve yapılandırmayı tamamen ticari olarak düşünmek gerekir ki bu da çok doğaldır.

Açık kaynak yazılımı ile Dünya sıralamaları arasında yer alan WordPress ile bir Domain ve Sunucu aldığınızda Domain aldığınız sağlayıcınızın oluşturduğu mail giriş bilgilerini sunucu ayarlarınızdan yapılandırarak çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Her yiğidin yoğurt yemesi farlıdır misali, Wix sitesi de kendine özgü uygulamaları kullanmaktadır. Öncelikle Wix sitesinde, Posta kutusu nerede bulunur bu konuyu inceleyelim ve diğer detaylara geçelim.

Wix sitesinde Posta kutusu nerede bulunur?

1. Wix sitesine giriş yapın.

2. Açılan pencere üst menüde Abonelikler ismini göreceksiniz. Maus’u bu isim üzerine getirin.

3. Posta kutuları ismini göreceksiniz, tıklayarak açın.
Wix Posta kutuları menüsü

4. Açılan pencerede “Bir Kişiselleştirilmiş posta kutusu alın” yazısını göreceksiniz. Üzgünüm bu açıklama hiç de iyi görülmüyor. Açıklamaları okuduğunuzda, Wix sitesinin Google ile yapılan anlaşma sonucunda Posta kutusunun ücretli olduğu fark edeceksiniz.
Kişiselleştirilmiş posta kutusu alın penceresi

5. “Bir Kişiselleştirilmiş posta kutusu alın” ifadesinin ne anlama geldiğini merak ediyor olmalısınız bakın aşağıdaki resimde posta kutusu almanın maliyetleri nedir inceleyin. Hemen eklemek istiyorum. Google hesabı açarak, Google’un bizlere kullanmamız için ücretsiz verdiği uyguları düşünün ve aradaki farkı anlayarak neler kazandığınızı değerlendirin.

Kişiselleştirilmiş posta kutusu fiatları

Kişiselleştirilmiş posta kutusu alıp kullanma:

Posta kutusu satın alıp kullanmayı düşünüyorsanız aşağıda anlatılanları takip ederek, domain sağlayıcınızdan aldığınız bilgiler ile yapılandırmaya çalışabilirsiniz.

MX kayıtlarını eklemek veya güncellemek için:

1. Wix hesabınızda oturum açın.

2. Abonelikler sekmesi zerine gelin Etki alanı için tıklayın.

3. İlgili alanın yanındaki ok işaretine tıklayarak genişletin.

4. Posta kutularına tıklayın.

5. MX ayar kayıtlarınızı yapılandırma veya değiştirmek için tıklayın.

6. E-posta Sağlayıcısı açılır menüsüne tıklayın ve diğer seçin.

7. Başka ekle tıklayın, yeni bir MX kaydı ekle veya var olan bir kaydı düzenleme sonrası tamama tıklayın.

NOT:
MX kaydı, bir adres değil, bir IP numarasıdır. MX kayıt örneği: mx1.biz.mail.yahoo.com

MX kayıtlarınızı girerken sadece küçük harfleri kullanın.

Wix sitesine etki alanınız bağlı ve size ev sahipliği yapıyor ise MX kayıtları kontrol edilir.

MX kayıtlarından emin değilseniz, bunları yapılandırmak için geçerli e-posta barındırması için wix sitesi ile irtibata geçin.Son olarak, E-posta kayıdınızın doğru yapılandırılması için, CNAME kaydının bir MX kaydı, A veya CNAME kaydı ile eşleştirilmiş MX kaydını eklemeden önce eklenmelidir.

Ayrıca bizimle irtibata geçerek, bir Wordpress site kurabilir, kurulum aşamaları sonrasında sitenizi yapılandırma konusunda yardım alabilirsiniz. Buradan barındırma hizmet paketlerini seçebilir, daha Profosyonel site talebinde de bulunabilirsiniz. Siz hayalinizdeki siteyi düşünün bizimle irtibata geçin sitenizi biz tasarlayalım.

İletişim bilgilerine Ref: Adnan Güney, yazarak hizmet paket ve isteklerinizi belirtin. Daha fazla bilgi için Destek bilgilerine ulaşın inceleyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …