Ana içeriğe atla

Blogger Ana Sayfa Footer Alt Bilgi İlgili Mesajlar Eklentisi

Blogger, Ana sayfa alt bilgi Footer üzerinde diğer yazılarınıza etiketleriniz ile bağlantı veren popüler yazılar benzeri Benzer Mesajlar Eklentisi. Blog makaleleriniz altında Related posts İlgili mesajlar, Bunlarda hoşunuza gidebilir, benzeri en sevdiğiniz yazılarınıza eklediğiniz etiketleri kullanarak oluşturabileceğiniz ilgili mesajlar Related posts gadget eklentisi. Related posts gadget eklentisini blogunuza kurduktan sonra istediğiniz zaman yazı etiketlerinizi değiştirerek farklı makalelerinizi gösterebilirsiniz. 

Etiketlerden oluşan, popüler yazılar benzeri eklenti penceresinde görülebilen özellikler ise, makale yazı resmi, makale yazı başlık linki, yazı açıklaması ve daha fazla bilgi edin.. açıklamalarından oluşmaktadır. 

Hiçbir yerde bulamayacağınız bu eklenti hakkındaki açıklamaları aşağıda takip ederek blogunuza ekleyebilirsiniz. Aklınıza hemen şu soru gelebilir! Bu eklenti blogunuzdaki yazıları nereden buluyor? Eklenti içindeki kodlama blogunuzdaki RSS makale akışındaki tüm yazıları çekerek ilgili eklenti içine aktarıyor cevabı herhalde yeterli olacaktır.

Blogunuzda mevcut olan Popüler yayınlar eklentisi ile istediğimiz tüm yayınları göstermeniz mümkün değildir.

Popüler yayınlar eklentisinin en çok okunan yazıları göstermesi düşüncesinden hareket ederek, yazılarımıza atadığımız etiketlerimiz de Popüler yayınlar gibi gösterilebilir fikri ile bu yazı düzenlenmiştir.

Etiketlerinizden oluşan, Benzer yazılar eklentisi ile, resim boyutu, yazı uzunluğu, genişliğini, yazı satır sayısını, değiştirerek yayınlarınızı gösterebileceksiniz.

İlgili yazılar benzeri Etiket Yayın Eklenti kodları, Html/JavaScript Gadget’ine kurulmakta olup, yazınıza atadığınız etiketinize bağlı olan tüm son yazılar görülmektedir.

İlgili yazılar benzeri Etiket Yayın Eklenti
Bu yöntem ile blog ana sayfanızda görülmeyen birçok yazınızı öne çıkarıp okuyucu kitlenizi arttırabilirsiniz.

Benzer makaleler Etiket Yayın Eklenti kurulum uygulaması :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Sırası ile Yerleşim → Gadged ekle → Html/JavaScript Gadged’ini bularak aşağıdaki kodları eklemeden önce, bir metin dosyasına yapıştırın.

3. İlgili alanları aşağıda açıklanan şekilde yapılandırarak gadgetinize ekleyin.
<link rel="stylesheet" type="text/css" scoped="scoped" href="http://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/multi-feed/multi-feed.min.css"/>
<style type="text/css" scoped="scoped">
/* Custom CSS */
.list-entries {
 margin:5px;
 width:240px; /* Label widget */
 float:left;
 font-size:11px;
}
</style>

<div id="feed-list-container"></div>
<div style="clear:both;"></div>

<script type="text/javascript">
var multiFeed = {
  feedsUri: [    
    {
      name: "Blog ipuçları",
      url: "https://adnanguneyarsivi.blogspot.com",
      tag: "Blog%20ipuçları"
    },
    {
      name: "Web araçları",
      url: "https://adnanguneyarsivi.blogspot.com",
      tag: "Web%20araçları"
    },
    {
      name: "Eklentiler",
      url: "https://adnanguneyarsivi.blogspot.com",
      tag: "Eklentiler"
    },
    {
      name: "Seo",
      url: "https://adnanguneyarsivi.blogspot.com",
      tag: "Seo"
    }
  ],
  numPost: 1,
  showThumbnail: true,
  showSummary: true,
  summaryLength: 70,
  titleLength: "auto",
  thumbSize: 72,
  containerId: "feed-list-container",
  readMore: {
    text: "Daha fazla bilgi edin..",
    endParam: "?max-results=10"
  }
};
</script>
<script type="text/javascript" src="http://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/multi-feed/multi-feed.min.js"></script>
<div style="font-size:9px;text-align: center;">By <a href="http://guney59.blogspot.com/2016/01/blogger-populer-yaynlar-benzeri-populer.html"target="_blank"> Adnan Güney Gadgeti Al</a></div> 

Popüler Etiket Yayın Eklenti kodlarını Özelleştirme :

width: 300 px, Temanızın genişliğine göre değeri değiştirin.

font-size : 11px, Yazı büyüklüğünü buradan değiştirin.

name : "Blog ipuçları" : Etiket başlık ismi.

url : https://adnanguneyarsivi.blogspot.com, Url. kısmına kendi blog linkinizi girin. Blogunuzda Https koruması etkinleştirilmiş ise (s) harfini girmeyi unutmayın.

tag : Göstermek istediğiniz etiket kısmına kendi blog etiketlerinizi girin. Not: Etiketinizi tarayıcıdan almaya bakın. Örnek : ( Blog%20ipuçları )

numPost : 4, Alt alta kaç adet yazınız görülmesini istiyorsanız rakamı belirleyin.

summaryLength: 80 Yazı uzunluğunu kendinize göre belirleyin.

thumbSize: 72 Resim büyüklüğünü kendinize göre belirleyin veya bu şekilde kullanın.

Daha fazla bilgi edin.. : Farklı bir isim girebilirsiniz.

max-results=10 Alt sekme başlığına tıklandığında kaç ad. yazınız görülmesini istiyorsanız rakamı değiştirebilirsiniz.

showSummary : true : Link altında açıklama yazılarını göstermek istemiyorsanız, true ismini false olarak değiştirin.

showThumbnail: true Resimleri göstermek istemiyorsanız, true ismini false olarak değiştirin. Kodlar içinde açıklama yapılan yerler mavi ile renklendirilmiştir. Eklenti hakkında sorun yaşıyorsanız yorum yazarak sorunuzu belirtip yardım alabilirsiniz.

NOT: Popüler Etiket Yayın Eklenti kodlarını kullanıyor, emeğe saygı duyuyorsanız lütfen alt bağlantı linkini silmeyin.


Eklentiyi adnanguneyarsivi Blogumun alt bilgilerinden Canlı izleyebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Paint Net ile Resim arka plan Görüntüyü Şeffaf Yapma

Paint Net Resim editörü ile, Web sitenize yükleyeceğiniz resmin arka plan görüntüsünü görülmez şeffaf, transparan yaparak kullanabilirsiniz. Site başlık resmi, arka plan resmi, banner, logo, transparan resim ve çeşitli efekt araçlarını Paint.NET ücretsiz resim editörünü kullanarak yapmanız mümkün. Bilgisayarınıza Paint.NET ücretsiz resim editör programını kurmadı iseniz aşağıda verilen bağlantı linki ile programı indirip ücretsiz kullanın. 
Paint.NET resim editör programını zip sıkıştırmasından çıkardıktan sonra kurdugunuzda, program Ingilizce olarak karşınıza çıkacaktır. Diğer zip dosyasını da kurarak Türkçe’e çevrilmiş olarak göreceksiniz. Paint.NET ücretsiz bir program olmasına rağmen çok fazla seçeneği sizlere sunuyor. Resimlerinizi istediğiniz gibi tanzim edebileceğiniz ücretsiz bir resim editörü.

NOT: Programın kurulum ve çalışması için işletim sisteminizde, NET Framework 4.5 yüklü olması gerektiğini unutmayın.

Lisans: Ücretsiz, İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Kurulu…

Windows İşletim Sistemi 32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Fark

Windows İşletim Sistemi kullanan, bilgisayar kullanıcısı 64 bit işletim sistemlerini kullanmayı düşünerek bir çoğu bu sisteme geçmiş, ancak oyun ve performans deneyiminde sıkıntı yaşayarak tekrar 32 bit işletim sisteme geri dönmek durumunda kalmıştır. 32 Bit ve 64 Bit arasındaki sorunlar devam ederken ister istemez insan bu iki sitemi merak etmektedir. Bu iki sitem arasındaki fark, 32 bit ve 64 bit terimleri bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU) veri bilgilerini işleme şekilleriyle ilgilidir. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri sırasıyla 32 bit ve 64 bit işlemciye sahip bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Windows’un 64 bit sürümü 32 bit sürümüne nazaran daha fazla bellek (Ram) kullanımına sebep olur. Bu da performansı olumsuz yönde etkiler. O yüzden bilgisayarınızın performansına göre 32 bit veya 64 bit işletim sistemi seçmenizde fayda vardır. Örneğin, sahip olduğunuz RAM 4 GB ve altındaysa 32 bit sistem kullanmalısınız. Bu değerler üstündeyse 64 bit kullanmanızda bir sakınca yoktur ki…

Windows 10 Denetim Masası Komutlarına Kısa Yoldan Ulaşma

Windows 10 işletim sistemi arama penceresine tıklayarak bulmak istediğiniz komut dosyalarını kısa yoldan bir tıklama ile erişim ve kullanma ile ilgili açıklamalar. Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemini yeni kurdu iseniz denetim masasını bulmak için zorlanıyor olabilirsiniz. Denetim masasını arama çubuğuna yazarak bulabileceğiniz gibi daha kolay bir şekilde de ulaşmanız mümkündür. Denetim masasında bulunan komut dosyalarına kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımları inceleyin.
Windows 10 Denetim masası kısayol komut dosyalarını açma :1. Sol köşede bulunan 4 ad. kareden oluşan Windows 10 İcon’una maus'unuzu getirin ve sağ düğmesine tıklayarak çalıştırın.
2. Karşınıza Windows 10 Denetim masası komut seçenekleri çıkacaktır.
3. Denetim masasında mevcut olan birçok komutları artık bir tıklama ile açıp kullanabilirsiniz.

Paint ile Resim Boyutlandırma Seo

Windows yazılımında bulunan ücretsiz Paint resim proğramı ile blog resimlerini boyutlandır. Her bilgisayarda Windows işletim sistemi yüklü olduğundan windows’un ücretsiz resim proğramı Paint bulunmaktadır. Dinamik blogger yazı çubuğuna resim yazı ekleme , Blogger Favicon’unu kendin tasarla ve Blogger özel tema şablonuna slayt resmi yükleme ile ilgili yazımda ücretsiz resim proğramı Paint kullanımından sizlere bahsetmiştim.Google, Seo (Arama motoru optimizasyonu) sistemine haddinden fazla önem vermektedir.
Çünki Google bu sistem içinde gelişimini devam ettirmektedir.Bizlere düşen en büyük görev, kullanmakta olduğumuz ücretsiz Google ürünü Blogger’u en iyi şekilde optimize ederek hem kendimize hemde Google destek vermektir.Blog’unuzu optimize etmeniz gereken birçok uygulama mevcuttur.Biz bugün yazı içeriklerimize eklediğimiz ve blog hızını etkileyen resimlerin boyutlandırılması konusunu inceleyeceğiz.
Resim uzantıları ve resim boyutlandırılması neden önemlidir?

1. Blog yazı tasarımınında

Facebook Candy Crush Saga Oyunu Çalışmıyor Çözüm

Candy Crush Saga, Facebook oyun platformunda 64 milyon kişinin beğenisini kazanmış ilgi çekici oyunu mutlaka biliyor ve oynuyorsunuzdur. Kişisel olarak oyunları pek sevmesem de aile içerisinde, Facebook oyunları çok sıkça oynanır. Sebeb her nedense 2 gündür Facebook Candy Crush oyunu açılmıyor Adobe Flash Player yüklenmesi gerektiği uyarısı veriyor. Evde mobil olarak açılan Candy Crush oyunu, farklı 2 bilgisayar da denendiğinde çalışmıyordu. IE, Firefox, Google Chrome tüm tarayıcılar da denendi mümkün değil oyunu açamadık.
Tarayıcılar silinip tekrar kuruldu, Adobe Flash Player 12 son sürüm yüklendi hayır oyun açılamıyor ısrarla Flash yüklenmesi gerektiği ekranda yazıyordu. Geliştirici sitesine yardımcı olmaları için yorum ve ileti yazdım. Yardımcı olabileceklerini düşündüm. Yazdığım yoruma verilen cevapta konunun en ilginç tarafıydı. Verilen cevapta dil desteklerinin olmadığı ve forumlara bakmam isteniyordu. Böyle bir cevaba güldüm. Google1998 senesinde arama motorlarına başladığında …